SME V SKRATKE

ATLETIKA

Z výsledkov mítingu v Salamanke (Šp.) - ženy: 400 m prek.: 1. Alonsoová (Šp.) 56,53 s, 800 m: 1. Fernandezová (Šp.) 2:04,12, muži: 1500 m: 1. Viciosa (Šp.) 3:42,42, trojskok: 1. Chapado (Šp.) 16,29 m.

BASKETBAL

V Žiline sa začali 17. majstrovstvá Európy junioriek: Slovensko - Francúzsko 91:60 (36:33), najviac bodov za SR: Janoštinová 22, Dubovcová 17, Bašková 13, 2000 divákov, Ukrajina - Maďarsko 56:78 (23:39), Juhoslávia - Španielsko 57:59, Litva - Grécko 81:69, Rusko - Taliansko 95:77, Česko - Nemecko 76:58, Španielsko - Litva 76:67, Nemecko - Juhoslávia 64:58, Grécko - Česko 53:71.

BIATLON

Olympijský program biatlonistov by mali na Zimných olympijských hrách v roku 2002 v Salt Lake City rozšíriť. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) podala návrh príslušnej komisii MOV, aby sa medzi olympijské disciplíny zaradili aj stíhacie preteky biatlonistov, ktoré sa prvýkrát uskutočnia v Osrblí v roku 1997 na MS. Ženská trať bude mať 10 km, mužská 12,5 km.

CYKLISTIKA

Nemec Wesemann vyhral štvrtú etapu pretekov Okolo Porýnia-Falcka z Bitburgu do Koblenzu (175 km) časom 4:16:14 pred Rakúšanom Riebenbauerom a Austrálčanom McEwenom.

Výsledky časovky (2 km) v maďarskom Szekszárde, ktorá bola súčasťou pretekov o Veľkú cenu FIAT: 1. Zaduban 4:04,95, 2. Žilovec (obaja SR) 4:10,74, 3. Edelbauer (Rak.) 4:10,95, 4. Ševc (SR) 4:12,13. Po dvoch etapách vedie Nemec Freudenberg, Zaduban je tretí.

FUTBAL

Nemecký brankár Köpke nadviazal kontakt s portugalským majstrom FC Porto, v ktorom by mal nahradiť reprezentačného brankára Vitora Baiu.

Prípravné zápasy: Tesla Stropkov - Tatran Prešov B 3:0 (3:0), góly: Horochonič (11 m ), Bodnár, Reiter, Lokomotíva Košice - Chemlon Humenné 0:0, Bardejov - Amica Wronki (Poľ.) 5:0 (2:0), góly: Urblík 2 (1 z 11m), Suchančok, Libuša, Prúčny.

Holandský reprezentant Patrick Kluivert predÍžil zmluvu s Ajaxom Amsterdam o ďalší rok. O útočníka Ajaxu sa zaujímal taliansky AC Miláno.

KANOISTIKA

Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci sa stali juniorskými majstrami sveta vo vodnom zjazde na divokej vode v Špindlerovom Mlýne v kategórii C2 .

STOLNÝ TENIS

Juniorské ME pokračovali vo Frýdku-Místku zápasmi 1. stupňa v skupinách. Slovenské kadetky zdolali Francúzky 3:1 a stali sa víťazkami skupiny J. Slovenské juniorky zdolali Turecko 3:1 a vyhrali tak skupinu E. Postúpili aj juniori po víťazstve nad Rakúskom 4:3 a prvenstve v skupine G.

ŠACH

Z výsledkov 8. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v Martine: Bezgodov (Rus.) - Salai (Slovan Bratislava) 1:0, Grabliauskas (Lit.) - Tibenský (Bratislava) 0,5:0,5, Maník (Prešov) - Polák (ČR) 0,5:0,5, Janov (Ukr.) - Báňas (Hlohovec) 0,5:0,5, Gažík (R. Sobota) - Černyšev (Rus.)1:0, Bereziuk (Bielor.) - Mrva (Prešov) 0:1, Velička (ČR) - Lipka (R. Sobota) 0,5:0,5. Na čele poradie je pred posledným kolom Bezgodov so 7,5 bodmi.

Karpov (Rus.) - Kamsky (USA) 0:1 - v 16. partii zápasu o titul majstra sveta. Stav je 9,5:6,5. 17. partia je na programe dnes, biele figúry má Karpov.

TRIATLON

Slovák Tomáš Brna získal striebornú medailu v súťaži dorastencov na ME v krátkom triatlone v maďarskom Szombathelyi. Hollý skončil na ôsmej priečke. V súťaži dievčat obsadila Vojteková deviate miesto. Medzi veteránmi získal Michalec v kategórii do 60 rokov bronzovú medailu.