Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 6. - 12. júl 1996

KULTÚRNE LETO

bratislava 1996

Hlavné námestie Bratislava

6. MAKovník - hudba, tanec a spev umelcov z Mexika, Francúzska, Nemecka, Českej republiky a Slovenska (17.00), 7. Koncert hudobnej skupiny Masáž (19.00), 9. Koncert skupiny Nový album (19.00), 10. Koncert skupiny Para (19.00), 11. Dychový koncert Hudby Ministerstva vnútra SR Bratislava (19.00)

Slubekova záhrada Bratislava (Kozia ul.)

6. O Šípkovej Ruženke - bábkové divadlo (17.00)

Kúpalisko Kuchajda Bratislava

6. Džez pri vode - Ragtime Jazz Band a Peter Lipa (18.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Nádvorie Zichyho paláca Bratislava (Ventúrska 9)

6. Ľudová hudba SĽUK (19.00), 11. Sklo - folkový koncert (19.00)

Zichyho palác Bratislava

9. Komorný koncert - Musica Bratislava (19.00)

Nádvorie Starej radnice Bratislava

7. Dychový koncert Slovakia (18.00, 30,-), 11. Divadlo módy - módna prehliadka (20.00, 100,-), 12. Džezový koncert: Jarek Smietana Trio - Poľsko (20.00, 60,-)

Veža Starej radnice Bratislava

7. Dychová harmónia Bratislava (18.00)

Koncertná sieň Klarisky Bratislava

7. Július Klein - klarinet, Brent Runnels (USA) - klavír (20.00, 40,-)

Letná čitáreň Červený rak Bratislava (Michalská 26)

10. Z domu na kopci - literárno-hudobné pásmo z tvorby V. Šikulu (18.00)

Amfiteáter na nábreží Dunaja Bratislava

12. Rock pri Dunaji - skupina Víťazný traktor (19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

MOSTY - GEŠERIM 1996

7. Koncert súčasne na troch miestach / Kostol sv. Víta Bratislava-Rusovce: Bratislavský chlapčenský zbor (dirigentka Magdaléna Rovňáková), Peter Lipa - spev, Luboš Andršt - gitara; Kostol Panny Márie v skanzene Pribylina: Darina Tóthová - spev, Andrej Šeban - gitara; synagóga Liptovský Mikuláš: Zolo Lenský, Ján Babjak - spev, Juraj Tatár - klávesové nástroje, Martin Gašpar - kontrabas, Marcel Buntaj - bicie nástroje (17.00, vstup voľný)

FILMOVÉ PREMIÉRY

Deti (USA 1995, Gemini Film)

od 11. 7. Hlavnou postavou kontroverzného filmu debutujúceho režiséra Larryho Clarka o teenageroch v New Yorku, ich láskach, túžbach a predstavách o budúcnosti je skateboardista Telly (Leo Fitzpatrick). Jeho jediným cieľom je pripraviť o panenstvo čo najviac dievčat. Spolu s kumpánom Casperom (Justin Pierce) sa túlajú veľkými mestskými blokmi a vyhľadávajú sexuálne príležitosti. Telly sa však nakazí vírusom HIV a stáva sa zabijakom prenášajúcim nákazu... Film, ktorý sa odohráva počas 24 hodín na Manhattane, je jedným z najdiskutovanejších diel pre otvorené zobrazenie sexuality neplnoletých.

Skryť Vypnúť reklamu

Záskok (USA 1994, Gemini Film)

od 4. 7. Čierna komédia režiséra Joela Coena (autora filmov Blood Simple, Barton Fink, Raising Arizona, Miller`s Crossing) sa krúti okolo veľkého obchodovania v 50. rokoch. Čerstvý absolvent univerzity Norville Barnes (Tim Robbins - Hráč, Jakubov rebrík, Vykúpenie z väznice Shawshank) prichádza do New Yorku a je pripravený prepracovať sa z najnižšej priečky až na vrchol vo svete obchodu a financií. V okamihu, keď začína pracovať na mieste v podateľni celosvetovej gigantickej spoločnosti, vyskočí z okna jej zakladateľ Waring Hudsucker (Charles Durning). Hudsuckerova pravá ruka Sidney J. Mussburger (Paul Newman - Farba peňazí, Butch Cassidy a Sundance Kid, Niekto tam hore ma má rád, Hombre, Pevnosť Apačov v Bronxe, Harry a syn) navrhne vymenovať za nového šéfa úplného idiota, aby sám mohol celú spoločnosť ovládnuť. Do hry vstupuje Norville, ale aj dotieravá reportérka Amy Archerová (Jennifer Jason Leighová), ktorá sa rozhodne zistiť, čo sa za všetkým tým podvodom skrýva. Hviezdny film a jedno z najzaujímavejších diel, ktoré v kinách nájdete.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

do 18. 8. Albín Brunovský - výber z grafickej a maliarskej tvorby (I. posch.); do 25. 8. Viera Kraicová - výber z maliarskej tvorby; do 29. 9. Epikurova záhrada - K. Baron, L. Čarný, R. Fila, D. Fischer, J. Hoffstädter, O. Laubert, J. Meliš, P. Meluzin, K. Pichler, P. Rónai, D. Tóth a J. Želibská (3. a 4. poschodie); do 25. 8. Česká krajinomaľba (Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4)

Slovenské národné múzeum (SNM) - Historické múzeum (HM) Bratislavský hrad

K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (I. poschodie), Spomienky na remeslá, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok a Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím, Dedičstvo hudobných nástrojov (Hudobné múzeum, bašta Luginsland, denne okrem pondelka 10.00-18.00, 10,- a 5,-), Cesta k slovenskej štátnosti

Skryť Vypnúť reklamu

Hudobná sieň Bratislavského hradu

do 31. Katarína Blažová-Tekeľová - Tapisérie

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie 2)

do 6. Michal Jakabčic (Harmincova sieň)

Slovenské národné múzeum Bratislava (Múzejná ulica)

do 31. Diplomové práce absolventov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave

Mestské múzeum Bratislava

Expozícia dejín Bratislavy (Stará radnica), Expozícia feudálnej justície (Stará radnica), Expozícia vinohradnícko-vinárska (Apponyiho palác, Radničná 1), Expozícia zbraní a mestské opevnenie (Michalská veža), Farmaceutická expozícia (Lekáreň Červený rak, Michalská 26), Hudobná expozícia - Rodný dom J. N. Hummela (Klobučnícka 2), Múzeum hodín (Dom u Dobrého pastiera, Židovská 1), Expozícia umeleckých remesiel (Beblavého 1), Literárna expozícia - Múzeum J. Jesenského (Somolického 2)

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (prízemie)

do 8. 9. Archikatúra 3 - medzinárodná súťažná výstava karikatúry o architektúre

Mirbachov palác Bratislava (II. poschodie)

do 31. 8. Viktor Hulík - Hommage `a colštok

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/

/533 36 27, I. poschodie)

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 25. 8. Eva Hrabovská-Ploczeková - Fragmenty 1994-1995

Pálffyho palác Bratislava (II. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (III. poschodie)

do 7. Agneša Sigetová - Ecce homo

Galéria Nova Bratislava (Baštová 2)

Skryť Vypnúť reklamu

do 14. Ján Hlavatý

Slovenský rozhlas Bratislava (Mýtna 1)

do 11. M. Bencová, G. Lišháková, J. Milatová, M. Nociarová, J. Ovšáková - Émerveillé (kurátorka B. Jablonská)

Bank Austria Bratislava (Mostová 6)

do 12. Martin Martinček - fotografie z cyklu Ako sa krúti svet

Galéria Michalský dvor Bratislava (Michalská 3)

do 31. Robert Hromec - výber z tvorby

Mestská knižnica Bratislava (Kapucínska 3)

do 30. Heinz Ortner - karikatúry a kresby

Dom umenia Bratislava (Nám. SNP 12)

do 18. Britské ateliérové sklo; do 21. Anna Ličková (1895-1975); do 26. Majstri a ich remeslo - ľudovoumelecké výrobky z rozličných materiálov od 25 mladých výrobcov ÚĽUV; do 30. 8. Schola ludus - Labyrint 2

Galéria Z Bratislava (Ventúrska 9)

do 31. 8. Socha a objekt I. - socha bratislavských nádvorí, ulíc a námestí

Skryť Vypnúť reklamu

Medzinárodný dom umenia pre deti - Bibiana Bratislava

do 29. 9. Jana Pogorielová - Krajina bábok; do 29. 9. Rodinné bábkové divadielka zo zbierok Muzea loutkařských kultur v Chrudimi; do 29. 9. O ruke, ktorá sa dotýka, objavuje, tvorí a rozpráva

Rakúske kultúrne centrum Bratislava (Zelená 7)

do 19. Tretia generácia - debuty rakúskych autorov uplynulých dvadsiatich rokov

Galéria Ardan Bratislava (Lermontovova 14)

do 31. 8. Kveta Gandlová - výber z tvorby pri príležitosti životného jubilea

Galéria Medium Bratislava (Hviezdoslavovo námestie 18)

do 30. Výber z tvorby belgického výtvarníka Petra Jacquemyna

Art Gallery Devín (Hutnícka 12)

do 7. Danica Tyková - Miro Pribiš - z ateliérov

Západoslovenské múzeum Trnava (Muzejné námestie 3)

Skryť Vypnúť reklamu

Salón jedného múzea `96

Galéria J. Koniarka Trnava - synagóga (Halenárska ulica)

do 7. Daniel Fischer - Memento, v rámci cyklu Umenie aury

Záhorská galéria Senica

do 28. 8. Helena Bezáková - divadelné kostýmy

Malokarpatské múzeum Pezinok

10. Danica Tyková - Miro Pribiš: Z ateliérov (vernisáž 17.00, do 1. 9.)

Galéria "T" Komárno (Bašta V)

do 7. Ing. arch. Jana Skopálová - Hľadania

Galéria umenia Nové Zámky (výstavná sieň v CK Nábrežie)

do 3. 8. Jozef Sedlák - fotografie

Trenčianske múzeum Trenčín

Zemania trenčianskej stolice; Trenčianske motívy - grafika, kresba, pastel, z umeleckých zbierok Trenčianskeho múzea (Barborin palác Trenčianskeho hradu)

Mestské kultúrne stredisko Trenčín (Mierové námestie 16)

do 12. Divadelné tváre Alexandra Richtera

Skryť Vypnúť reklamu

Etnografické múzeum Martin

do 30. 9. Paličkovaná čipka - výber zo súčasnej neprofesionálnej tvorby

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš (Veľká sieň)

do 18. 8. Cín XVII.-XX. storočia v zbierkach Muzeum okregowego Bielsku-Bialej; do 29. 9. Umelecké združenie Gerulata - maľba, kresba, grafika a plastika od 21 autorov

Považská galéria umenia Žilina (M. R. Štefánika 2)

do 11. 8. Výstava zo zbierok Považskej galérie umenia pri príležitosti 20. výročia vzniku galérie

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

do 31. Remigia Biskupská - drôtený šperk; do 30. 9. Premenlivá tvár zeme

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 8. Igor Rumanský - Torzá a iné lásky

Galéria literatúry a umenia Martin (Osloboditeľov 11)

do 20. Ľudovít Fulla - knižná tvorba

Skryť Vypnúť reklamu

Turčianska galéria Martin (Daxnerova 2)

do 25. 8. Bienále fantázie `96 - XII. ročník medzinárodnej súťaže a výstavy detskej výtvarnej tvorby

Galéria Ľ. Fullu Ružomberok (Makovického 1)

do 28. Peter Kľúčik - ilustrácie

Oravská galéria Dolný Kubín (Hviezdoslavovo námestie 11)

do 31. 8. Ján Kudlička - piety a znaky (malá výstavná sieň), Laco Teren - Do toho už idem (veľká výstavná sieň)

Múzeum mincí a medailí Kremnica (Štefánikovo nám. 33/40)

do 7. Blažej Baláž - 19 + 19 = 38 (mincová grafika)

Štátna galéria Banská Bystrica (Dolná ulica 8)

do 7. Michal Kern 1938-1994 (in memoriam); do 18. Zahraničná grafika zo zbierok Štátnej galérie

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica (Thurzov dom, Nám. SNP 4)

do 30. Pavel Siman - hračky a obrazy

Skryť Vypnúť reklamu

SNG - Zvolenský zámok

do 8. 9. Veronika Rónaiová - Reinterpretácie; Ivan Csudai - Deväť ľahkých kúskov; Divadelný kostým

Novohradská galéria Lučenec (Kubínyiho nám. 3)

do 20. Alexy - Bazovský - Palugyay 1929-1937; do 30. 9. Kúzlo skla

Galéria Júliusa Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 14. Komunikácie: slovensko-britský fotografický projekt (R. Lee - P. Pecha, N. West - R. Kočan, I. Wiblin - J. Šebestová), do 28. Konštantín Kövári-Kačmarik (1882-1916)

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 30. 8. Výstava zo zbierok Šarišskej galérie, pripravená pri príležitosti 40. výročia jej vzniku (umenie 15.-19. storočia)

Vlastivedné múzeum Trebišov

do 28. Semion Ivančenko (Rusko) - maľba

Regionálne kultúrne stredisko Svidník

do 31. 8. Andrej Boršovský - výber z tvorby ľudového rezbára

Skryť Vypnúť reklamu

Moravská galerie Brno (Umeleckopriemyselné múzeum, Pražákov palác - Husova 18)

do 22. 9. XVII. ročník medzinárodného bienále grafického dizajnu; Priemysel grafickej reči a geografie

Národní galerie Praha - Veletržní palác (Dukelských hrdinů 47)

do 18. 8. Daniel-Henry Kahnweiler - jeho galéria, jeho umelci; do 8. 9. Čtyři Plečnikovi žáci - J. Fuchs, L. Hilgert, A. Metelák, K. Řepa

Galerie Rudolfinum Praha (vchod z Alšovho nábřeží)

do 31. 8. Zbyšek Sion - obrazy 1958-1996

Šternberský palác Praha

do 28. 8. Dvanásťročný Ježiš v chráme, Hieronymus Bosch - nasledovník

Pražský hrad - na rozličných miestach

do 29. 9. Josip Plečnik - Architektura pro novou demokracii

Letohrádek královny Anny a Galerie "Štěpánská 35" Praha

do 15. 9. Ivan Theimer: Sochy a obrazy 1960-1995 (denne od 10.00 do 18.00; od 15. 7. do 19. 8. iba v letohrádku, galéria bude totiž zavretá)

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria MIRO Praha (Kostol sv. Rocha, Strahovské nádvoří)

do 28. Alfons Mucha - Moje rodina

Galerie Jiří Švestka Praha (Jungmannova 30)

do 18. 8. Matej Kren

Slovenský inštitút Viedeň (Wipplingerstrasse

24-26)

do 2. 9. Desať slovenských sochárov - komorná plastika (M. Gavula, A. Ilečko, V. Kompánek, J. Korkoš, Š. Kubík, V. Môťovský, M. Polonský, M. Rudavská, A. Rudavský, J. Rusňák)

HUDBA

Rímskokatolícky kostol v kaštieli Bratislava-Prievoz

6. Duchovné dedičstvo - večer hudby a poézie s cyrilometodskou tradíciou v podaní Cirkevného speváckeho zboru ZUŠ E. Suchoňa (18.15)

Kaviareň Grémium Bratislava

7. Peter Lipa & Band (20.00)

Zimný štadión Bratislava-Ružinov

10. Dobrá hudba `96: Tichá dohoda, Mňága a Žďorp, Znouzectnost, Vidiek (19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Café Hysteria Zimný štadión Bratislava

10. Acoustic O. J. Band (20.30)

Huňadyho sála Bojnice

IV. kúpeľné hudobné leto: 8. Ivan Gajan - klavírny recitál (19.00), 11. Peter Michalica - husle, Dana Šašinová - klavír (19.00)

41. letný hudobný festival Piešťany

6. Komorný orchester Bohdana Warchala, Dušan Sodja/Slovinsko - klarinet (19.30)

Jazz Club Piešťany (Alexander Centrum)

12. Swing Quartet Piešťany a Miriam Bajlová (20.30)

Koncertná sieň Trenčianske Teplice

51. hudobné leto: 6. Pražskí madrigalisti, umelecký vedúci Damiano Binetti/Taliansko (19.30), 7. Komorný orchester Bohdana Warchala, Dušan Sodja/Slovinsko - klarinet (19.30), 12. Večer operných árií - Orchester Komornej opery Bratislava/dirigent Marián Vach, sólisti Opery SND/Adriena Kohútková - soprán, Simon Šomorjai - tenor, Peter Šubert - barytón, Ján Galla - bas (19.30)

Veľká sála MsÚ Rajecké Teplice

Kultúrne leto: 7. Funny Fellows - hudba obdobia vysťahovalectva do Ameriky (18.30)

Spoločenská sála Sliač

9. Bratislavské gitarové kvarteto (19.00)

Zámok Topoľčianky

7. Folklórny súbor Ponitran z Nitry (17.00)

Slanický ostrov - Oravské kultúrne leto

7. Dagmar Zsapková - flauta, Jozef Zsapka - gitara (18.00)

Tatranské kultúrne leto 1996

12. OLÚRCH Vyšné Hágy: Aby bola láska láskou a život životom/Darina Laščiaková - spev, Hilda Michalíková - umelecký prednes, Peter Michalica - husle, Daniel Buranovský - klavír (18.00, dtto 13. o 19.15 v kúpeľoch Vyšné Ružbachy)

Amfiteáter Prešov

6. Jadis, Fermáta, Collegium SDS (19.00, 90,-/120,-; dtto 8. o 18.30 na letnom kúpalisku v Poprade)

Areál zámockého parku Strážnice

Zahrada `96: 6. Zámok/Cava, Folkšok, Mošny, Pouto, Stráníci a spol., Znenadání (13.00), Folk team, Jentak, Stan da Kahuda, Lehká noha, Streichl a Truc blues, Synkopy 61 (16.00), Míša Leicht a Forehand, Čerství Krtečci, Cop, Kamelot, Slávek Janoušek a kapela, Vlasta Redl a orchester (19.00); Bludník/Čtyřlístek Teplice, Dr. Rudolf Vomiště, Dřevorubcovy boty, Madam, Semtex, Templáři (13.00), BaF, ČMHS, Jakub Noha band, Jarmark, Jen tak tak, Matěj a kapela, Rafael (16.00), Bokomara, Asonance, Nejnovější Krtečci, Devítka, Robert Křesťan a Druhá tráva, Žalman a spol. (19.00); Letné kino/Talenty Popronu (13.00), Bluesberry, Fleret a Jarmila Šuláková (18.00); Ostrůvek/Nejvolnější scéna (13.00), Bluesberry, Bokomara, Jarmark (22.00), 7. Vítaní slunce/Cop, Jentak, Nezmaři + prekvapenie (02.00, 220,- spolu na sobotu aj nedeľu)

DIVADLO

Mieste kultúrne centrum Bratislava (Školská ul.)

9. Gašparko a čarovná stolička (10.00)

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana Bratislava

7. Bajaja - Hudobné divadlo Svitavy uvádza bábkovú rozprávku podľa B. Němcovej (10.30 a 17.00), 10., 11. Bábky sú všade - špecifické bábkarské dielne pod vedením Evy Farkašovej (10.30)

Dom kultúry Dúbravka Bratislava

12. Zahraj mi, muziko (17.00)

Divadlo Andreja Bagara Nitra

9. Repete (16.00 a 19.00)

Divadlo SNP Martin

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

  1. Získaj náskok pred štartom
  2. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  3. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
  4. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  2. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  3. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  4. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. A new, multifunctional centre will revive the Danube embankment
  7. BILLA má nový vernostný program pre deti – „SuperOsma“
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  10. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 18 341
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 15 886
  3. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 15 521
  4. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 8 338
  5. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 8 126
  6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 7 493
  7. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 379
  8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 6 979
  9. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 578
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 103
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu