Starosta Konkoly počas futbalového zápasu prekvapil

Matúš Sciranka (vpravo) z Mária Huty stráži útočníka Kechneca Pavla Jurča.
Matúš Sciranka (vpravo) z Mária Huty stráži útočníka Kechneca Pavla Jurča. (Autor: Korzár/Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|6. máj 2018 o 20:40

KECHNEC. Podivný zásah starostu Kechneca bol škvrnou na zaujímavom dueli IV. ligy, v ktorom Kechnec podľahol Mária Hute 0:1.

Súboj dvoch tímov s rozmanitým postavením a cieľmi, keď Kechnec parádnou jarnou jazdou ratuje 4. futbalovú ligu a Maria Huta sníva postupový sen, mal opatrný začiatok.

Napriek tomu už v 2. minúte potiahol peknú akciu po krídle domáci Lenárt.

Ospanlivý priebeh duelu narušil v 13. min. nenápadný “ťukes“ gelnickej trojice, ktorý nešťastne usmernil kapitán domácich Köver do vlastnej siete.

Ukázalo sa, že tento moment rozhodol o osude zápasu.

Ďorď: Štadión pre vyššiu súťaž máme

Aj potom sa totiž hra pohybovala zväčša medzi šestnástkami bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány a tak sa do kabín odchádzalo podľa predstáv kormidelníka lídra súťaže Rastislava Ďorďa.

„Áno, hráme od zápasu k zápasu s cieľom vyhrávať. To je naše hlavné krédo. Čo z toho bude? To je skôr otázka pre vedenie klubu. Chlapci sú naštartovaní a brzdiť ich nebudeme. V Gelnici pekný štadión pre vyššiu súťaž máme. To ďalšie závisí od finančných možností a to my neovplyvníme,” boli jeho slová po zvedavej otázke, či chce Mária Huta naozaj postúpiť.

Po prestávke nastal neočakávaný zvrat. Nie v zápase, ten sa odvíjal v podobných intenciách ako prvý polčas, len zasiahla vyššia moc.

Teda starosta obce Jozef Konkoly.

Ten dal vykázať riadne označeného fotoreportéra z priestoru najvýhodnejšieho postavenia pre zábery s neskutočným argumentom: „Vy nerobíte reklamu nám, my ju ani nepotrebujeme, ale riadiacemu zväzu, ktorý nám nariadil investovať do ihriska, hoci polovica súťaže sa hrá v neregulárnych podmienkach a ešte zväz dotujeme,” boli jeho slová, keď sme sa ho opýtali, prečo bráni novinárovi pri výkone povolania.

Pri otázke, či to tak môžeme zverejniť, sa ani nesnažil výroky zmierniť: „Pokojne to napíšte, vy nepracujete, ale našepkávate súperovi.”

Nuž, i tak še da...

Starosta Konkoly pre rozvoj obce urobil určite veľa prospešnej práce, ale na futbalovom poli týmto prepadol na celej čiare.

I s tým ťažkotonážnikom v usporiadateľskej veste, ktorého na nás poslal.

Lepšie sa prezentoval Pavol Jurčo v 67. minúte, keď parádnou strelou opečiatkoval brvno Novákovej brány, no skóre nezmenil.

Trénerovi Šinglárovi nevyšiel ani málo vídaný ťah, keď pred záverečnou štvrťhodinou poslal razom na ihrisko trojicu čerstvých hráčov.