Eden Hazard sa raduje zo svojho gólu.
Eden Hazard sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. okt 2017 o 00:00

Bayern Mníchov či Paríž Saint-Germain pohodlne vyhrali.

BRATISLAVA. Futbalisti AS Rím vybojovali v šlágri stredajšieho programu Ligy majstrov 2017/2018 bod za remízu 3:3 na štadióne Chelsea Londýn.

Hostia pritom prehrávali o dva góly, dokázali vyrovnať a chvíľu dokonca vyhrávali. Chelsea je na čele tabuľky C-skupiny so ziskom siedmich bodov, AS na druhom mieste má o dva menej.

Góly Rimanov dali bývalí hráči Manchestru City

David Luiz otvoril skóre umiestnenou strelou, hosťujúci kapitán Radja Nainggolan mal veľkú príležitosť na vyrovnanie po polhodine hry. Neprekonal však Thibauta Courtoisa a úradujúci anglický šampión zdvojnásobil svoj náskok zásluhou jedného z protiútokov.

Lopta sa dostala k Edenovi Hazardovi, ktorý nezaváhal.

Rimanom sa podarilo znížiť v závere prvého polčasu po individuálnom prieniku a tečovanej strele Aleksandra Kolarova, po prestávke otočili vývoj vo svoj prospech. Edin Džeko skóroval dva razy, najmä jeho prvý zásah volejom bol skvostný.

Pozrite si momentky zo zápasu Chelsea Londýn - AS Rím: fotogaléria

19.10.2017

Džeko a Kolarov sú pritom bývalými hráčmi Manchestru City, jedného z najväčším konkurentov Chelsea v anglickej lige.

Takisto Chelsea našla dvojgólového hrdinu, Hazard stanovil výsledok hlavičkou v 75. minúte.

V druhom zápase C-skupiny si zmerali sily FK Karabach a Atléticom Madrid. Domáci udržali bezgólovú remízu s favoritom napriek tomu, že pätnásť minút pred koncom riadneho hracieho času sa po druhej žltej a červenej karte predčasne porúčal vylúčený Dino Ndlovu.

Juventus musel otáčať

Juventus Turín uspel v D-skupine nad Sportingom Lisabon 2:1. Domáci favorit prekvapujúco zaostával po vlastnom góle Alexa Sandra v dvanástej minúte, Miralem Pjanič odpovedal s blížiacou sa polhodinou hry a rozhodnutie priniesol Mario Mandžukič v poslednej desaťminútovke.

Hráči FC Barcelona si na svojej pôde poradili s Olympiakosom Pireus 3:1 vďaka vlastnému gólu Dimitriosa Nikolaoua z osemnástej minúty a presným zásahom Lionela Messiho a Lucasa Digneho po zmene strán.

Kataláncov neohrozilo ani vylúčenie Gerarda Piquého na konci prvého polčasu. Na konte majú deväť bodov, na konci inkasovali od Nikolaoua prvý gól v skupinovej fáze.

Pozrite si momentky zo zápasu FC Barcelona - Olympiakos: fotogaléria

19.10.2017

Manchester United je bezchybný

Bayern Mníchov triumfoval aj v druhom vystúpení pod trénerským vedením Juppa Heynckesa, doma prevýšil Celtic Glasgow 3:0.

Paríž Saint-Germain zvíťazil v B-skupine aj do tretice (4:0), o jeho úspechu na trávniku Anderlechtu Brusel rozhodli už v úvodnom dejstve Kylian Mbappé s Edinsonom Cavanim.

Neymar a Angel Di Maria pridali po prestávke tretí, resp. štvrtý zásah. Parížania sa hrdia skóre 12:0.

V A-skupine sa zrodili dve víťazstvá hostí. FC Bazilej prekonal CSKA Moskva 2:0, Manchester United zdolal tesnejšie 1:0 Benficu Lisabon a rovnako ako FC Barcelona a PSG nazbieral plný počet bodov.

Liga majstrov 2017/2018 - skupinová časť (18. október):

A-skupina:

Benfica Lisabon - Manchester United 0:1 (0:0)

B-skupina:

Bayern Mníchov - Celtic Glasgow 3:0 (2:0)
Góly:
17. Müller, 29. Kimmich, 51. Hummels

Anderlecht Brusel - Paríž Saint-Germain 0:4 (0:2)

D-skupina:

Juventus Turín - Sporting Lisabon 2:1 (1:1)
Góly:
29. Pjanič, 84. Mandžukič - 12. Sandro (vlastný)

FC Barcelona - Olympiakos Pireus 3:1 (1:0)

4.Olympiakos Pireus30033:80 b

Online prenos: Chelsea Londýn - AS Rím (Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina C 2017/2018
18.10.2017 o 20:45
Chelsea
3:3
(2:1, 1:2)
90+4 minúta
Ukončený
AS Rím
Prehľad
Góly: 11. David Luiz, 37. E. Hazard, 75. E. Hazard – 40. Kolarov, 64. Džeko, 71. Džeko. ŽK: 70. Bakayoko (CHE).
Prenos

Divoké stretnutie medzi Chelsea a AS Rím tak končí remízou 3:3. Zápas začal v réžií domácich, keď dva góly zariadila dvojica David Luiz a Eden Hazard. Kľúčový moment zrejme prišiel tesne pred koncom prvého polčasu, keď stav znížíl Kolarov a od tohto momentu mali zápas plne pod kontrolou hostia. V 64. minúte totiž vyrovnával krásnym volejom Džeko a o necelých desať minút potom dával Džeko druhý gól po perfektne zahranej štandartke Kolarova. Pätnásť minút pred koncom stretnutia dokázal vyrovnať skóre Hazard, ktorý vlastne aj spečatil stav zápasu.
90+4
Koniec zápasu.
90+2
Exekútorom štandartky Fabregas, ktorý našiel Cahilla, ale jeho hlavičkový pokus letí nad bránku Alissona.
90+1
Nainggolan tvrdo zrazil k zemi prenikajúceho Williana. Nasleduje tak priamy kop domícich.
90
Rozhodca pridáva k tomuto gólovému stretnutiu ešte posledné štyri minútky nadstavenia.
88
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Diego Perotti, prichádza Stephan El Shaarawy.
87
Ďalší z rady centrov do pokutového územia. Tentokrát to skúsil Rudiger, ale následne vôbec nevyšla koncovka Moratovi.
86
Willian hľadal efektne Alonsa, ale jeho prihrávka bola odvrátená Faziom na autové vhadzovanie.
85
Ten rozohrali hráči Chelsea nakrátko a po následnom centri sa dostal k hlavičke Rudiger. Jeho pokus však letí úplne vedľa bránky Alissona.
84
Willian sa prekľučkoval po pravej strane, ale jeho center bol zrazený na rohový kop.
82
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Kevin Strootman, prichádza Alessandro Florenzi.
81
81
importantObrovská šanca Edina Džeka, ktorý mohol zaknihovať hatrick. Z pravej strany centroval do šestnástky Peres, ale útočník AS mieril o pár centimetrov vedľa bránky Courtoisa.
80
changeChelsea využíva aj posledné striedanie. Odchádza dvojgólový Hazard, ktorého nahradí Willian.
79
Rím s postupnou rozohrávkou z vlastnej pozície čaká na vhodný moment pre ďalšie ohrozenie bránky Courtoisa.
77
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Davide Zappacosta, prichádza Antonio Rüdiger.
76
Dokonca zápasu teda ostáva ešte pätnásť minút. Budú sa teda body deliť, alebo sa ešte jeden z tímov pokúsi vstreliť víťazný gól?
75
75
goalChelsea dala gól!
Gólové predstavenie v tomto stretnutí pokračuje aj naďalej! Presný center striedajúceho Pedra našiel v šestnástke úplne voľného EDENA HAZARDA, ktorý netradične hlavičkou vyrovnáva!
73
changeStriedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Gerson, prichádza Lorenzo Pellegrini.
72
Tak toto je naozaj veľké prekvapenie pre fanúšikov Chelsea, ktorí sa na svojich hráčov právom hnevajú. Je určite vidieť, že zverenci Antonia Conteho naozaj niesú v optimálnej forme.
71
goalAS Rím dal gól!
Obrat talianskeho AS Rím je dokonaný! Štandartku po faule Bakayoka rozohral Kolarov, ktorý našiel na bližšej tyči nabiehajúceho EDINA DŽEKA a ten presnou hlavičkou otáča stav stretnutia na 2:3!
70
yellowCardŽltú kartu dostáva Tiemoué Bakayoko (Chelsea FC).
69
Hazard efektívne prešiel cez Fazia, ale jeho následny pas pokryl Alisson.
67
Pedro v prečíslení prihral na voľného Alonsa. Ten aj vystrelil, ale jeho strela pravačkou mierila úplne vedľa bránky Alissona.
66
Gerson a jeho nepresná prihrávka na Nainggolana. Výborne zapracoval Bakayoko a dopredu môže ísť domáci tím.
64
64
A po perfektnom nástupe do druhého dejstva je taliansky tím odmenený vyrovnávajúcim gólom! Center Fazia mieril na nabiehajúceho EDINA DŽEKA a ten z voleja krásnou strelou zvnútra šestnástky dáva na 2:2.
63
Na opačnej strane technicky strieľal Perotti, ale Courtois tento pokus pokryl spoľahlivým zákrokom.
62
Z veľkej diaľky vypálil Bakayoko, ale jeho bomba letí tak do desiatej rady tribúny za bránov.
61
Hazard si narazil s Alonsom. Prvý menovaný napokon strieľanou prihrávkou hľadal Moratu, ale obrana Ríma bola v správnom čase na správnom mieste.
60
Bakayoko úplne zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici. Následne centroval Kolarov, ale Strootman hlavičkoval tesne mimo.
59
Hazard to myslel šikovne, ale jeho pas z ľavej strany tesne nedostihol nabiehajúci Morata.
58
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza David Luiz, prichádza Pedro.
57
David Luiz mieril do sľubného brejku ale po nedorozumení s Moratom je ztoho ofsajdové postavenie španielskeho útočníka.
55
importantĎalšia výborná akcia spomínanej dvojice! Kolarov centroval, ale jeho pas preletel našťastie pre domácich cez celé pokutové územie.
54
Po odohraných desiatich minútach v druhom polčase sú aktívnejší hostia, ktorí ťažia hlavne z dobrého výkonu Kolarova a Perottiho.
53
Šťastie skúšal aj Gerson, lenže jeho technická strela z ľavej strany letí vysoko nad bránu Courtoisa.
52
Strootman sa odhodlal k strele z veľkej vzdialenosti, tá však bola zblokovaná a uvidíme ďalší rohový kop.
51
Ganalons chcel preniesť hru na Peresa. Prvý menovaný však nemieril presne a výhodu autovéhp vhadzovania majú domáci.
50
Bakayoko si teraz nerozumel s Moratom, čo dáva šancu zaútočiť talianskemu celku.
49
K strele napokon napriahol David Luiz, ale narozdiel od prvej možnosti mieri tentokrát jeho pokus vedľa brány Alissona.
48
Hazard poslal do nábehu Zappacostu, ktorý hľadal Moratu, lenže španielsky útočník sa k hlavičke nedostal.
47
Center Kolarova zblokoval na rohový kop Zappacosta. Následne ho rozohrával práve ľavý bek hostí, ale po tejto štandartke neplynulo žiadne nebezpečenstvo pre bránu Chelsea.
46
Začal sa druhý polčas.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Po centrovanej lopte z pravej strany zakončoval z prvej Bakayoko, ale jeho pokus bol zblokovaný defenzívou súpera.
44
Morata padol v pokutovom území po centrovanej lopte Fabregasa, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako penaltový.
43
Nainggolan si nerozumel s Faziom a dopredu opäť mieri domáci tím.
42
Ľavá strana talianskeho celku je dnes naozaj v parádnom rozpoložení. Hlavne Kolarov a Perotti dnes patria medzi najlepších hráčov na trávniku.
41
importantPerottiho perfektný center na Džeka, ktorý len tak preletel cez pokutové územie. Naozaj veľká šanca Ríma.
40
40
Zníženie na seba nenechalo dlho čakať! ALEXANDER KOLAROV si obhodil na ľavej strane dvojicu Christensen – Zappacosta a svoju technickú strelu nasmeroval presne do hornej časti brány.
37
37
Dvojgólové vedenie Blues prichádza tesne pred koncom prvého polčasu. Na ľavej strane strieľal Morata, ktorého pokus zblokoval Jesus a na jeho smolu sa lopta odrazila k EDENOVI HAZARDOVI, ktorý nezaváhal a je to 2:0.
36
Desať minút dokonca prvého polčasu. Ostane teda vo vedení Londýnska Chelsea, alebo sa hostia dokážu vrátiť do stretnutia?
35
Džeko nasadil jasličky Moratovi, následne našiel na ľavej strane nabiehajúceho Perottiho. Ten aj vystrelil, lenže aj táto možnosť ostáva nevyužíta.
34
Zappacosta najprv prišiel o loptu, následne ju vybojoval späť, ale jeho center z pravej strany na Alonsa odvrátila defezíva Ríma.
33
Fazio odkopával pred Moratom a Blues tak budú mať výhodu autového vhadzovanie z ľavej strany.
32
Superšanca Nainggolana! Ten sa dostal k lopte na pravej strane, lenže jeho strelu dokázal perfektným zákrokom vyraziť Courtois.
31
K strele sa dostal hosťujúci Perotti, lenže jeho technický pokus chytil pozorný Perotti.
30
Pol hodina riadnej hracej doby je za nami. Zatiaľ je mierne lepším tímom Chelsea, ktorá aj vedie rozdielom jedného gólu o ktorý sa postaral netradičný strelec David Luiz.
28
Gonalons si teraz počínal nedovolene v súboji s Fabregasom a rozohrávať štandartku z vlastnej polovice teda budú domáci hráči.
27
Luiz predviedol útočný faul a brazílčan sa hneva na hlavného rozhodca, ktorý to teraz zrejme neposúdil najlepšie.
26
Morata sa chcel presadiť individuálne cez Jesusa, ale obranca Ríma ho dokázal obrať o loptu.
25
Zappacosta si neporozumel s Hazardom a dopredu tak opäť môže ísť taliansky tím.
24
Bruno Perez centroval z pravej strany a hľadal Džeka. Pas prvého menovaného bol však príliš dlhý a bude sa len odkopávať od brány Courtoisa.
23
Fabregas padol po súboji s Faziom, lenže rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený.
22
Strootmana perfektne obral o loptu vracajúci sa Fabregas. Lopta teda patrí domácemu tímu.
20
importantPo dvadsiatich minútach mohlo byť vedenie domácich už dvojgólové. Hazard sa totiž dostal s loptou až do šestnástky, ale jeho technický pokus na vzdialenejšiu tyč letel tesne vedľa bránky Alissona.
19
Strootman zakombinoval s Gersonom, ale toho jednoducho dokázal obrať o loptu mladík Christensen.
18
Zappacosta teraz pozorný na pravej strane, kde odzbrojil od lopty Kolarova. Nasleduje však ešte rohový kop talianskeho tímu.
17
Šťastie skúšal hosťujúci záložník Strootman, lenže jeho pokus letí úplne mimo brány Courtoisa.
16
Nainggolan sa nedostal cez Alonsa a lopta sa tak vracia na kopačky hráčov Blues.
15
Po úvodnych pätnástich minútach teda vedie domáci gól a to vďaka presnej strele Davida Luiza.
13
Džeko zakombinoval s Perezom, lenže tomu nevyšlo spracovanie a bude sa tak len odkopávať od brány domácich.
12
Morata fauloval prenikajúceho Gersona a lopta tak ostáva pre hosťujúci tím.
11
11
Vedúci gól domácich na seba nenechal dlho čakať a prichádza už v úvodnej štvrť hodinke! Potom, čo nepodarene odvrátil loptu Jesus sa dostal k strele DAVID LUIZ a ten svojou krásnou technickou strelou z dvadsiatich metrov zamieril presne k tyči.
9
Morata prenikol po ľavej strane k šestnástke, následne ho zastavil nedovolene Gerson. Uvidíme tak veľmi zaujímavú štandartku Chelsea.
8
Takmer sa dostal do možnosti Hazard, ale tomu zabránil v koncovke Alissona, ktorý odvrácal naozaj v hodine dvanástej.
7
importantĎalšia sľubná možnosť v ktorej sa ocitol tentokrát Diego Perotti, ten si našiel priestor pred súperovou šestnástkou, ale jeho delovka mierila tesne nad bránku Courtoisa.
6
Bakayoko skvele odstavil od lopty Gonalonsa a lopta tak ostáva pre domácich.
5
5
importantVeľká možnosť v ktorej sa ocitol Alvaro Morata! Ten ťažil z perfektnej práce Bakayoka a Hazarda, ktorý prihrával na spomínaného Moratu, ale ten zakončoval doprostred brány, čo nemohlo Alissona ohroziť.
4
Hostia začali naozaj veľmi aktívne. Tentokrát musel Alonso odkopávať pred dotieravým Gersonom.
3
Rím mal výhodu priameho kopu, ten rozohrali hostia nakrátko a po následom centri Perottiho musel na bližšej tyči odvrátiť Morata.
2
Azpilicueta hľadal dlhým pasom Moratu, lenže španielská útočná akcia končí nepresnosťou obrancu Blues.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta, Fàbregas, David Luiz, Bakayoko, Alonso – E. Hazard – Morata.
Náhradníci: Caballero – Batshuayi, Kenedy, Pedro, Willian, Scott, Rüdiger.

AS Rím: Alisson – Peres, Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Nainggolan (C), Gonalons, Strootman – Gerson, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Skorupski – De Rossi, El Shaarawy, Pellegrini, Florenzi, H. Moreno, Ünder..
Chelsea FC vs. AS Rím

Tretia fáza skupiny Champions League je za dverami a my sa bližšie pozrieme na zápas medzi Londýnskou Chelsea a talianskym AS Rím. Miernym favoritom stretnutia budú domáci, ktorí by v prípade zisku troch bodov mali naozaj skvelú pozíciu do ďalších bojov.

Posledný zápas oboch celkov sa dátuje na 11.8.2013. Jednalo sa však len o prípravné stretnutie, ktoré určite nebude mať žiadnu výpovednú hodnotu pred nasledujúcim zápasom. Vtedy Chelsea vyhrala v pomere 2:1, keď sa o góly postarali Lampard a Lukaku. Za hostí otváral skóre Lamela.

Forma oboch celkov je teda slušná. Blues však v posledných zápasoch mierne upadli a dve prehry z dvoch zápasov určite nieje nič pozitívne pre zverencov Antonia Conteho. Najprv totiž prišla prehra v dôležitom zápase s Manchestrom City 0:1 a nasledujúcu porážku s trápiacim sa Crystal Palace hádam ani netreba fanúšikom Blues spomínať.

Rímu patrí v tabuľke Serie A piate miesto, lenže stále majú zápas k dobru. V poslednom ligovom stretnutí sa predstavili na domácej pôde proti Neapolu, lenže zverenci Di Francesca toto stretnutie nezvládli. Prehra 0:1 s rivalom v boji o titul určite nechá na hráčoch stopy aj do tohto zápasu.

Ak ide o zranenia. Za Blues už zrejme bude k dispozícií Morata. Naopak zo zostavy vypadol Moses s Kantem. Naďalej mimo je nová akvizícia Danny Drinkwater. Rím bez trojice Manolas, Defrel a Nura. Otázny je štart Strootmana, El Shaarawyho, Emersona a Schicka.

Posledné tri zápasy Chelsea:
Crystal Palace – Chelsea 2:1 (Premier League)
Chelsea – Man. City 0:1 (Premier League)
Atletico – Chelsea 1:2 (Liga Majstrov)

Posledné tri zápasy AS Rím:
AS Rím – Neapol 0:1 (Seria A)
AC Milán – AS Rím 0:2 (Seria A)
Karabach – AS Rím 1:2 (Liga Majstrov)

Pravdepodobné zostavy:
Courtois – Cahill, Luiz, Azpilicueta – Zappacosta, Fabregas, Bakayoko, Alonso – Pedro, Morata, Hazard

Alisson – Bruno Peres, Fazio, Jesus, Kolarov – De Rossi, Strootman, Nainggolan – Florenzi, Džeko, Perotti
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea remizovala s AS Rím, Barcelona uspela i bez vylúčeného Piquého