Novácke nádeje na postup sa rozplynuli

Slovenský vodnopólový majster NCHZ Nováky nastúpil v sobotu na svoje tretie stretnutie v modrej skupine ligy majstrov s maďarským šampiónom BVSC Budapešť. Zaknihoval si tretiu prehru (9:10) a je na poslednom mieste v tabuľke. Nováky zohrali vyrovnané ...

Slovenský vodnopólový majster NCHZ Nováky nastúpil v sobotu na svoje tretie stretnutie v modrej skupine ligy majstrov s maďarským šampiónom BVSC Budapešť. Zaknihoval si tretiu prehru (9:10) a je na poslednom mieste v tabuľke. Nováky zohrali vyrovnané stretnutie s BVSC, ale prehru si zapríčinili sami neskúsenosťou a výpadkom v tretej štvrtine (1:4), a tak postupové nádeje sa definitívne rozplynuli.

"Prehrali sme s partnerom, ktorý má zvučné meno, ale herne nebol lepší. Žiaľ, my potrebujeme hrať viac takých zápasov, aby sme sa ostrieľali. Aj v tomto stretnutí sme dostali tri lacné góly. V podobných stretnutiach center nemôže strieľať, hráč musí ísť na vylúčenie. Keď Cipov s Nižníkom odovzdali súperovi loptu, potom sa ťažko doťahuje náskok súpera. V presilovkách sme mohli ujsť a zvýšiť náskok no nedokázali sme to. Je pravda, že na konci zápasu sme využívali početnú výhodu, ale súper už viedol o dva góly. Chýbala nám agresivita v rozhodujúcich momentoch. Žiaľ, nedôslednosťou v obrane sme inkasovali dva góly, keď obrana nechala brankára Michalku úplne osamoteného. Súper nebol lepší, len v niekoľkých momentoch využil naše slabé stránky. Naša striedačka nie je až taká silná, aby som mohol vymeniť základ. Rozhodujúci moment bol, že Skuratov mal v tretej minúte dva fauly. Jeden skúsený hráč si to nemôže dovoliť. Musím dodať, že Potulnickij a Suratov bojovali, ale čakal som, že sa viac presadia strelecky," povedal tréner Novák Ladislav Bottlik.

Autor: Karol Freudenfeld

1. Naučte deti narábať s peniazmi: Máme pre vás niekoľko tipov