Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

V I. hokejovej lige prehral líder na domácom ľade

BRATISLAVA (SME - TASR, an) - Prvá hokejová liga pokračovala v sobotu zápasmi 33. kola. Stretli sa medzi sebou štyri tímy, ktoré už majú istú účasť v extraligovej sérii B o účasť v najvyššej súťaži v budúcom ročníku - Zvolen ani Michalovce doma neuspeli.

Zajtra sa hrá posledné kolo dlhodobej časti: Skalica - Michalovce, Prešov - Žilina, Topoľčany - Danubia, Trnava - Senica, Púchov - Piešťany, Kežmarok - Zvolen.

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Góly: 8. Andrašovský - 43. Jurásek, 59. Bizoň. Rozhodcovia: Peterčák - Kontšek, Struhál, vylúčení 3:5, 2800 divákov. Hralo sa vo vlažnom tempe, šance boli na oboch stranách, ale brankári stáli na svojom mieste. Šťastnejší hostia dali víťazný gól v predposlednej minúte.

VTJ Michalovce - Dragon Prešov 1:5 (0:1, 0:4, 1:0), 50. Timko - 3. Riečičiar, 23. Horňák, 33. Čontofalský, 34. Kráľ, 40. Nagy. Rozhodcovia Ország - Bednár a M. Parížek, vylúčení 2:3, bez využitia, 4000 divákov. V bojovnom východoslovenskom derby si obaja aktéri pripravili dosť šancí, ale domácim chýbala presná koncovka a navyše takmer neprekonateľnou prekážkou bol pre nich brankár Milý. Po 4 góloch VTJ vystriedali v bráne Košlíka za Džora, ktorý pôsobil spoľahlivejšie. Hostia boli iniciatívnejší najmä v druhej tretine, ktorá rozhodla o ich víťazstve.

Dukla Senica - Matador Púchov 5:4 (2:2, 3:1, 0:1), 29. a 39. Štork, 6. J. Kóňa, 16. Dvorščák, 31. Laštiak - 5. Cingel, 16. Filo, 24. Huževka, 59. Furo. Rozhodcovia Šebo - Krpelec a Pobeha, vylúčení 2:5, presilovky 1:0, oslabenia 1:0, 1150 divákov. O výsledku rozhodla druhá tretina a druhá senická formácia. Za bojovnosť si domáci víťazstvo zaslúžili.

ŠKP Žilina - VTJ Topoľčany 1:6 (1:2, 0:3, 0:1), 11. Kubenko - 6., 23. a 25. Janček, 19. Melichárek, 29. Kollár, 57. T. Višňovský. Rozhodcovia: Findura - Gajan, Lokšík, vylúčení 5:4, navyše Kollár (Topoľčany) na 10 minút za nešportové správanie, oslabenia 0:1, 400 divákov. Hostia dali domácim lekciu z jednoduchého hokeja. Boli rýchlejší a dôraznejší, pritom striedajúci brankár Holák bol ešte najlepším hráčom Žilinčanov.

Danubia 96 Bratislava - Spartak Polygon Trnava 2:2 (0:0, 0:2, 2:0), 40. Farkašovský, 50. M. Šťastný - 37. Škvarka, 39. Vígh. Rozhodcovia: Jesenský - Hanko, Müllner ml., vylúčení 3:6, navyše Socha (Trnava) 10 minút, presilovky 1:0, 1200 divákov. Domáci aj napriek väčšiemu počtu hráčov na striedačke dve tretiny pôsobili odovzdaným dojmom. V tretej dvadsaťminútovke Bratislavčania dosiahli vyrovnávajúci gól z presilovej hry 5:3, keď hrali už len s desiatimi hráčmi.

VTJ Piešťany - HK 31 Kežmarok 3:3 (0:1, 2:1, 1:1), 34. Dilík, 40. Nemček, 48. Uharček - 5. Majerčík, 29. Servátka, 51. Vitko. Rozhodcovia: J. Marcinko - Tögel, Letko, vylúčení 5:9, navyše Jurčík (Kežmarok) 10 minút, oslabenia 1:0, 160 divákov. Piešťany mali veľmi blízko k prvému víťazstvu na domácom ľade. O spravodlivej deľbe bodov rozhodol kuriózny gól v 51. minúte, keď ľahká strela Vitka prepadla za chrbát brankára Piešťan.

1. Zvolen 33 23 4 6 135:76 50

2. Skalica 33 22 3 8 159:92 47

3. Prešov 33 21 4 8 144:79 46

4. Michalovce 33 21 3 9 119:78 45

5. Topoľčany 33 18 6 9 126:95 42

6. Trnava 33 13 5 15 109:114 31

7. Žilina 33 12 5 16 110:120 29

8. Danubia 33 10 7 16 107:112 27