Peter Bondra sa výrazne zaslúžil o víťazstvo Washingtonu nad Tampa Bay

NEW YORK (TASR) - Napriek tomu, že v piatok mohli diváci sledovať stretnutia NHL len vo Washingtone a v Dallase, na oboch štadiónoch sa o víťazovi muselo rozhodnúť až v nadstavenom čase. Na zisku dvoch bodov mal v stretnutí hokejistov z hlavného mesta ...

NEW YORK (TASR) - Napriek tomu, že v piatok mohli diváci sledovať stretnutia NHL len vo Washingtone a v Dallase, na oboch štadiónoch sa o víťazovi muselo rozhodnúť až v nadstavenom čase. Na zisku dvoch bodov mal v stretnutí hokejistov z hlavného mesta proti Tampa Bay Lightning veľkú zásluhu v drese Capitals aj Slovák Peter Bondra. Slovenský reprezentant najprv sám svojím 35. gólom v sezóne zvyšoval vedenie domácich na 3:1, aby sa o necelých sedem minút vžil do úlohy nahrávača a pripísal si bod za asistenciu. Nakoniec však víťazstvo domácich musel v 3. minúte predĺženia vydolovať svojím druhým gólom v zápase Steve Konowalchuk. V bránke bleskov sa po prvý raz od otváracieho stretnutia sezóny objavil Darren Puppa. Hokejisti Tampa Bay prehrali už štvrtý zápas v poradí a už ôsmy z posledných deviatich duelov.

Dallaské hviezdy v domácom prostredí síce prehrávali s Detroitom už 0:2, ale v závere najprv Benoit Hogue gólom 46 sekúnd pred koncom záverečnej sirény vyrovnal stav na ukazovateli na 3:3 a v 3. minúte nadstaveného času o zisku oboch bodov definitívne rozhodol Mike Kennedy. Detroitu ku víťazstvu nepomohlo ani šesťdesiatpercentné využívanie presilových hier. Jediný bod do kanadského bodovania si pripísal bostonský medveď Jozef Stümpel za svoju 35. asistenciu v tejto sezóne. Vo Phoenixe nahrával v 60. minúte na vyrovnávajúci gól stretnutia kolegovi Barry Richterovi. Ani to však na bod nestačilo, keď v 3. minúte predĺženia o víťazstve kojotov rozhodol Jason More. Medvedi zostali už v šiestom stretnutí bez víťazstva.

Jeden z momentálne najlepších obrancov NHL Slovák Róbert Švehla v drese Floridy Panthers si v stretnutí na ľade New Yorku Islanders musel odpykať dva dvojminútové tresty. Ten prvý za hru vysokou hokejkou a druhý za pichanie hokejkou. Ani v jednom prípade však hostia v oslabení neinkasovali. O konečnom futbalovom víťazstve ostrovanov (1:0) rozhodol v 3. minúte predĺženia presným bekhendom Claude Lapointe. Ochranca domácej svätyne Tommy Salo si zapísal svoj tretí zápas s nulou v tejto sezóne.

Podobným spôsobom ako Švehla sa do análov stretnutia, ale toho v Los Angeles, zapísal aj slovenský olejár Miroslav Šatan. Ešte v prvej tretine sa musel ísť schladiť na trestnú lavicu za pichanie hokejkou. Ani v piatom stretnutí v poradí olejári z Edmontonu nedovolili domácim Kings zvíťaziť a na konečnom delení bodov nič nezmenil ani nadstavený čas.

Viac hráčov na trestných laviciach ako striel domácich Lightning na bránu Washingtonu videli diváci v Tampa Bay. Do konca stretnutia bolo udelených celkovo 33 trestov (18:15), zväčša za nešportové správanie. V tíme domácich otvoril skóre v rekordnom čase tohto klubu (v 11. sekunde) skúsený Dino Ciccarelli. Už 17. sezónu hrajúci veterán sa súčasne počtom strelených gólov (573) dotiahol v historickej tabuľke strelcov na bývalého útočníka New Yorku Islanders - Mikea Bossyho, ktorý okupuje deviate miesto.

V Chicagu zneškodnil domáci brankár Jeff Hackett sedemnásť striel a vychytal svoj prvý zápas s čistým štítom v tejto sezóne. Jastrabi zvíťazili nad jazdcami z New Yorku 2:0 a v drese hostí sa už v 19. stretnutí strelecky nepresadil hviezdny Wayne Gretzky.

Už rekordných desať zápasov v poradí neokúsili trpkosť prehry hráči New Jersey Devils, ktorí si v sobotu poradili na ľade domáceho Montrealu Canadiens (4:1). Svojou troškou do mlyna prispel aj rodák z Montrealu Martin Brodeur, ktorý na ceste do brány zastavil 25 striel.

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete