Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Kolumbia - Slovensko 1:0 (0:0), v poslednom zápase našich futbalistov na zájazde v J. Amerike

PEREIRA CITY (TASR) - V poslednom stretnutí na juhoamerickom zájazde prehrala slovenská futbalová reprezentácia s Kolumbiou 0:1 (0:0).

KOLUMBIA: Mandragon (46. Carera) - Cabrera, Bermudez, Lopez, Galeano - Estrada (62. Ricard), Serna, Valderrama, Pacheco - De Avilla, Asprilla (62. Quidonez). SLOVENSKO: König - Kozák, Tittel, Karhan - Slovák, Tomaschek, Špilár, Zvara (75. Bochnovič), Tóth (75. Demo) - Semeník, Németh (75. Kožlej). Pred 18 000 divákmi rozhodoval Idarraga (Kol.), žlté karty Valderrama - Tóth.

Hlavný vedúci výpravy a podpredseda SFZ František Laurinec o stretnutí povedal: "Nastúpili sme proti najťažšiemu súperovi nášho zájazdu. Až na Rincona a Crespa hrala Kolumbia v najsilnejšom zložení. Bol to zápas veľmi dobrej úrovne, s dôstojným a v niektorých fázach hry s veľmi dobrým výkonom futbalistov Slovenska. Najmä v prvom polčase a v záverečných pätnástich minútach sme mali viac šancí ako hostitelia. V 13. min Slovákovu strelu brankár Kolumbie len vyrazil, v 27. min Špilár v dobrej pozícii hlavičkoval nad bránku súpera, v 35. min Németh strelil ponad opustenú kolumbijskú bránku. Prvú šancu mali domáci až v 45. min, ale Estrada ani na dvakrát neprekonal Königa. Do druhého polčasu nastúpili hráči Kolumbie s veľkým odhodlaním a tlakom, už v 46. min Pacheco trafil našu spojnicu brvna a žrde a úsilie domácich korunoval v 53. min z asi 18 m trestného kopu ASPRILLA. Mali sme príležitosti aspoň vyrovnať - v 79. min najskôr Semeník (hneď z protiútoku musel König zasahovať pri akcii Ricarda) a ešte v 87. minúte mal dobrú možnosť našich Bochnovič, ale nedokázali sme skórovať. Z toho vidieť, že sme hrou nesklamali, čo ocenili domáci odborníci a aplauzom i diváci. Rozhodcovia nemali tentoraz veľa práce, hralo sa slušne, mali však problémy s posudzovaním ofsajdov, dva až trikrát nás zastavili v dobrej pozícii."