Sme na východe

Zápasníci o tituly po novom

KOŠICE (Pre SNV - ako) - V športovej hale AŠK Dukla Trenčín sa dnes uskutočnia majstrovstvá Slovenska jednotlivcov vo voľnom štýle. Východoslovenský región budú zastupovať borci z Technopolu Snina (25) a Lokomotíva Geokonzult Košice (16). Na šampionáte sa očakáva celá slovenská elita zápasníkov. Verme, že v silnej konkurencii naši zástupcovia prekvapia a domov sa vrátia s medailami. O svojich kvalitách už neraz presvedčili. Majstrovstvá sú poznačené zmenami. Zápasiť sa bude iba v ôsmich hmotnostných kategóriách, ktoré sú upravené podľa nových pravidiel.

Pruhovaní s hokejkami

MICHALOVCE (Pre SNV - pk) - Nevšedný hokejový sviatok je prichystaný na dnešný deň v metropole na Zemplíne. Východoslovenský zväz ľadového hokeja a Klub rozhodcov ľadového hokeja si vybral za dejisko 2. ročníka Medzinárodného turnaja rozhodcov ľadového turnaja hokejový stánok v Michalovciach. Druhý ročník "Memoriálu Michala Bucalu" sa uskutoční za účasti ôsmich kolektívov mužov v pruhovaných dresoch a to nielen výberov Košíc, východného Slovenska, stredného Slovenska, západného Slovenska, Bratislavy, ale svoju účasť organizátorom prisľúbili aj mužstvá z Moravy, Česka, Nemecka či Švajčiarska a Švédska.

Otvorenie memoriálu bude o 7. hodine. Do Michaloviec zavíta aj vdova po Michalovi Bucalovi so synom. Minuločné prvenstvo obhajujú Moravania pred Košičanmi a výberom rozhodcov Česka.

Triumfy v opavskej vode

Dňa 1. a 2. 2. sa uskutočnili v Opave medzinárodné plavecké preteky "Veľká cena Opavy". Štartovalo 295 pretekárov z ČR, SR a PR. Súťažilo sa v kategóriách seniorskych a žiackych. Z plaveckého klubu Prešov sa pretekov zúčastnili 4 pretekári - žiaci. Najúspešnejšie si počínal Peter Baran, ktorý zvíťazil v disciplíne 50 m voľný spôsob časom 30,22 s, v disciplíne 50 m motýlik časom 32,61 s. Na 100 m voľným spôsobom bol 2. časom 1:06,49 min. Eva Dolžová zvíťazila v disciplíne 50 m voľný spôsob - 29,74 s, na 100 m voľný spôsob bola 2. - 1:04,89 min. a na 100 m znak 3. - 1:16,84 min. Petra Ištoňová získala striebornú medailu v disciplíne 100 m znak časom 1:15,27 min.

TOMÁŠ HÁJEK

BASKETBAL

I. liga muži, 8.2. o 17.00 h: TU Košice - Trenčín

I. liga ženy, 8.2. o 17.00 h: Cassovia - Ružomberok

futbal

Prípravný medzinárodný 8.2. o 13.00 h: 1.FC Košice - Tarnopoľ (Ukrajina)

HÁDZANÁ

I. liga muži, 8.2. o 17.00 h: Prešov - Topoľčany

I. liga ženy, 8.2. o 19.30 h: Košice - Nitra

HOKEJ

II. liga 8.2. o 17.00 h: Trebišov - Humenné

8.2. a 9.2. o 8.00 h: III. ročník medzinárodného turnaja žien v Prešove za účasti: Poprad, Spišská Nová Ves, Budapešť, Prešov