Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Ružomberok - Madrid 84:91 (76:76, 43:39) po predĺžení, v EL basketbalistiek

RUŽOMBEROK (SME - PETER FUKATSCH) - Vedúci tím skupiny A Európskej ligy basketbalistiek Madrid bol v Ružomberku v riadnom hracom čase blízko k svojej prvej prehre v súťaži. Napokon po predĺžení vyhral 91:84, keď už slovenský majster hral bez vyfaulovanej

Žirkovej a v závere i bez kapitánky Bielikovej. Tragickou postavou stretnutia bola jeho azda najlepšia hráčka Žirková. Dala 29 bodov, bojovala tentoraz pod oboma košmi. V 38. min, keď domáce viedli 72:68, však zahodila dva trestné hody, vzápätí nevyužila pokus z diaľky a nato faulovala Zasuľskú. Bola to jej piata osobná chyba. Tento fakt ovplyvnil záver, v ktorom si však domáce basketbalistky zásluhou Hirákovej predsa vynútili predĺženie.

Ružomberok - Madrid 84:91 (76:76, 43:39) po predĺžení. Zostava a body Ružomberka: Žirková 29, Bieliková 13, Hiráková 18, Huťková 11, Škvareková 2 (Frniaková 8, Kováčová 2, Jonisová 1, Polónyiová). Najviac bodov Madridu: Zasuľská 28, Aresová 17, Valdemorová 14. Pred 4300 divákmi rozhodovali Pilipauskas (Litva) a Jeršan (Slovinsko), trestné hody 24/17 - 31/22, fauly 26:23, trojky 6:3.

Domáce mali rýchly, azda až prirýchly začiatok. Viedli 8:2, ale aj veľa dobrých príležitostí zahodili. Madrid rýchlo vyrovnal a päť minút pred koncom prvého polčasu viedol o sedem bodov. Ružomberku výborne vyšiel záver polčasu, ktorý končila Frniaková úspešným trojkovým pokusom a Bieliková dvoma trestnými hodmi. V 29. min už zlikvidoval slovenský majster prehru z Madridu (63:74), viedol 65:53. Od tohto momentu po 34. minútu "chytil" Madrid šnúru 15:2 a ujal sa vedenia 68:67. Ružomberku citeľne chýbali pod košom Hiráková i Škvareková, ktoré hrali zranené so sebazaprením a Kováčová sa veľmi skoro vyfaulovala. V predĺžení už pätorka Bieliková, Frniaková, Hiráková, Jonisová, Huťková jednoducho nevládala, najmä keď sa v poslednej minúte vyfaulovala aj domáca kapitánka.

Natália Hejková, trénerka Ružomberka: "Bol to pre nás smutný zápas, v ktorom sme mali veľa streleckých pokusov, nie vždy presných. Škoda, že na poslednú chvíľu mali drobné zranenia Škvareková a Hiráková, lebo sila Madridu je predovšetkým pod košom. Zasuľská mala v závere vlastne voľné ruky.