Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Washingtonu, ktorý po predĺžení remizoval v Buffale, citeľne chýbal potrestaný Bondra

NEW YORK (TASR) - Severoamerická Národná hokejová liga pokračovala ďalšími stretnutiami. Buffalo - Washington 2:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0), 11. Dawe, 56. Grošek - 49. Miller, 54. Konovalčuk, strely 24:29, 14 161 divákov, Detroit - Dallas 4:3 ...

NEW YORK (TASR) - Severoamerická Národná hokejová liga pokračovala ďalšími stretnutiami. Buffalo - Washington 2:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0), 11. Dawe, 56. Grošek - 49. Miller, 54. Konovalčuk, strely 24:29, 14 161 divákov, Detroit - Dallas 4:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0), 16. Yzerman, 38. Shanahan, 49. Lapointe, 62. Kozlov - 13. a 52. Nieuwendyk, 1. Zubov, strely 28:12, 19 983 divákov, Anaheim - Colorado 2:5 (2:1, 0:1, 0:3), 12. Van Impe, 19. Kariya - 2. Lemieux, 22. Ricci, 41. Yelle, 44. Deadmarsh, 50. Jones, strely 35:36, 17 174 divákov, NY Rangers - Boston 2:3 (0:3, 2:0, 0:0), 22. Vorobjev, 32. Messier - 12. Richter, 13. Donato, 16. Harkins, strely 31:30, 18 200 divákov.

Hokejisti Washingtonu získali cenný bod v Buffale po remíze 2:2. V ofenzíve im však citeľne chýbal slovenský krídelník Peter Bondra, ktorého potrestali za faul kolenom s následkom zranenia protihráča v predchádzajúcom zápase Capitals. Najzaujímavejší duel zohrali v nedeľu v noci NY Rangers s Bostonom (2:3). V bránke hostí znova skvele zachytal Rob Tallas, ktorý už v sobotňajšom zápase s Tampou vychytal svoj prvý zápas na nulu. Tentoraz inkasoval iba dvakrát, pritom však v záverečných minútach zlikvidoval dve čisté šance hostiteľov. "Veľmi sme sa na tento zápas tešili. Bol som veľmi napätý, ale to ma ešte viac posilnilo v koncentrácii," povedal po stretnutí Tallas. Pravdou tiež je, že necelú minútu pred koncom rozhodca domácich poškodil. Kapitán domácich Mark Messier prevzal síce prihrávku do sólového úniku za červenou čiarou, lenže obranca Bruins Ray Bourque puk tečoval, takže odpískanie priestupku bolo omylom. Nečakane defenzívne stretnutie zohrali Detroit s Dallasom. Najmä hostia sa do útoku nehrnuli, napriek tomu videli diváci v normálnom hracom čase 6 gólov. V predĺžení mali napokon šťastie červené krídla.

"New York Islanders potrebujú strieľať viac gólov. Ich jediná skutočná hviezda je Žigmund Pálffy s 30 gólmi. Potrebuje však viac podpory a spoluhráči musia uznať, že mu treba prihrať, keď je príležitosť," napísali vo včerajšom vydaní New York Times na okraj troch prehier Islanders.