Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Manchester United opäť na čele anglickej futbalovej Premier League

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - V anglickej futbalovej Premier League sa počas uplynulého týždňa odohrali až dve kolá, po ktorých prevzal vedenie v súťaži od svojho najväčšieho rivala FC Liverpool úradujúci majster Manchester United. Forma sa Cantonovi .

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - V anglickej futbalovej Premier League sa počas uplynulého týždňa odohrali až dve kolá, po ktorých prevzal vedenie v súťaži od svojho najväčšieho rivala FC Liverpool úradujúci majster Manchester United. Forma sa Cantonovi a spol. vrátila v pravý čas. United neprehral už trinásť zápasov, v posledných ôsmich zvíťazil sedemkrát. V stredu i v sobotu si Manchester musel tri body vydrieť po zhodne chudobných víťazstvách 2:1 nad Wimbledonom a potápajúcim sa Southamptonom. Predvčerom to na Old Trafford dlhý čas vyzeralo, ako keby si domáci futbalisti až príliš spomínali na potupný debakel 3:6 s týmto súperom z konca októbra. Až v 80. minúte po spolupráci Giggs - Cantona trafil presne francúzsky legionár. Manchester umnou hrou nepustil hostí k záverečnému tlaku, nebezpečný Le Tissier bol dokonale strážený. Po záverečnom hvizde rozhodcu až 4 minúty po normálnom hracom čase domáci fanúšikovia ocenili bojovný výkon Manchestru a hlavne ďalšie tri body v hrsti v neľahkej ceste za obhajobou titulu. Predvčerom zabral i FC Liverpool v Derby, Collymorova presná strela ľavačkou 16 minút pred koncom znamenala pre hostí veľmi cenné víťazstvo.

Tretí do partie Arsenal Londýn nedokázal preraziť obranné valy Leedsu a keď neplatil ani gól Iana Rusha, museli sa kanonieri uspokojiť s bezgólovou remízou. Dve mužstvá pretrhli nepríjemné série. Po šiestich zápasoch bez víťazstva konečne naplno zabodovala birminghamská Aston Villa, nebezpečnému nováčikovi zo Sunderlandu poslal gólovú vizitku srbský kanonier Miloševič. Po šiestich zápasoch bez bodu so skóre 6:18 v dôležitom súboji porazil Everton Nottingham, ktorý sa po sľubnom januárovom "prebudení" po druhej prehre za sebou opäť priblížil k najnebezpečnejšiemu pásmu. O záchranu začína zúfalo bojovať Middlesbrough, po víťazstve nad Sheffieldom je bod z horúcej pôdy vo Wimbledone maličkým povzbudením do ťažkých zostávajúcich kôl. V druhej anglickej lige fantasticky finišuje minuloročný účastník Premier League Bolton Wanderers, víťazstvo 2:1 nad Birminghamom je siedme v poradí. V škótskej lige predvčerom pohoreli obe mužstvá z Glasgowu. Inokedy suverénny majster Glasgow Rangers doma iba remizoval 0:0 s Heartsom a jeho veľký rival Celtic prišiel po prehre 0:1 v súboji s Dundee United o bod 2 minúty pred koncom, keď tesne pred tým nastrelil brvno.