Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Lebeda najlepším aj so zlomeným nosom

Miestnych hádzanárov čakal po nečakanom zakopnutí v Trnave náročný a dôležitý prvoligový súboj o miesto v najlepšej šestke s ambicióznym nováčikom Novými Zámkami. Neradostný zdravotný stav i trest strelca Slavomíra Kroka staval zverencov domáceho trénera

Petra Krajča do neľahkej úlohy. Avšak opäť raz zvíťazila enormná túžba po úspechu. Všetci Hornošarišania, ktorí vybehli na palubovku, odviedli maximum, snáď až na Sudimáka. Ten si v niektorých chvíľach počínal príliš ľahkovážne a jeho kolektív mohol na to doplatiť. Strelecké povinnosti potrestaného Kroka si medzi seba rozdelili Vitkovič s Lebedom. Najmä výkon druhého menovaného bol obdivuhodný. Nastúpil so zlomeným nosom, ale na krídle robil divy. V prvom polčase sa zaskveli aj spojky Guman s Lafkom. Po prestávke ich súper lepšie prikryl a z vedenia 19:13 v 43. minúte bolo v 54. minúte iba 20:18 a črtala sa dráma. Našťastie dve strely hostí skončili na žrdi a rovnako dva pokusy Novozámčanov z pokutových hodov zlikvidoval brankár Hnátko, ktorý zostal v bráne po prvom z nich. Treba však povedať, že prvý muž medzi žrďami - Kakaščík podal výborný výkon a zo strany trénera išlo iba o taktické striedanie. Vyšlo to (Bardejovčania zvíťazili 23:19) a ako sám kormidelník domácich povedal: "Chválabohu, máme to za sebou. Zdolali sme húževnatého súpera a vďaka obetavému výkonu všetkých chlapcov zostali dva body doma."

1. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?