Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Majster po hromobití naznačil smer, potom však opäť prepadol

Extraligové tempo začína gradovať a na svojej koži to mohli pocítiť aj Košičania. V piatok si doma poradili v tomto roku najvýraznejším spôsobom nad Liptovským Mikulášom (8:3) a po súboji u lídra v Trenčíne (4:7) už dnes úradujúci majster hostí Dubnicu.

Vystupňovaný výkon proti Liptákom však znamenal zlom, po ktorom sa už dlhšie volalo aj nahlas. "Úprimne sa priznám," vrátil sa ešte k vystúpeniu s celkom HK tréner domácich Vincent Lukáč, "že dve tretiny bol súper viac ako vyrovnaným partnerom. Psychicky sme už boli pomaly na dne, mali sme čo robiť, aby sme vymysleli recept na prekonanie pozornej obrany. Víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko, hoci výsledok napovedá niečo iné. V kabíne zákonite nastalo hromobitie a potvrdilo sa, že keď hráme svoju hru do tela, puk je v našej moci a disponujeme hokejistami, ktorí sa presadia. Naznačili sme teda smer, v ktorom chceme pokračovať."

Víkendový duel na Považí však lodivod východniarov nepovažoval za šláger, hoci v ňom prvý hostil druhého... "Domáci ašpirujú na titul, dva razy sme s nimi prehrali, máme im čo odplácať. Na toto meranie síl sme sa ale tešili, lebo prípadné víťazstvo býva vždy obrovskou vzpruhou. V každom prípade sme túžili odčiniť najmä prehru z domáceho ľadu. Žiaľ, nepodarilo sa. Ešteže sme si aspoň v poslednej tretine trochu napravili renomé."

Okrem samotného výsledku však bernou mincou musí byť tiež to, nakoľko dokáže zabrať celé mužstvo. Kompaktnosť záprahov je vodou na mlyn k spokojnosti a o ňu sa napríklad v spomínanom stretnutí s L. Mikulášom pričinili rovnakým dielom - po dva góly - všetky tri útoky. Hokej je kolektívna hra, popri momente prekvapenia zohráva úlohu hlavne jednoliatosť a údernosť herného štýlu.