Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Reprezentačný tréner Tibor Vasiľko ešte nevidel Silviu Janoštinovú tak dobre hrať

"V polčase som sa dievčat spýtal, či sú spokojné s tým, čo hrali. Ak áno, potom som pre vás zbytočný," priblížil situáciu v myjavskej šatni na bratislavských Pasienkoch tréner hostí Ľubomír Dušek a naznačil svojvôľu zvereniek ("Borím sa s ňou od začiatku

ligy."). Spartak SAM prehrával v šlágri kola Slovanom 33:36, začiatkom roka vyhrával nad druhým vážnym súperom košickou Cassoviou vonku pred prestávkou už 41:17 (mimochodom, so Slovanom i Cassoviou Spartak v spackanom úvode sezóny na kopaniciach prehral). "Veľmi podstané je videnie každej hráčky, čo má hrať. Bohužiaľ, ešte nevieme hrať v obrane štandardne od začiatku, pritom bolo nad slnko jasné, že treba ubrániť Rázgovú, doma nám dala 28 bodov," pokračoval Ľ. Doušek.

Po prestávke bratislavskú strelkyňu Myjavčanky skutočne prikryli (dala v zápase 14 b.) a dvadsaťminútovka vyznela 45:19 v ich prospech. "Stále mi vychádza, že všetko je vecou každej hráčky, bez nejakého kriku. Basketbal hrať vedia, rozdiel polčasových výsledkov hovorí jasnou rečou," usmial sa kormidelník, ktorý bol s mužmi Prievidze dva razy majstrom Slovenska, lebo je o ňom známe, že až taký "tichý" nie je. Napokon sme sa pokúsili baviť o predzápasovom tipe a predsavzatí v celej súťaži. Krátky proces... Ľ. Doušek: "To zásadne nerobím, ani hráčky nechválim. Chvália ich výsledky. Ak hrajú dobre, dostanú za to korunky a v Myjave nemôžu byť za takých okolností nespokojné."

Myjavská snaha zdvihnúť kolektív na absolútnu profesionálnu úroveň je zjavná. Vyzdvihol to aj reprezentačný tréner Tibor Vasiľko: "Deväťdesiat percent našich trénerov i funkcionárov sa domnieva, že diváka zaujíma ,pochodová` hra bez nasadenia s troma-štyrmi krokmi, prihrávkou, streľbou. Bez hry jednej proti jednej, dôrazu, individuálneho presadenia. Zápas so Slovanom ukázal, ktorým smerom sa má uberať náš basketbal. V prvom polčase úplne, lebo Slovan vládal, po prestávke rezignoval (za stavu 45:52 v 19. min ho svojím klasickým spôsobom dvoma po sebe idúcimi trojkami `doklepla` Kalistová - pozn. red.). Nechcem nikomu vstupovať do svedomia, ale trendy svetového basketbalu presadzajú, a aj podľa nich hrajú, iba Ružomberok a Myjava." Na palubovke hralo šesť adeptiek reprezentačného dresu. Ktorá urobila na T. Vasiľka najlepší dojem? "Silviu Janoštinovú som ešte tak dobre hrať nevidel. Zlepšila sa pohybovo, kondične, zmena klubu jej jednoznačne prospela. Konečne začína hrať pivotku a nie strelkyňu, čo robila donedávna."