Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Habšudová so Zrubákovou postúpili vo štvorhre do 3. kola, Nagyová s Leeovou vypadli

MELBOURNE (TASR) - Medzinárodné majstrovstvá Austrálie (7,6 mil. dolárov) v tenise pokračovali zápasmi 2. a 3. kola. Do akcie vstúpili slovenské tenistky Karina Habšudová a Radka Zrubáková úspechom v 2. kole štvorhier, keď zvíťazili nad americkou dvojicou

Katrina Adamsová, Mary Joe Fernandezová (šieste nasadené) po tuhom boji v dvoch setoch 7:6 (7:3), 6:4. Henrieta Nagyová s Američankou Janet Leeovou podľahla v 2. kole štvorhier americko-holandskej dvojici Nicole Arendtová - Manon Bollegrafová (5. nasadené) v dvoch setoch 3:6, 3:6 a vypadla z ďalších bojov.

V dvojhrách neboli diváci na dvorcoch v Melbourne Parku svedkami žiadneho veľkého prekvapenia. Svetová jednotka Steffi Grafová sa stretla s Argentínčankou Gorrochateguiovou a už v druhom zápase po sebe prehrávala v úvodnom sete 2:5. Robila množstvo nevynútených chýb, najmä forhendové údery lietali do siete. Potom však vyhrala 20 z 22 možných loptičiek a zápas nabral očakávaný priebeh. Grafová sa pred zápasom sťažovala na bolesti chrbtice, s ktorou má už dlhšie problémy. Ani to však nezabránilo jej 45. zápasovému víťazstvu na grandslamových turnajoch v sérii. Poslednú prehru na jednom zo štyroch najväčších turnajoch jej pripravila vo finále US Open 1994 Španielka Sanchezová-Vicariová. Turnajová sedmička Lindsay Davenportová potrebovala na víťazstvo nad o rok mladšou Thajčankou Tanasugarnovou iba 45 minút. Davenportová sa priznala, že po zisku zlatej medaily na OH v Atlante stratila chuť na tenis. Po štvrťfinálovej prehre s Grafovou na newyorskom turnaji majsteriek sa dokonca na raketu vyše dva týždne ani nepozrela. Skvelé výkony nového miláčika austrálskeho publika Carlosa Moyu už nikoho neprekvapujú. Tentoraz si za 79 minút jasne poradil s Nemcom Karbacherom. Dvadsaťročný Španiel je len na svojom piatom grandslame a ešte nikdy sa nedostal tak ďaleko. "Hrám dobre a dúfam, že to bude pokračovať," spokojne tvrdil Moya po zápase. Jeho najbližším súperom bude Jonas Björkman zo Švédska, ktorý si poradil s nestarnúcim Nemcom Braaschom.