Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Nespokojní diváci na Anfield Road sa gólu v Mikloškovej sieti nedočkali

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - Anglická futbalová Premier League pokračovala v sobotu 22. kolom, o prekvapujúce výsledky ani tento víkend nebola núdza. FC Liverpool, Arsenal i Wimbledon si nedokázali poradiť s papierovo slabšími súpermi. Nespokojní ...

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - Anglická futbalová Premier League pokračovala v sobotu 22. kolom, o prekvapujúce výsledky ani tento víkend nebola núdza. FC Liverpool, Arsenal i Wimbledon si nedokázali poradiť s papierovo slabšími súpermi. Nespokojní diváci na Anfield Road videli bezgólovú remízu svojho tímu s londýnskym West Hamom. Liverpool v posledných piatich zápasoch zvíťazil iba jediný raz, mužstvo dopláca na pokles formy v ten najnevhodnejší čas. Aj keď Berger a spol. zatiaľ zostávajú na čele, zbytočne stratené štyri body po domácich remízach s Leicesterom spred Vianoc a teraz s West Hamom ich však v konečnom účtovaní môžu poriadne mrzieť. Šláger kola sa odohral v birminghamskom Villa Parku. Newcastle pricestovalo do priemyselného centra Anglicka už bez manažéra Kevina Keegana, no zato s nezmenenými ambíciami získať tri body. Hostia po zásahoch Alana Shearera a Leea Clarka v priebehu piatich minút viedli už o dva góly, húževnatí domáci dokázali vyrovnať a následne Yorke zahodil penaltu. Villa dokázala, že je silným mužstvom. Gól Clarka na 0:2 po hrubej chybe domáceho brankára Bosnicha v 21. minúte by väčšinu mužstiev Premier League minimálne rozladil, domáci však aj napriek stálej prevahe Newcastlu v prvom polčase zabojovali a dokázali hrať s hosťami otvorenú partiu. V samom závere po sérii troch rohov, niekoľkých závaroch pred domácou bránou mohli ešte hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, šanca Clarka však zostala nevyužitá. Ani Arsenal sa nevyhol novoročnému výkyvu formy. V posledných šiestich zápasoch vyhral iba raz - v minulom kole doma s Middlesbroughom. Na ihrisku Sunderlandu pokračovalo trápenie Londýnčanov, Dennis Bergkamp sa nechal v 29. minúte vylúčiť a v 66. minúte si Tony Adams dokonca strelil vlastný gól... Už druhýkrát v krátkom čase za sebou sa nechal vylúčiť i vynikajúci útočník Coventry Dublin, jeho tím dostal "nakladačku" v Blackburne. Majster z roku 1995 je z najhoršieho vonku, v posledných desiatich zápasoch prehral iba raz a pomaličky sa šplhá do pokojnejších vôd tabuľky. Suverénne zvíťazil aj Leeds nad Leicestrom, dvoma gólmi sa prezentoval nestarnúci Ian Rush. O záchranu začínajú zúfalo bojovať lesníci z Nottinghamu, víťazstvu nad silnou Chelsea zavelil 5 minút pred prestávkou hrajúci manažér Stuart Pearce. Cenné tri body si na konto pripísalo mužstvo ďalšieho bývalého anglického reprezentanta Sounessa - v zápase pravdy vyhral Southampton na ihrisku Middlesbroughu.