Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Trnavčania sa vraj zahrali na galantných hostiteľov

Pred rokom pri premiére zimného halového turnaja vo futbale v Trnave triumfoval domáci Spartak. V druhom ročníku sa zverenci Karola Peczeho nedostali do boja o medaily a prémie 300, 200 a 150 000 Sk. Skončili v skupine poslední. Jediné, čo dokázali, ...

Pred rokom pri premiére zimného halového turnaja vo futbale v Trnave triumfoval domáci Spartak. V druhom ročníku sa zverenci Karola Peczeho nedostali do boja o medaily a prémie 300, 200 a 150 000 Sk. Skončili v skupine poslední. Jediné, čo dokázali, bolo nahnevať trnavského trénera J. Adamca na lavičke Dunajskej Stredy, ktorej v poslednom zápase ukradli bod a vyradili ju z možnosti bojovať o medailové priečky. "Chceli sme aj ostatným dať vychutnať finálovú atmosféru," usmieval sa Karol Pecze. Pravdou však je, že od začiatku turnaja mu chýbali zranení Bališ, Ujlaky, Radványi a v priebehu turnaja odstúpili aj Šimon a Leitner. "Mali si tú hru v hale natrénovať," zlostila sa legenda trnavského futbalu Jozef Ščibrányi. "Mali predsa halu k dispozícii." Áno, ale bez mantinelov, kontroval trnavský tréner. "Som rád, že sa prelomila bariéra averzie a nechuti proti halovým turnajom a získavajú si obľubu," vravel reprezentačný tréner Jozef Jankech. "Turnaj bol kvalitný, dramatický, bolo vidno, kto už ako pokročil v príprave." Dodajme, že napokon do Trnavy priniesli finálový zákusok králi z východu - 1. FC Košice a Tatran Prešov. Tretí z nich, Lokomotíva, nestačil v boji o 3. miesto na veľmi dobrý Inter. "Je to turnaj pre technické mužstvá a myslím, že preto sme sa presadili," vravel tentoraz pokojný tréner Košíc J. Kozák. S. Varga, opora Prešova, libero s perfektnou streľbou: "Sme v dobrej pohode a z toho vzišla aj naša hra." Pikantériou bolo, že v zápasoch v skupinách padlo presne 100 gólov, ten stý v poradí dal Hornyak z 1. FC Košice a zahatal Žiline cestu do semifinále. V skupine bolo vylúčených dvanásť hráčov, z toho šesť v stretnutí Trnava - D. Streda. 1. FC Košice dal až po finále v každom zápase po 6 gólov, jediným vylúčeným bol Trnavčan Kostka a jediná Petržalka nezískala ani bod. Napriek tomu, že Trnava nehrala o medaily, bola aj v závere hala plná, čo je dôkazom toho, že v slovenskom Ríme je futbal stále veľkým magnetom.