Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Záhorácke derby v I. lige prekvapujúco pre Senicu

BRATISLAVA (TASR, an) - Najväčším prekvapením sobotňajších zápasov 24. kola I. hokejovej ligy je prehra Skalice v záhoráckom derby na domácom ľade so Senicou. Zvolen vyhral v dramatickom súboji v Topoľčanoch, vedie tabuľku už s trojbodovým náskokom. ...

BRATISLAVA (TASR, an) - Najväčším prekvapením sobotňajších zápasov 24. kola I. hokejovej ligy je prehra Skalice v záhoráckom derby na domácom ľade so Senicou. Zvolen vyhral v dramatickom súboji v Topoľčanoch, vedie tabuľku už s trojbodovým náskokom. Zajtrajšie 26. kolo: Piešťany - Skalica, Zvolen - Prešov, Michalovce - Topoľčany, Žilina - Trnava, Danubia - Púchov, Senica - Kežmarok.

KEŽMAROK - DANUBIA BRATISLAVA 4:4 (1:1, 2:3, 1:0). Góly: 10. Majerčík, 24. Sopkovič, 28. Laubert, 48. Martančík - 20., 27. a 31. Siroťák, 36. Javorček. Rozhodcovia Peterčák - Grál, Szabó, vylúčení 3:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 800 divákov. Danubiu podržal brankár Fatul, strelecky sa blysol autor troch gólov Siroťák.

DRAGON PREŠOV - VTJ PIEŠŤANY 6:0 (1:0, 2:0, 3:0), 53., 53. P. Kuzár, 14. Kocúr, 31. Pavlovský, 35. Fatkulin (z tr. strieľania), 47. J. Baláž. Rozhodcovia Šimánek - M. Kontšek, Struhal, vylúčení 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 400 divákov. Piešťanci sa prakticky celý zápas len bránili, keď iba v 1. tretine si z brejkov vypracovali gólové šance. Od vyššej prehry ich zachránil brankár Petrík.

TRNAVA - MICHALOVCE 4:5 (2:1, 2:1, 0:3), 10. a 14. Ožvalda, 21. Štefanka, 30. Ozimák - 4. Kuzár, 22. a 56. Pažák, 59. Pinďár, 60. Švenk. Rozhodcovia Müllner st. - Müllner ml., Hauko, vylúčení 1:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 300 divákov. Hoci Trnavčania ešte dve minúty pred koncom stretnutia viedli, víťazstvo neudržali. Papierový favorit v posledných sekundách hry strhol vedenie na svoju stranu.

PÚCHOV - ŽILINA 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), 28. a 31. Mihula - 35. Konečný. Rozhodcovia Bačo - Farbár, Gajdoš. Vylúčení 4:4, navyše Valjent (Púchov) a Harvančík (Žilina) 2+10, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 600 divákov. Po nervóznom začiatku a celej prvej tretine získali v druhej tretine domáci prevahu, čo vyjadrili aj gólmi.

TOPOĽČANY - ZVOLEN 3:4 (1:0, 2:2, 0:2), 9. Melichárek, 35. T. Višňovský, 40. Jedlička - 29. a 51. Rajčák, 31. Pohorelec, 56. Chudý. Rozhodcovia F. Mihálik - Chromčík, Ploskuňák. Vylúčení 7:13, navyše 37. Gális (Topoľčany) a Rehák (Zvolen) do konca stretnutia za hrubosť a 39. Paulovič (Topoľčany) 10 minút, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, 3200 divákov. Vypredaný štadión videl rušný a bojovný hokej dobrej úrovne. Zbytočná nervozita vyústila v 37. min hromadnou šarvátkou a prerušením hry takmer na štvrťhodinu. V polovici stretnutia viedli domáci 2:0, no v záverečnej časti akoby im ubúdali sily a hostia otočili konečný výsledok vo svoj prospech.

HK 36 SKALICA - DUKLA NAFTA SENICA 3:5 (1:2, 2:3, 0:0), 4. R. Hartman, 24. Palát, 28. Rampáček - 2. a 22. Kotlárik, 21. a 28. Zorvan, 9. Šimák. Rozhodcovia Marcinko - Tögel, Müller. Vylúčení 2:7, navyše Klečko a Štork (obaja Senica) +10 minút, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3320 divákov. Skaličanov v tomto stretnutí opustilo športové šťastie, keď nevedeli vsietiť gól ani do prázdnej bránky. Hostia po väčšinu stretnutia dobre bránili, z ojedinelých protiútokov skórovali.

1. Zvolen 25 18 3 4 95:57 39

2. Skalica 25 17 2 6 126:71 36

3. Prešov 25 17 2 6 113:59 36

4. Michalovce 25 17 1 7 90:58 35

5. Topoľčany 25 14 5 6 95:68 33

6. Žilina 25 10 4 11 85:84 24

7. Trnava 25 9 4 12 85:83 22

8. Danubia 25 8 5 12 83:87 21