Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

v skratke

RODINA ORGANIZOVALA I VYHRÁVALA

Agilný atletický klub AŠK pod vedením manželov Charfreitagovcov pripravil v spolupráci s mestom Trnava súťaž v hode bremenom. Jeho dĺžka bola 77 cm a hmotnosť 10,5 kg. U mužov bol najúspešnejší Libor Charfreitag mladší výkonom 36,23 m - nový rekord podujatia. V rodine Charfreitagovcov ostalo i prvenstvo v súťaži žien, keď Eva mladšia výkonom 14,83 m utvorila takisto nový rekord podujatia.

SILVESTROVSKÝ KROS V DOLNÝCH OREŠANOCH

Už po 25-krát privítali v Dolných Orešanoch účastníkov Silvestrovského krosu, na ktorom sa zúčastnilo 60 štartujúcich. V kategórii mužov prvenstvo patrilo Marekovi Zužčákovi (Školský klub SPŠ Trnava), v kategórii mužov nad 40 rokov bol najúspešnejší Pavol Dzuro z Drahoviec. Erika Bernáthová (Triatlon Dvory nad Žitavou) sa stala najúspešnejšou ženou s časom 36,31 min. Medzi aktérmi jubilejného krosu bol aj 44-ročný Alec Carter z Veľkej Británie.

V TRNAVE SÚŤAŽILI AJ RÝCHLOKORČULIARI

Na prelome starého a nového roka bolo rušno aj na trnavskom zimnom štadióne. Štvrté dejstvo žiackych pretekov v rýchlokorčuľovaní si zapísalo 116 dievčat a chlapcov. Podobne vydarený príbeh mala Vianočná plavecká šou v krytom Mestskom bazéne na sídlisku Zátvor. Medzi priešťanskými mostami súperili účastníci v 31. kapitole Silvestrovského behu. Trať najrýchlejšie absolvoval Ján Križák zo Spartaka Myjava. V Trnave sa uskutočnil Zimný beh zdravia na trnavskom Rybníku - známy masový beh na Štefana. Víťazom desaťkilometrovej trati bol M. Zuzčák z ŠAK SPŠ Trnava. Ženskú desiatku vyhrala Novozámočanka Janečková.

V NITRE VYHRAL

VACULÍK

Ivan Vaculík z Dobrej Vody sa stal absolútnym víťazom tradičného Zoborského silvestrovského behu v Nitre. Trať merala 3 km a mala prevýšenie 300 m. Štartovalo 70 bežcov. Cieľové stopky na Zobore ukázali Vaculíkovi čas 15:04 min.

MEMORIÁL L. KMEČA

V historickom centre Trnavy, na vybielenej pešej zóne, poslal čestný štartér, primátor mesta Ing. Štefan Bošnák, 28 dievčat a chlapcov na kilometrovú trať a 66 seniorov na 6000 m. Jubilejný bežecký sviatok v maratónkach bol zároveň spomienkou početného pelotónu i organizátorov na Ladislava Kmeča, spoluzakladateľa Trnavského novoročného behu. Z výsledkovej listiny Trnavského novoročného behu `97 - žiačky: 1. E. Bernáthová (Dvory nad Žitavou) 3:55, žiaci: 1. M. Hurban 3:36, muži (6 km - Mermoriál L.Kmeča): 1. Mir. Hlúbik (AK Junior Holíč) 19:42, muži nad 40 rokov 1. J.Topor (Holíč) 21:26, ženy: 1. A. Bérešová (Maratón klub IAMES Bratislava) 26:57.