Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

O najtesnejšom víťazstve Montrealu nad Hartfordom rozhodol hattrickom Damphousse

NEW YORK (TASR) - Severoamerická Národná hokejová liga pokračovala štyrmi stretnutiami. Montreal - Hartford 5:4 (2:1, 1:2, 2:1), 24., 59. a 60. Damphousse, 6. Wilkie, 16. Murray - 16. a 34. Cassels, 23. Grimson, 46. Kapanen, strely 26:30, 20 292 divákov.

NY Rangers - Colorado 2:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0), 31. Berg, 38. Graves - 12. Jones, 13. Klemm, strely 32:40, 18 200 divákov. Ottawa - Tampa Bay 3:4 (1:2, 0:1, 2:1), 16. Jašin, 43. Pitlick, 45. Cunneyworth - 7. Selivanov, 12. Langkow, 29. Burr, 42. Houlder, strely 25:26, 11 329 divákov. Anaheim - Vancouver 1:5 (1:1, 0:2, 0:2), 1. Selänne - 27. a 42. Burre, 16. Walker, 38. Sillinger, 57. Babych, strely 31:41, 17 021 divákov.

Richard Zedník (Washington) 2 1 3

V pondelňajších zápasoch NHL sa domácim mužstvám nedarilo. Jediný plný bodový zásah zaznamenal Montreal v súboji s Hartfordom (5:4). Hviezdou zápasu bol útočník domácich Vincent Damphousse, ktorý rozhodol o výsledku svojím deviatym hattrickom v kariére. Tretí a rozhodujúci gól strelil iba štyri sekundy pred koncom tretej tretiny, keď prebral puk v strednom pásme, vnikol do útočnej tretiny a strelou zápästím prekonal brankára Hartfordu Jasona Muzzattiho. Damphousse dosiahol v zápase hranicu 300 gólov v NHL.

V dramatickom stretnutí NY Rangers - Colorado (2:2) opäť zažiaril brankár domácich Mike Richter (38 úspešných zásahov), ktorý predĺžil svoju sériu neporaziteľnosti na 16 zápasov. Naposledy prehrali jazdci s Richterom v bránke 23. novembra minulého roka. V tomto súboji sa síce Colorado ujalo v prvej tretine dvojgólového vedenia v presilovkách, no domáci zásluhou Berga a Gravesa vyrovnali.

Anaheim nestačil na vlastnom ľade na Vancouver a podľahol mu 1:5, hoci už v 40. sekunde sa zásluhou Fína Selänneho ujal vedenia. Potom však brankár hostí Kirk McLean "stiahol roletu" a góly strieľali už len hokejisti Vancouveru. Pavel Bure bol úspešný dvakrát (jeden v oslabení), Mike Sillinger si pripísal gól (taktiež v oslabení) a dve asistencie.

Zásluhou víťazstva v Ottawe 4:3 sa Tampa Bay dostala z posledného miesta v Atlantickej divízii. Vo vyrovnanom stretnutí sa darilo Rusovi v drese Tampy Alexandrovi Selivanovi, ktorý jeden gól dal a na ďalší prihrával.