Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Vo Washingtone naplno žiari hviezda Petra Bondru

NEW YORK (SME, an) - Cez víkend aj v pondelok pokračovala kanadsko-americká hokejová liga ďalšími stretnutiami. Slovák Peter Bondra sa už tretí raz dostal do mužstva All Stars Východnej konferencie NHL. "Je to pre mňa veľká česť každý raz, keď sa dostanem

medzi hviezdy. Zahrám si v jednom mužstve s Waynom Gretzkym, čo sa mi doteraz ešte nestalo. Teším sa na to," povedal Peter Bondra po piatkovom zápase Washington Capitals - Phoenix Coyotes 3:0. Vo Washingtone naplno žiari hviezda Petra Bondru, ktorý v posledných troch zápasoch vždy vylepšoval svoju bilanciu v kanadskom bodovaní. Tentoraz gólom a jednou asistenciou pomohol svojmu mužstvu k jednoznačnému víťazstvu nad kojotmi z Phoenixu 3:0. Rovnakú zásluhu na víťazstve domácich mal však aj český hráč Michal Pivoňka. Róbert Petrovický asistoval pri oboch úvodných góloch St. Louis Blues, ale jeho tím vedenie neudržal. Aj zásluhou výborného výkonu českého brankára Dominika Haška, ktorý v drese Buffala chytil 33 striel, iba remízoval. Body do kanadského hodnotenia získal aj Miroslav Šatan tretím gólom olejárov. Hoci o 4 minúty neskôr Gilmour vyrovnal, tretie víťazstvo domácich za sebou predsa pečatil Mironov.

PIATOK: Buffalo Sabres - St.Louis Blues 2:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0), góly: 38. Audette, 53. Žitník - 5. Courtnall (PETROVICKÝ), 36. Campbell (PETROVICKÝ), 17 263 divákov, Detroit Red Wings - Dallas Stars 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), 50. Larionov - 7. Gilchrist, 23. Modano, 19 983 (vypredané), Ottawa Senators - New Jersey Devils 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), 46. Guerin, 12 082, Washington Capitals - Phoenix Coyotes 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), 3. Simon (BONDRA), 12. Pivoňka, 42. BONDRA, 18 130 (vypredané), Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 4:3 (1:0, 1:2, 2:1), 16. Norton, 38. Smyth, 42. ŠATAN, 46. Mironov - 34. a 46. Gilmour, 40. Berezin, 17 099 (vypredané), Tampa Bay Lightnings - Anaheim Mighty Ducks 3:2 (1:2, 1:0, 1:0), 20. Ciccarelli, 27. Langkow, 49. Gratton - 4. Selänne, 8. Jomphe, 17 769.

V sobotu sa opäť presadili slovenskí hokejisti, Peter Bondra a Žigmund Pálffy - obaja si pripísali na svoje konto po jednej asistencii. Bondrov Washington dlho prehrával na ľade Hartfordu 0:1, no štyri minúty pred koncom zápasu sa mu podaril rýchly brejk dvaja na jedného, pri ktorom Bondra nezištne nahral Konowalchukovi, ktorý tvrdou strelou zabezpečil hosťom cennú remízu. Pálffyho Islanders nepochodili na ľade Montrealu, keď po vyrovnanom priebehu zápasu napokon prehrali 1:3. Najväčšou prekážkou pre ostrovanov bol domáci brankár Jocelyn Thibault, ktorý zlikvidoval 26 striel. Vo výborných výkonov pokračuje Florida, ktorá tentokrát deklasovala Los Angeles na jeho ľade 5:0. Ústrednou postavou panterov boli Scott Mellanby, ktorý zazanamenal jeden gól a tri asistencie a brankár John Vanbiesbrouck, ktorý kryl 28 striel. V stretnutí Pittsburghu s Tampa Bay (7:3) podal excelentný výkon Mario Lemieux, ktorý si pripísal päť bodov do kanadského bodovania za dva góly a tri asistencie. Darilo sa aj Čechovi Jaromírovi Jágrovi, ktorý vďaka jednému gólu a jednej asistencii zaokrúhlil svoj celkový počet bodov dosiahnutých počas pôsobenia v NHL na 600. Pittsburgh už osem kôl neokúsil trpkosť prehry a po zlom začiatku súťaže sa víťazstvom nad Tampa Bay dostal na prvé miesto v severovýchodnej divízii. Vynikajúce predstavenie ponúkli v New Yorku hviezdy tímu Rangers Wayne Gretzky, Luc Robitaille a Niklas Sundström. Robitaille a Sundström sa do listiny strelcov zapísali dvakrát a Gretzky si pripísal na svoje konto štyri asistencie, čo sa mu podarilo už 57-krát v kariére.

SOBOTA: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 7:3 (1:1, 4:1, 2:1), góly: 20. Bure, 25. a 56. Sillinger, 30. Gelinas, 40. Bohonos, 40. Odjick, 58. Ridley - 20. a 54. Sundin, 22. Craig, 18 422 divákov, Boston Bruins - Dallas Stars 3:2 (0:1, 2:1, 1:0), 25. Odgers, 36. Donato, 60. Bourque - 14. Langenbrunner, 26. Gilchrist, 17 098, Hartford Whalers - Washington Capitals 1:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0), 15. Janssens - 56. Konowalchuk (BONDRA), 14 613, Montreal Canadiens - New York Islanders 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), 21. Richer, 49. Tucker, 59. Damphouse - 53. Mc Innis (PÁLFFY), 21 273, New York Rangers - Ottawa Senators 6:4 (0:0, 5:2, 1:2), 22. Messier, 28. a 31. Sundström, 33. a 39. Robitaille, 48. Kovaľov - 30. a 36. Cunneyworth, 55. Alfredsson, 59. Zent, 18 200, Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 7:3 (3:1, 2:1, 2:1), 7. Nedvěd, 8. Jágr, 12. a 38. Lemieux, 28. Hicks, 48. a 52. Francis - 11. Gratton, 35. Langkow, 50. Bannister, 17 270, Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers 4:4 po predĺžení (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0), 2. a 10. Jones, 2. Corbet, 23. Keane - 3. Lindros, 28. Hawerchuck, 53. Klatt, 55. Renberg, 16 061, Los Angeles Kings - Florida Panthers 0:5 (0:2, 0:3, 0:0), 1. Niedermayer, 8. Mellanby, 22. Dvořák, 24. a 29. Murphy, 12 227, San Jose Sharks - Calgary Flames 3:4 (2:0, 1:1, 0:3), 10. Kozlov, 16. Nichols, 27. Donovan - 24. Fleury, 41. Ward, 47. Reichel, 56. Hoglund, 17 442.

V nedeľňajších troch zápasoch NHL sa domáci s hosťami podelili o body rovnakou mierou. Príťažlivý duel "lietajúcich" rivalov od Veľkých jazier prilákal v Chicagu do hľadiska takmer 22 000 divákov. Domáci jastrabi privítali červené krídla z Detroitu a už v 8. min vyhrávali 2:0. Hostia do konca 2. tretiny nielenže vyrovnali, ale gólom Lapointeho išli aj do vedenia. Ešte pred ním skóroval Steve Yzerman, čím dosiahol ako 18. hráč v histórii NHL hranicu 1.300 bodov. Možné sklamanie fanúšikov z prehry Blackhawks zahnal Gary Suter, ktorý v závere stretnutia oneskorene ukončil svoj dvojmesačný "adventný" pôst od gólu a strelou cez masu hráčov vyrovnal na konečných 5:5.

NEDEĽA: Buffalo Sabres - Phoenix Coyots 5:1 (1:0, 2:1, 2:0), góly: 26. a 41. Plante, 6. Dawe, 37. Grošek, 44. Šmehlík - 35. Ronning, 15 220 divákov, New Jersey Devils - St. Louis Blues 3:5 (2:0, 0:3, 1:2), 14. Stevens, 19. Pandolfo, 57. Andreychuk - 21. Turgeon, 43. Persson, 37. Pellerin, 48. Zábranský, 60. Matteau, 17 601, Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 5:5 po predĺžení (3:2, 1:3, 1:0 - 0:0), 3. Russell, 8. Daze, 18. Cummins, 39. Chelios, 58. Suter - 16. Kozlov, 19. Draper, 27. Fiodorov, 38. Yzerman, 40. Lapointe, 21 914.