Predstavitelia Iránskeho futbalového zväzu po úspechu v podobe postupu na MS 1998 vo Francúzsku chcú angažovať na post trénera reprezentácie Argentínčana Carlosa Bilarda, ktorý doviedol reprezentáciu svojej vlasti k titulu majstrov sveta na šampionáte v Mexiku v roku 1986. Bilarda Iráncom odporučil prezident FIFA Joao Havelange počas svojej nedávnej návštevy v Teheráne. Bilardo musel predčasne odísť z klubu Boca Juniors pre zlé výsledky mužstva. Vo funkcii by mal nahradiť Brazílčana Waldira Vieiru, ktorý v dodatočnej kvalifikácii s Austráliou priviedol Irán na záverečný turnaj MS a teraz má prevziať olympijské mužstvo na Hry v austrálskom Sydney. Zaujímavé je, že Iránci nedávno uvažovali o angažovaní nemeckého odborníka Uda Latteka, čo by v súvislosti so žrebom MS bolo pre nich výhodné. Reprezentácie Nemecka a Iránu sa stretnú v jednej skupine a Lattek má futbal v krajine trojnásobných majstrov sveta dokonale prečítaný. Zdá sa však, že rady "zhora" rozhodnú o trénerovi z inej futbalovej veľmoci - Argentíny.
GOLDBERGER MOŽNO UŽ V SOBOTU
Rakúsky trojnásobný víťaz Svetového pohára v skoku na lyžiach a majster sveta v letoch Andreas Goldberger bude opäť reprezentovať svoju vlasť a v rakúskom národnom tíme možno nastúpi už v najbližšiu sobotu v pretekoch SP v Engelbergu. Vyhlásil to včera dopoludnia podľa správy rakúskeho rozhlasu predseda Rakúskeho lyžiarskeho zväzu (ÖSV) Peter Schröcksnadel. "Všetky problémy boli vyriešené," vysvetlil najvyšší funkcionár ÖSV. Podrobnosti síce neuviedol, pripustil však, že trvať na požiadavke, aby sa Goldberger zriekol spolupráce so svojím osobným trénerom Heinzom Kochom, by z východu tunela dlho sa vlečúceho spotu medzi zväzom a "Goldim" asi neviedlo.
VÝTRŽNOSTI TALIANSKYCH TIFOSI
Pätnásť ľudí bolo zranených počas výtržností, ktoré sprevádzali nedeľňajšie zápasy talianskej futbalovej Serie A. Najbúrlivejší priebeh mali potýčky fanúšikov v zápase Neapola s Parmou, podobné situácie sa však odohrali aj v Ríme, Bergame a Boloni. Na tribúnach štadiónu v Neapoli, ktorý podľahol Parme 0:4, založili nespokojní fanúšikovia požiar. Zasahujúcich ochrancov zákona potom napadli uvoľnenými plastikovými sedadlami. Počas útoku bolo zranených desať policajtov, ktorí museli byť okamžite prevezení do nemocnice.
AMERIČAN DAIKAWA ZÍSKAL JAPONSKÉ OBČIANSTVO
Americký hokejista japonského pôvodu Daniel Daikawa včera získal japonské štátne občianstvo a spolu s tým aj právo reprezentovať krajinu vychádzajúceho slnka na nadchádzajúcich ZOH v Nagane. Dvadsaťšesťročný Daikawa sa stal v poradí siedmym zahraničným hokejistom, ktorý v posledných dvoch týždňoch zmenil štátnu príslušnosť. Pred ním získali japonský pas kanadskí rodáci Ryan Kuwabara, Chris Yule, Dusty Imoo, Ryan Fudžita, Matthew Kabajama a Steve Cudžiura.