Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Róbert Vittek strelil svoj štvrtý gól sezóny

Slovenskí futbaloví reprezentanti v drese bundesligového 1. FC Norimberg Marek Mintál a Róbert Vittek si v sobotu vymenili streleckú úlohu. Tentoraz sa nepodarilo skórovať najlepšiemu strelcovi súťaže Mintálovi so 14 gólmi, ale svoj štvrtý gól sezóny ...

Róbert Vittek z Norimbergu strieľa svoj štvrtý gól sezóny medzi hráčmi Hamburgu. Vľavo je bezmocný brankár hostí Pieckenhagen. Domáci prehrali 1:3. FOTO - WWW.FCN.DE

Slovenskí futbaloví reprezentanti v drese bundesligového 1. FC Norimberg Marek Mintál a Róbert Vittek si v sobotu vymenili streleckú úlohu. Tentoraz sa nepodarilo skórovať najlepšiemu strelcovi súťaže Mintálovi so 14 gólmi, ale svoj štvrtý gól sezóny dal odchovanec Slovana Bratislava Róbert Vittek.

Mintál tentoraz prihrával

Pred 22 264 divákmi sa striedajúci Vittek dostal k slovu v 82. minúte nato, ako prebral prihrávku od Mintála a uvoľnil sa na šestnástke. Síce znížil na 1:2, ale Hamburg v poslednej minúte poistil svoje víťazstvo. Norimberg prehral aj druhý domáci zápas v jarnej časti, prvý proti Kaiserslauternu sa skončil rovnako 1:3.

Norimberg potvrdil svoju negatívnu domácu bilanciu. V desiatich zápasoch na Frankenstadione iba dvakrát vyhral a zaznamenal po štyri remízy i prehry. Naopak, vonku je nevyspytateľný a má výbornú bilanciu 4 - 2 - 4, napr. pred týždňom vyhral u tretieho Stuttgartu 4:2.

Tréner norimberského "Der Clubu" Wolfgang Wolf priznal spravodlivú prehru: "Nemali sme šancu, moji najlepší hráči boli neschopní hrať, preto sme ľahko strácali loptu. Teším sa na ďalší zápas v Berlíne, pretože hráme vonku. Sľubujem, že niekedy vyhráme aj doma," povedal pre stránku klubu Wolf. Zo slovenského trojlístka hral celý zápas len Marek Mintál, Vittek vystriedal Schrotha v 21. minúte, Samuel Slovák nenastúpil vôbec.

Rostock nevyhral 11 domácich zápasov

Prekvapenie bundesligovej soboty sa zrodilo v Stuttgarte, kde uchmatol ďalší bod 1. FC Kaiserslautern. Tretí domáci tak nedokázali zvíťaziť v dvoch domácich zápasoch po sebe. Naopak, hostia z Betzenbergu sú na jar výborní, pred týždňom doma zdolali druhé Schalke.

Aj Dortmund sa pomaly v tabuľke dvíha hore, vypredaný 70-tisícový Westfalenstadion sa už teší na sobotný zápas s Bochumom, v ktorom by domáci mali potvrdiť víťazstvo v Hannoveri. Bayern Mníchov zdolal Leverkusen 2:0 aj vďaka problematickej jedenástke v závere prvého polčasu, ktorú premenil Holanďan Makaay.

Hertha Berlín nedala v Mainzi šancu nováčikovi a potvrdila stúpajúcu formu. Aj bez deväťgólového Brazílčana Marcelinha dokázala vyhrať rozdielom triedy najmä vďaka dvom gólom Turka Yildiraya Bastürka, ku ktorému sa pridal práve náhradník za vykartovaného Marcelinha Zecke Neuendorf.

Blízko k prvému víťazstvu na domácom trávniku bol posledný severonemecký Rostock. V útlme hrajúce Schalke mali domáci "na lopate" až do poslednej minúty. V tretej minúte nadstaveného času však vyrovnal dlhoročný brazílsky kanonier Brém Ailton. Rostock doma v 11 zápasoch trikrát remizoval, osem zápasov prehral a má hrozné skóre 7:27. Napriek tomu sa na Kopernikovu ulicu v Rostocku prišlo na futbal pozrieť až 20-tisíc divákov. (sv)