Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Petrohradská facka Trenčanom pred play off

Finalisti uplynulého ročníka slovenskej hokejovej extraligy štartovali po novom roku v európskych súťažiach s diametrálne rozdielnymi výsledkami. Zatiaľ čo vicemajster HKm Zvolen sa v najsilnejšej zostave dobre pripravil na Kontinentálny pohár v Székesfeh

érvári a finálovým víťazstvom nad Dinamom Moskva (2:1) Handzušovými gólmi dosiahol najväčší klubový úspech na medzinárodnej scéne, Dukla Trenčín štartovala na prvom vrchole sezóny - v Európskom pohári majstrov v Petrohrade - bez opôr v zostave z úvodu sezóny Mariána Hossu, Gáboríka, Starostu či Hanzala a v šesťčlennom turnaji skončila posledná.

Trenčania sa nepredviedli v optimálnej forme, s ruským Omskom hrali ustráchane (1:6) a na druhý deň sa so švédskym Jönköpingom prebudili v 7. minúte, keď svietilo skóre 0:3. Nakoniec prehrali 1:4. Dukle sa nedarilo ani v lige pred turnajom EPM, nemá fazónu z úvodu sezóny.

Nedalo sa čakať, že v ťažkých zápasoch potiahnu mužstvo juniori Mikuš, Ölvecký či Lelkeš, mali to urobiť skúsenejší hráči. Tím ako-tak podržal brankár Kompas, ktorý po dvoch góloch v prvom stretnutí nahradil neistého Hálu. Skúsený Heš sa do zostavy dostal po neskorom príchode do Ruska a bez rozcvičky až v 10. minúte prvej tretiny duelu s domácim Avangardom. Pomalá obrana v kritických momentoch strácala hlavu.

Strelci sa zmohli len na dva presné zásahy, z viacerých presiloviek premenili jedinú. Naopak, časté vylúčenia hráčov slovenského majstra potrestal Omsk štyrmi gólmi a v druhej polovici už mohol hrať v tréningovom tempe. Švédi po uragáne v prvých minútach kontrolovali svoj náskok. Až vtedy slovenský tím ukázal, že vie aj nebezpečne zaútočiť.

Po petrohradskej facke sa Trenčín musí prebrať, ak to v blížiacom sa play off domácej extraligy myslí s obhajobou titulu vážne. O rok by mal mať slovenský zástupca v EPM ambíciu prinajmenšom napraviť pošramotenú povesť z výkonov Dukly. Opäť sa bude hrať v Petrohrade.