Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
HOPMANOV POHÁR: SLOVENSKO VSTÚPILO DO SÚŤAŽE TENISOVÝCH DRUŽSTIEV V PERTHE PREHROU S AUSTRÁLIOU 1:2 A NEMECKO ZDOLALO RUSKO 2:1

Hrbatého mečbalový smeč v mixe šiel do autu

Najtesnejšie, ako sa len dá, ba ešte po nepremenenom mečbale, prehrali včera slovenskí tenisti s Austráliou vo svojom úvodnom ...

Dominik Hrbatý leží na zemi po zisku loptičky v zápase Hopmanovho pohára proti Austrálčanovi Markovi Philippoussisovi. Slovenský reprezentant vyhral 7:5, 6:2. FOTO - TASR/AFP

Najtesnejšie, ako sa len dá, ba ešte po nepremenenom mečbale, prehrali včera slovenskí tenisti s Austráliou vo svojom úvodnom vystúpení v B-skupine XVII. ročníka Hopmanovho pohára v Perthe. Rozhodla štvorhra, v ktorej mali naši mečbal za stavu 9:8 v tajbrejku, ale smeč Dominika Hrbatého šiel preč - do autu. Domáci potom už nepustili ani loptu.

Aj v A-skupine všetko riešil až mix. Po dramatickom priebehu vyhralo Nemecko nad Ruskom 2:1.

Daniela Hantuchová nezopakovala proti Molikovej výkon z US Open a prehrala dvakrát 3:6, hoci sa v porovnaní s lanským turnajom v Burswoode zlepšila. Viedla 3:2 a potom stratila štyri gemy za sebou. Za stavu 3:3 pri podaní ju dvakrát poškodili rozhodcovia (prešľap a Molikovej aut ohlásili ako dobrú loptu) a Bratislavčanka sa nechala vyviesť z rytmu a znervóznela.

Znovu zabojovala až v druhom sete. Aj v ňom držala podanie do 3:3, no ďalšími chybami na skvele podávajúcu a pohyblivú Molikovu nestačila. V podaní bol včera ohromný rozdiel (Moliková vyhrala na esa 9:2 a vyhla sa aj dvojchybám - 1:7), domáca hráčka utvorila rekord 186 km/h.

Dominik Hrbatý uštedril Philippoussisovi lekciu v returnoch, práci nôh a prehľade na dvorci. Mohol vyhrať aj výraznejšie, ale za stavu 4:1 v 1. sete poľavil, trikrát stratil podanie a až potom sa opäť skoncentroval. V mixe mali naši v prvom sete šťastie, s vypätím síl odvracali súperove brejkbaly (výborne si držala Hantuchová podanie proti Philippoussisovi) a v tajbrejku prehrávali 2:5, 4:6 a 8:9, ale otočili.

V druhom sete mali Austrálčanov pred 8000 divákmi nalomených, viedli 3:2, dovtedy nestratili podanie, no potom obaja po jednom. Za stavu 1:1 na sety automaticky naskočilo skóre 6:6 a hral sa podľa pravidiel supertajbrejk do 10, v ktorom náš pár viedol 3:2, prehrával 4:7, ale za stavu 9:8 nevyužil už spomenutý mečbal.