Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
Z HOPPMANOVHO POHÁRA

Prehra s Belgickom 0:3, výhra nad Maďarskom 2:1

Slovenskí tenisti odohrali dve stretnutia v B-skupine XVI. ročníka Hopmanovho pohára v Perthe a sú už bez šance na postup do finále. Rozhodla o tom hneď pondelková hladká prehra s Belgickom ...

Karol Kučera v zápase s Maďarom Attilom Sávoltom. Slovák potvrdil úlohu favorita, keď vyhral 6:3 a 7:5.

FOTO - TASR/AP

Slovenskí tenisti odohrali dve stretnutia v B-skupine XVI. ročníka Hopmanovho pohára v Perthe a sú už bez šance na postup do finále. Rozhodla o tom hneď pondelková hladká prehra s Belgickom 0:3. Včera naši zdolali Maďarsko 2:1. Víťaza skupiny určí dnešný súboj domácej Austrálie s Belgickom.

Daniela Hantuchová neprekvapila svetovú dvojku Clijstersovu a utrpela s ňou ďalšiu vysokú prehru iba za 41 minút, čo je najrýchlejšia prehra Slovákov v histórii turnaja. Clijstersová s podporou celej Hewittovej rodiny na belgickej lavičke predvádzala špičkový tenis a až na jedno vyhrala všetky podania Bratislavčanky a vo vzájomnej bilancii vedie už 5:0.

Aj Karol Kučera má s Malissom nepriaznivé skóre 0:2, keď včera zabral až v druhom sete a po výbornej hre v ňom sa črtalo, že by mohol zvrátiť vývoj, no za stavu 30:15 a spornej lopte neudržal podanie hneď na začiatku tretieho setu a posadil súpera znovu na koňa. V mixe našim potom nepomohlo ani to, že Kučera vyhral všetky svoje podania.

Proti nováčikovi z kvalifikácie Maďarsku to vyzeralo zle-nedobre. Hantuchová prehrala prvých šesť lôpt a napokon i prvých 8 gemov, no obecenstvo chcelo vidieť viac tenisu a hlasito povzbudzovalo vlaňajšiu svetovú päťku. Hantuchovej sa podarilo v 2. sete vyrovnať z 3:5 na 5:5 a odvrátiť dva mečbaly, vynútila si tajbrejk a v ňom viedla 4:1.

Žiaľ, záver nezvládla a prvý raz v kariére prehrala s Mandulovou. Predviedla veľa chýb, hrala pod tlakom, a keď sa zdalo, že sa Maďarka začína triasť o víťazstvo, chýbalo jej viac trpezlivosti. V stave, v akom sa teraz nachádza, treba kvitovať, že zabojovala, v 2. sete mala záblesky bývalej útočnej hry a aspoň sčasti sa postarala o trochu drámy. Kučera potešil, vrátil Sávoltovi úroky za dve prehry a nepustil mu ani set, hoci oba boli do polovice napínavé. V prvom sa skóre zlomilo za stavu 3:3 a v druhom až za stavu 4:5. Kučera spoľahlivo podával (9:0 na esá), nemusel odvrátiť ani jeden brejkbal a prevýšil súpera zrelšou taktikou a šikovnosťou vo výmenách.

Maďar hrýzol útočným bekhendom a razantnejším podaním, ale nie všetky mu tam padali. Po 1. sete sa nechal ošetrovať pre pľuzgier na ľavom chodidle tak ako proti Hewittovi. Mix patril suverénne našim, keď nepustili Maďarov pri vlastnom podaní ani k zhode, a Kučera bol najlepším na dvorci (ďalších 9 es a úchvatné voleje). Popri ňom sa aj Hantuchová rozohrala k skvelému výkonu.

Výsledky - pondelok, B-skupina:
SLOVENSKO - BELGICKO 0:3, Hantuchová - Clijstersová 1:6, 2:6, Kučera - Malisse 2:6, 6:1, 1:6, mix 2:6, 4:6. A-skupina: FRANCÚZSKO - RUSKO 2:1, Mauresmová - Myskinova 6:2, 7:6 (7:2), Santoro - Safin 3:6, 3:6, mix 6:3, 6:4.

Utorok, B-skupina:
SLOVENSKO - MAĎARSKO 2:1, Hantuchová - Mandulova 0:6, 6:7 (5:7), Kučera - Savolt 6:3, 7:5, mix 6:3, 6:1, A-skupina: USA - ČESKO 3:0, Davenportová - Strýcova 6:4, 6:3, Blake - Novák 4:6, 6:1, 7:5, mix 6:3, 6:2.

Dnes sa hrá: 3.00 nášho casu Australia - Belgicko a 10.30 USA - Francúzsko.