Lyžovanie: Maier v Lake Louise dobehol Giradelliho

TASR|30. nov 2003 o 21:53

Lake Louise 30. novembra (TASR) - Štvornásobným úspechom rakúskych farieb sa skončil úvodný super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v kanadskom stredisku ...

Lake Louise 30. novembra (TASR) - Štvornásobným úspechom rakúskych farieb sa skončil úvodný super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v kanadskom stredisku Lake Louise. Na olympijskej trati dominoval Hermann Maier výsledným časom 1:36,69 a po 42. triumfe v kariére sa dostal v historickej tabuľke na tretie miesto k Luxemburčanovi Marcovi Girardellimu, pred nimi sú Švéd Ingemar Stenmark a Talian Alberto Tomba.

V nedeľňajšom super-G na druhom mieste skončil so stratou 26 stotín víťaz sobotňajšieho zjazdu, majster sveta Michael Walchhofer, tretiu priečku obsadil dvojnásobný obhajca celkového prvenstva v SP Stephan Eberharter (+0,55), triumf Rakúšanov zavŕšil štvrtým miestom špecialista na točivé disciplíny Benjamin Raich. Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Američan Bode Miller pred Walchhoferom a Maierom.

Dvojnásobný olympijský víťaz zo ZOH 1998 v Nagane dosiahol v Lake Louise druhý triumf od vážnej motocyklovej nehody, po ktorej mu v auguste 2001 hrozila amputácia nohy. V januári slávil Herminátor po poldruharočnej pauze senzačný comeback do kolotoča SP víťazstvom v super-G v Kitzbüheli a vo februári sa stal vo švajčiarskom St. Moritzi v najmladšej alpskej disciplíne vicemajstrom sveta.

výsledky super-G SP v Lake Louise:

1. Hermann Maier (Rak.) 1:36,69, 2. Michael Walchhofer (Rak.) +0,26, 3. Stephan Ebrharter (Rak.) +0,55, 4. Benjamin Raich (Rak.) +0,95, 5. Lasse Kjus (Nór.) +1,29, 6. Erik Guay (Kan.) +1,35, 7. Bjärne Solbakken (Nór.) +1,36 , 8. Patrik Järbyn (Švéd.) +1,47, 9. Marco Büchel (Licht.) +1,53, 10. Daron Rahlves (USA) +1,58

Celkové poradie v SP: 1. Bode Miller (USA) 213, 2. Walchhofer 204, 3. Maier 180, 4. Kalle Pallander (Fín.) 169, 5. Andreas Schifferer (Rak.) 159, 6. Hans Knauss (Rak.) 148

super-G (1): 1. Maier 100, 2. Walchhofer 80, 3. Eberharter 60, 4. Raich 50, 5. Kjus 45, 6. Guay 40