Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovinská cirkev zbankrotovala, investovala aj do piva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak raz na Slovensku dôjde k odluke cirkvi od štátu tak môže slovenská katolícka cirkev fungujúca ako pijavica na štátnom rozpočte tiež vyhlásiť osobný bankrot čo sa na Slovensku nikdy nestane lebo žiaľ Slovensko je silne katolícky štát a tu odluka cirkvi od štátu žiaľ nie je možná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mentalita Slovákov sa mení,

takže odluka bude. Aj napriek Vatikánskej zmluve. Ale to ešte potrvá...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chudacik moj

keby si vedel co sa po odluke stane tak ta rozpuci od jedu :P RKC a GKC ostanu ok, a praveze tie mensie cirkve skrachuju
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odluka nikdy nenastane. Pravých ateistov čo si to želajú je na slovensku promile a možno menej. Vypisovaním na ich stránkach o tom je ako diskusia či bude zajtra pršať. Reálny dopad na spoločnosť to nikdy nebude mať.

Pretože nereprezentujú podstatnú časť voličov, nemajú finančný kapitál na presadenie nápadov a skrátka nemajú podporu spoločnosti. V každých voľbách čo nejaká strana došla stým nápadom buď sa nedostala do parlamentu vôbec alebo bola v takej pozícií že nemohla diktovať svoje podmienky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za odluku sú nielen ateisti, ale aj veriaci bez príslušnosti k cirkvi a neregistrovaných cirkví, aj veľa veriacich registrovaných cirkví je za, lebo má to výhody aj pre cirkvi, keď nie sú závislé na štáte. Už teraz je na Slovensku 5 registrovaných cirkvi, ktoré sa financujú samé z členských príspevkov a odmietajú peniaze od štátu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobre a kde sú tý tvoji nielen ateisti? Kde sa verejne vyjadrujú za odluku? Akou formou komunikujú z voličmi? Koľko desiatok tisíc eúr sa používa na túto kampaň na informovanie verejnosti? Rozoberá sa táto problematika vo vláde alebo parlamente?

Toto sú len želania niektorých osôb. Sa len pozri na akúkoľvek otázku hore čo som dal a uvidíš že žiadna spoločnosť za odluku neurobila ani prvý krok. Všetko si rieši pár ľudí na internete cez diskusné príspevky leob nikoho iného to neuzajíma. Ak by o to bol záujem tak by sa v tej oblasti aj niečo dialo. Tvrdenie že to chcú aj iný nemá zmysel lebo tak nekonajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poznam

viacero veriacich katolikov, dokonca silno veriacich, takych co pravidelne chodia do kostola, ktori hovoria, ze su za odluku cirkvi od statu. Vraveli mi, ze aj niektori knazi to uz hovoria. Takze, nie je to tema len pre ateistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:D Katolici sa neustale "obuvaju"

do socialistov, ako nie su schopni hospodarit..., no sami sa napr. na Slovensku nechavaju vydrziavat zo statneho rozpoctu, aj z penazi tych, s ktorymi nemaju nic spolocne... Ak by doslo k odluke cirkvi od statu, museli by zatvorit minimalne 90 % prevadzok a prepustit 90 % ludi, nakolko aktivnych nabozenskych fanatikov je tak 10 % a ochotnych platit si zalubu v otlkani kolien pred soskami a samanmi je este menej... Ziju uz len z minulosti, ked bolo nabozenstvo previazane so "svetskou mocou" a majetok cirkev zhromazdovala vydieranim mocnych, aj obycajnych ludi. Nevedeli by si zarobit ani na slanu vodu, su horsi ako socialisti, su to obycajni paraziti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

10 veriacich v kostole

zaplatí zo svojich desiatkov 1 človeka

tých 10 percent je zbytočne veľa - postačuje 1 percento platiacich ;O)

A cirkev z minulosti určite nežije a určite nie je parazit.

To v Slovisku len dokazuje, že sa cirkev nemá miešať do ekonomických aktivít, ktorým nerozumie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak to dokažte, plaťte si šamanov sami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak!

Ak by tento štát platil naozaj len to s čím súhlasím tak by to boli doprava-cesty, zdravotnictvo, školstvo a šmitec!!!! Žiadne agresívne vojny, žiadne "hasenie" Grécka, sanovanie skrachovaných bánk!!! To by bolo fakt Švajčiarsko! A cirkev, ktorá nie je schopná uživiť svojich duchovných z vlastných zdrojov/príspevkov jej členov - nemá nárok na svoju existenciu. Pánom farárkom by možno nezaškodilo trocha skromnosti v papaní a pití....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Charitu?

Definuj pojem. Kde na Slovensku máš cirkevné nemocnice, sociálne domovy, vývarovne a nocľahárne? Charita sa v katolíckom poňatí rozumie akurát tak ako hospice pre vyslúžilých duchovných, prostriedky na misie v iných krajinách a vlastné pastoračné aktivity.
Kde si videl, aby akákoľvek katolícka cirkevná organizácia pomáhala ľuďom bez ohľadu na konfesiu výlučne zo svojich prostriedkov? Pokiaľ viem, tak v niekoľkých mestách katolícke charitatívne organizácie prestali so svojou ľudomilou činnosťou akonáhle im prestali na ňu prispievať (mesto, VÚC, štát atď.). V ktorých nemocniciach charitatívne a zadarmo pracujú rádové sestry, koľko útulkov pre bezdomovcoc KC prevádzkuje zo svojich zdrojov, kde sú chudobince postavené výlučne z peňazí KC? Veď cirkev sama žiada od štátu (nás) dokonca prostriedky na správu svojho majetku. Tak aká charita? Nože daj nejaké príklady.
A porovnávať cirkev so športom je - povedzme mierne - slaboduché. Žiadna športová organizácia nemá problém s priznaním majetku, s počtom zamestnancov, slobodou športového vyznania. A mi nevrav, že šport nepodporujú a nechcú samotní veriaci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mať všetko zdarma...aké rozumné :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja viem, čo je charita. A nato aby mohla charita niečo dať, musí najprv niečo mať však? poznáš zásadu - môžeš dať ak máš? Princíp všetko zdarma je hlúposť. Je napr mnoho prípadov, kde sa deti zbavia vlastných rodičov niekde do domova a čakajú, že niekto sa o nich zadarmo postará však? veď charita. Keby tak charita urobila spolupodieľa sa na neľudskosti týchto detí, nech pekne sa tieto deti napr spolupodieľajú na financovaní starostlivosti o rodičov. Všetko zdarma? Poznáš toto - čo je zdarma nikto si toho neváži? Samozrejme je dôležitá charita množstvo služieb ktoré ponúka - ale princíp všetko zdarma je blbosť. Platí ak chceš niečo dať musíš to najprv mať. Ak chceš dať bezdomovcovi obed, musís mať najprv suroviny. Však? Či padajú pečené holuby z neba? A v tomto duchu sa aj ty môžeš spolupodieľať na charite. Obetuj zo svojho a pomôž inému. Nečakaj, že charita to urobí za teba a ty ešte potom povieš a nebolo to úplne zdarma. A kde sú na sk rozne zariadenia a charita? hocikde a fungujú. A je smutné, že prežratý štát, resp prežratý politici nie sú schopní charitu podporiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

koho je problem ze o nich nevies? :) Existuje nieco ako google, ak uz to nevidis vo svojom okoli, co som teda dost prekvapeny.

Napr. nemocnice:
http://www.zzz.sk/?clanok=8474
http://m.rozhlas.cz/nabozenstv...

detske domovy:
http://www.detske-domovy.sk/De...
http://chudoba.sk/?page_id=570

hospice:

http://www.zzz.sk/?profil=2103
http://hospicbj.webnode.sk/
http://www.zzz.sk/?profil=2105
http://hospicnitra.sk/
http://www.zzz.sk/?profil=2102
http://www.zzz.sk/?profil=2089
http://www.zzz.sk/?profil=2096
http://www.zzz.sk/?profil=2095
http://www.zzz.sk/?profil=2094
http://www.hospic-slnecnica.sk...


Upozornujem, ze toto v ziadnom pripade nie je kompletny vypis, to je len v rychlosti vygooglene, som si dal pracu kvoli tebe :)

A samozrejme nezabudnut na na:
http://www.charita.sk/

o ruseni cirkevnych zariadeni:
http://www.24hod.sk/cirkev-nes...

Inac nezabudaj na to, ze dane idu od vsetkych obcanov a staticky ide vacsina od veriacich, kedze tvoria vacsinu :) Neda sa vsetko financovat iba zo zvonceka - to su dobrovolne prispevky ludi pre cirkev a pre spolocnost pomimo dani, ktore platia veriaci tak, ako ostatni. Pricom s tymi danami si potom VUC robia tak ako chcu.

Snad ale necakas, ze ti budu media v hlavnych spravach pravidelne ukazovat fungujuce krestanske hospice, detske domovy ci nemocnice. To sa do TV nehodi. Tam sa hodia iba krive obvinenia na frantiskanov :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz.

Uveď mi zoznam cirkevných organizácií, ktoré realizujú charitu výlučne z vlastných zdrojov. Vlastné zdroje označme ako finančné prostriedky pochádzajúce výlučne z aktivít cirkvi.
A sám si vygoogli, koľko dotácií a od koho tebou uvedené inštitúcie dostávajú. Tiež to nájdeš na nete - stačí si prejsť dokumenty obcí, VÚC a jednotlivých štátnych rezortov. Dokonca to máš aj v niektorých svojich odkazoch. Ak berieš do úvahy dokonca vyberanie peňazí rôznymi dobrovoľnými zbierkami, cirkev aj tak stráca monopol na "charitu".
Od médií neočakávam nič, od cirkvi očakávam súhlas s (ňou) kedysi proklamovanou odlukou cirkvi od štátu a zavedenie cirkevnej dane.
(piano#3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale to sa navzajom nevylucuje, nech si cirkev platia veriaci a rovnako nech si fanusikovia platia svoje sportove zaluby. Ja stadion nepotrebujem, ty hej? posli 2% dani na sport, chces platit cirkev posli tie 2% cirkvi.
Kazdy nech si svoje zabavky plati sam alebo nech si najde sponzora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

super

tak nech sa ta firma odluci od statu a mojich dani, ked je taka skvela ... nenazrana sarlatanska chrapac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Byvam na dedine a je mi moc smutno ako tie babičky v dnešnej dobe strkaju 5€ do zvončekov z 300€ dochodkou.5€x100 ludi za pol hod nehoraznosť.Farar im tam chvilu narozprava o bohu potom zaspieva a ešte cestou do šatne či čo to je zhadzuje to ich rucho a je fuč skor nie na lacnom aute, ako sa babky stihnu spamatať,lebo vraj musi stihnuť ešte dalšie obrady.Som za odluku štatu od cirkvi nech sa živia vlastymi rukami a nie ako paraziti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som kludne za to, aby kto chce platil celu dan cirkvi a kto chce, tak celu dan statu - to by bola krasna odluka :) A hned by bolo vidno, co by fungovalo lepsie.

Inac, predpokladas, ze keby dosiahnes svoju vytuzenu odluku cirkvi, ze babky prestanu hadzat 5 eurovky. Mozes sa stavit, ze tie peniaze do zvonceka su vyuzite ovela ucelnejsie ako dane ktore platis ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovinskú cirkev by mali pochváliť - striktne sa drží Kristových slov - " Rozdaj svoj majetok, zober svoj kríž a nasleduj ma ". :-) . Banktrok je len prvým krokom :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

where is your god now?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vždy ma zamrzí, keď čítam takéto články... Prosím tých, ktorí tu budú písať negatívne ohlasy na Cirkev aby si uvedomili, že sa jedná len o zlyhanie KONKRÉTNYCH ĽUDÍ a nie Cirkvi ako celku. Princíp prisudzovanej "kolektívnej viny" NESPRAVODLIVO obviňuje a ostrakizuje i dobrých nevinných ľudí, ktorí by také niečo nikdy nespáchali. Iste, tí KONKRÉTNI vinníci si zaslúžia kritiku - no neprenášajte prosím ich zlyhanie na KOLEKTÍV.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho