Sobota, 22. október, 2016 | Meniny má Sergej
SME na facebooku

SME na facebooku


Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za neohlásenie dlhšieho vycestovania zo štátu pripravil Kaliňák pokuty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Porite si vystupenie Osuskeho
Dobre im to naklada... http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInt... Je evidentne ze ide o obmedzenie obcanov a ze to vo vlade sami vedia, nakoniec o tom svedci aj tzv "odpoved" Martvona, ktory sa okrem urazok nezmohol na nic
Juraj Poláček
najprv zacipovat psov a hned potom aj ovce (rozumej obcanov SR)... na taketo k***tiny vyhadzovat peniaze??? to uz sa Robertko tak nudis ze si vymyslas podobne spr0stosti? argumentuje tam sudnymi zasielkami, ale ked si sudna zasielka nedokazala najst ani precedu Fica, tak asi nebude chyba v nejakom vasom dementnom registri.
janinho
Tí čo tu teraz kritizujete , tak by som bol zvedavý ci by ste sa touto neobmedzenou slobodou zháňali qj vtedy ked by ste mali problém doručiť podanie protistrane , no tá vám na adrese tb , nepreberá žiadne písomnosti, súd nevie zistiť kde sa nachádza a dotyčný sa len smeje niekde na belize ....čiže sloboda pohybu áno, ale tiež aj s ňou spojené povinnosti!
maretti brusccetti
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiež som v zahraničí,

odpoviem ti celkom konkrétne. Dostal som obsielku z DU do vlastných rúk. Prišiel som o 60 dní. Myslíš si, že ma počkala na pošte? Nie, po 18 dňoch bola vrátená. Pokúšal som sa kontaktovať DU emailom, podľa kontaktov zverejnených na ich stránke, dve schránky poštu neprijali, s odôvodnením, že nie sú verejné a na tretí email som dodnes nedostal žiadnu odpoveď. Asi tak. Myslím, že to dobre charakterizuje tento štát a to o čo tu ide. Buzerovať, buzerovať a buzerovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ibaze smeraci uz schvalili, ze neprebratie zasielky zo sudu, poistovni, danoveho uradu... sa berie ako dorucene.

moj kamos sa takto dostal do slamastiky a ani o tom netusil. prestahoval sa a kedze nemal este vybavenu zmenu bydliska, urady mu zasdielat na novu adresu postu odmietli (sidlo firmy mal na starom bydlisku, tak preto), dalsia vec je ze sice si vybavil aspon na poste presmerovanie zasielok, ale zial nevedel, ze posta z uradov doporucenu postu do vlastnych ruk nepreposiela. mal taky pruser, ze si musel na vysekanie sa z toho najat pravnika. a taky poctivy clovek to je. takze pozor i na tieto veci, hlavne podnikatelia.

toto co vymyslel teraz smer musi mat inu podstatu ako dorucovanie sudnych zasielok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podobny problem

Ak mas zaplatene doposielanie na poste, posta ti pri uradnej zasielke posle na adresu doposielania oznamenie ze si mal uradnu zasielku (maju na to specialnu karticku) a uradu, teda odosielatelovi oznami ze mu vracia zasielku aj s oznamenim adresy na ktoru si si nechal zasielky doposielat. Vtedy ziadna lehota 18 dni nie je, okamzite to posielaju.
Problem je, ze ani sudy poriadne nepoznaju mechanizmus doposielania. Mal som tiez takyto problem, tiez ma chceli nahanat ale hned som sudu napisal ze si vyprosujem aby ma oznacovali za vyhybajuceho sa konaniu a nech si najskor laskavo urobia poriadok u nich a s postou. Hned sklapli a riesili veci tak ako mali na zaciatku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... a pokutovat, pokutovat a pokutovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A keď niekto utečie na Belize tak oznámi miesto pobytu? Sa zobuď. Neprebratá zásielka sa aj teraz po určitej dobe považuje za prebratú ak sa nemýlim. Ak sa mýlim, tak nech zmenia zákon. Keď osobe podobnej Ficovi pošlú predvolanie na súd a nepreberie si ho, mali by postupovať ako keby si predvolanie prevzal. Nech sa rozhodne každý sám či preberie alebo nepreberie zásielku. Ale tieto komunistické móresy hlásiť miesto pobytu to už je trošku moc.
A ďaľšia vec. Keď si niekto nepreberá zásielku na mieste trvalého pobytu, nebude si zásielky preberať ani na mieste prechodného pobytu.
Toto je čistá buzerácia a tým dôvodom prečo to vymysleli uveria iba Ficove ovce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

??

teba kto plati ?neverim ze takto moze uvazovat zdravy clovek...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

protistrana, ktora nema problem s dodrziavanimi inych (zavaznejsich) zakonov, prave takto stanovenu povinnost (pod hrozbou pokuty dodrzi), aby bola k dispozicii na dorucenie tvojich/mojich/kohokolvek podani, (z ktorych jej pripadne hrozi aj prisnejsi/vyssi trest) ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aha..takze teraz Mello neprevezme zasielku, pozrieme do registra, tam bude napisane ze p. Mello sa odstahoval na Belize a posta mu posle zasielku tam? tak si myslis ze to bude fungovat? really people?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked sud nevie za pomoci

policie zistiť kde sa dotyčný nachádza, tak ho treba rozpustiť. A políciu tiež.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak ste si nahodou nevsimli, v dnesnej dobe je uz aj email samozrejmost..
to, ze poslanci nie su schopni prisposobit zakony dnesnej dobe nie je problem obcana..
na informatizaciu statnej spravy islo za 23 rokov nemalo penazi..
tak s dorucovanim oznamu by nemusel byt taky problem..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme Ti uniklo, ze uz

par rokov plati 3x nedorucitelne = dorucene. Stacilo by zmenit prislusne paragrafy zakona, aby sa to tykalo i trestnych konani a hotovo. Takto stovky a tisice, ktori pracuju napr. v Irsku alebo UK budu musiet mysleit na to, ze ak sa nenahlasia, tak spachaju priestupok. A netyka sa to len obycajnych "robotnikov", ale podla vsetkeho i umelcov, inzinierov a ostatnych, ktori x rokov pracuju vonku. Vtipne pritom je, ze premierovi nedokazali dorucit sudnu obsielku v jeho spore s Radicovou, ale hlavne, ze obycajnym ludom budu nadalej strpcovat zivot. A to stado Kolesikov to bez rozmyslania odhlasuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zakony na Slovensku platia iba pre pospolity lud.
Pre zlodejov, estebakov, komunistov plati to co si sami odsuhlasia!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To určite!

Si myslíš, keď stará rezeška zdrhne aj s vnučkami do Južnej Ameriky, že to nahlási? Svätá prostoto!
Toto je čistá buzerácia bežných ľudí, ktorí idú za prácou alebo za príbuznými. Tí, ktorých sa to akože týka, sa na to z vysoka vykašlú.
Policajný štát, nič iné to nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jasné , a kto má na krku nejaké prusery, tak isto nahlási skutočnú adresu. Bože, naivnosť je krásna u sladkých 16-iek...čo asi nie si.
Si predstavujem tvoju konštrukciu. - Na krku podvod s DPH za 10 mil, ale poslušne splnam svoju občiansku povinnost a hlásim: Adresa. Belize, hotel Royal, kráľovský apartmán č.1. Česť vašej práci soudruzi."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naivita je vítaná u sladkých 16-ik...čo asi nie je tvoj prípad. Skúsim teda ako vyzerá tvoj argument v praxi.
Vážený starosta, vzhľadom na to, že mám na krku podvod s DPH vo výške 2 mil.EUR tak sa zdržujem momentálne mimo SR.Vzhľadom k tomu, že nejakým nedopatrením stále nedošlo súdnom konaní k objednanej a v plnej výške uhradenej procesnej chybe, je predpoklad, že moj pobyt v zahraničí presiahne zákonom stanovených 90 dní. V zmysle zákona č.XXX/2013 Z.z. Vám teda týmto oznamujem svoju adresu pobytu. Štát Belize, hotel Royal, kráľovský apartmán č.1. S pozdravom, váš občan. Česť vašej práci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy bude rovnosť zákonov

napr. o začatí exekúčného konania, upomienky socialnej poisťovni a pod, keď občan je mimo bydliska napr. chodí pracovať na 1 - 2 týždne mimo bydliska napr. pracuje v BA. Zvyčajne sa dotyčný nedozvie, že mal na pošte obsielku, lebo ju úrady nechajú vratiť v rozmezí 3-14 dni. Občan prepásne možnosť podať odvolanie, námietku a platí následne denné úroky z omeškania o ktorom nevie. Platí : neprevzatie zásielky sa považuje pre súd za doručený. Hurá môže sa začať exekúcia v mnohých prípadoch za fiktívne dlhy vyplývajúce z nedbanlivosti práce úradníkov.
Prečo toto paragrafové znenie zákona : že neprevzatie zásielky sa považuje za doručené vo všetkých trestno právnych veciach súdov.
Závažne trestne činy kriminálne, hospodárské sa na súdoch donekonečna odsúvajú pre neprevzatie súdnej zásielky, ale v mnohých prípadoch fiktívné dlhy občanov v mnohých prípadoch napriek neprevzatiu súdnej obsielky sú súdom okamžite bez prítomnosti poškodeného, alebo je zástupcu promtne vyriešené. Potom z dlhu napr. 3 € exekútor po rokoch vymáha niekoľko tisíc eur. Z poctivého občana štát vyrobí bezdomovca. Dokedy ešte?!! Rovnoisť zákona má platiť na všetkých rovnako
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak ono nie je

meritom problému, že prečo ak podľa OSP tak prečo nie aj podľa TP? Problém je hlbší a horší. Prečo by mal vôbec znieť paragraf o doručovaní "zásielka sa považuje za doručenú, aj keď sa adresát o tom nedozvedel", keď tu máme menovaných súdnych doručovateľov a 20 tisíc policajtov si tu vyváža šunky v drahých autách? Nemá kto nájsť adresáta, ak si neprevzal obsielku?
Všetko je to len klamstvo na ľudí. Toto je tá najhoršia stupidita pointy, že kvôli tomuto sa po tichu zmenila aj pôvodná ústava a vymazal sa z nej článok "súd nesmie prerokúvať vaše veci bez vašej prítomnosti" a v časoch, keď pomaly polovička národa je ekonomicky donútená byť mimo domova dlhšie časové úseky, považuje OSP a správny poriadok tretí deň uloženia zásielky za deň doručenia(na čo je potom zásielka držaná 18 dní na pošte)!!!Ako môže niekto považovať niečo za doručené, keď adresát to ani nie, že nevidel , ale o tom ani nevie? A postup potom je rýchly a jednoduchý pre právnicko exekučnú mafiu - určí sa na pojednávanie opatrovník žalovanej strane(ako dementovi) s ním sa spraví rozsudok v neprospech žalovaného(lebo aj keď sa určuje opatrovník, tak žiadny zákon a ani iný vykonávací predpis neurčuje práva a povinnosti opatrovníka, tak nemá dôvod bojovať za toho, koho zastupuje)a tým aj exekučný titul a kšeft sa môže rozbehnúť ako občana okúpať aj o gate. Poznám z vlastnej skúsenosti, a ešte môžem dodať, že pán exekútor čakal 5 rokov, lebo dobre vedel, že nemám ani páru o rozsudku, až nabehnú poriadne úroky z omeškania, lebo súd odklepol viac ako 18%, až potom sa mi ozval po telefone, že akú sumu odo mňa požaduje, inak dá moje bývanie na dražbu. A toto má byť právny štát? Na smiech a na vracanie.
A aby som nezabudol, za všetkými týmito zmenami stál Lipšic ako minister a celkovo krstným otcom inštitútu fiktívneho doručovania bol ten odpálený a ospevovaný právnik, čo zastupoval SPP a ešte iné štátne kšefty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ahááá

Takže dotyčnému doručia písomnosť zo súdu do Afriky alebo do Austrálie? Čo ak ju nepreberie? A my ovčania to budeme v daniach platiť ako diplomatickú poštu či ako? Tomu ani sám neveríš, kravina jak vyšitá. Alebo vytvoríme orgán špeciálnej pošty čo bude osobne lietať po svete a doručovať mafiánom písomnosti zo súdu ? Prečo by som mal mať korešpondečnú adresu v zahraničí ak dám rodine písomné splnomocnenie na preberanie pošty? To ma za toto chcú súdruhovia pokutovať? Tentokrát to pos..l súdruh, najebabral asi 99% obyvateľstva- toto je útok na osobné slobody jednotlivca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No toto

Mali ma ocipovat ked som bol este deckom. Teraz na nich mozem akurat tak ***** Nech si kalinak hlasi svojej zene. Na slobodu mi nikto siahat nebude.
Boha to uz co je toto za chrapunstvo. Uz ma to dlho trapit nebude. Idem menit obcianstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď si národ zvolil

takýchto dementov tak nech sa nediví. Začiatok(?) vlády jednej strany... alebo sa už konečne preberie národ hrdý a bojovný(?)?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chceli sme EU

toto je EU, Smer je len poslusnym psikom a obcania zajatci ... najsmutnejsie je, ze toto je len zaciatok a bude velmi zle ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nedá sa nič robiť,

bača chce vedieť, kde má ovce...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to už,

mohli natiahnuť okolo SR ostnaty drôt a zakazať vycestovanie!!! To su smeracke ISTOTY pre chudobinu!!! Pre oligarchov su stimuly!!!
A to laššakovej ukazovanie prstom smerackym kolesikom v parlamente, je ubohe a vraj to znači slobodne svedomie a vedomie! Len chyba je v tom, že smeraci žiadne nemaju!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tieto istoty su uz nábeh na paragraf "109 - Opustenie republiky". jeho druhy odsek de facto zacina byt priestupok. :-)))) ovcania "44 %", uzite si istoty a patrocnici zdar.

"/1/ Kdo bez povolení opustí území republiky, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo nápravným opatřením nebo propadnutím majetku.

/2/ Stejně bude potrestán československý občan, který bez povolení zůstane v cizině.

/3/ Kdo čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 zorganizuje nebo kdo přes hranice převede skupinu osob nebo opětovně převádí osoby, které bez povolení opouštějí území republiky, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let nebo propadnutím majetku."

http://www.cibulka.com/77/1980...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME


    Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop