Pondelok, 24. október, 2016 | Meniny má Kvetoslava
SME na facebooku

SME na facebooku


Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Británii berú deti aj slovenským rodičom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Hodnoť:   mínus indicator plus

no aj tak sa da v Británii

zvyšovať pôrodnosť,cigani zo Slovenska tam chodia,snažia sa využívať socialny systém,no a potom sa čudujú,ke´d im odoberú harantov :-)no ale myslím si ,že by ich mali aj s rodičmi deportovať na Slovensko,nebudu ich tam predsa živiť :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kayy ty sy super

v anglicku pokial nepracujes ne mas pravo na nic to si zapametaj .a deportovat mozu len teba do blazinca s tvojou demagogiou .preco nepisu ludia ktory boly v anglicku a vedia ako to tam je lebo skusily to ....vdy pisu blbosti len ty co otom poculy .spametajte sa ludia a pocuvajte co hovorite ..................vet mate nazory ako hitlerovci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Normalne

Vsak to je uplne normalne v kazdom civilizovanom svete. Pokial sa nevies postarat o deti, tak ti ich zoberu. Bolo to normalne v Australii aj tu v Kanade. Verim ze je to normalne vsade. To len nam sa zda, ze ked spolocnost funguje, ale nedajboze prave proti nam, tak je zla. Kdeze ona funguje na kazdeho rovnakym metrom a to je prave super. Deti beru aj anglicanom a preto si kazdy rozmysli, kolko deti bude mat a moze uzivit, inak o ne pride. Uplne normalna vec. Ale slovakom sa hned zda, ze je to opatrenie proti nim. Kdeze. Konecne tam ti ludia vidia ako funguje normalna spolocnost, bez rozdielu a na vsetkych rovnako. A nie ziadat o socialne davky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

britania

ked´začali anglačania konať tak hneď slovensky aktivista ,vyrukuje strasburgom ,prečo nejde do osady povedat romom ,ako maju vychiovavat deti a nie len splodiť a vyžierať nas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

slovensky aktivista "vyrukujeStrasburgom

ked sa jedna o cudzinu a slovenske ministerstvo sa ide pos...... a vysiela pomoc.... Preco Slovensky Aktivista "NEvyrukujeStrasburgom, ked slovenske urady vyhodia 2 slepych ludi s dvomi maloletnymi detmi na ulicu a ti prespavaju na zeleznicnych staniciach ? Na Slovensku sa to moze- na zapad, kam Slovensko odosiela prizivnikov tam sa ide stazovat-chudak.... Nech sa radsej stara o tie spinave zaostale deti na Slovensku....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niektore krajiny problemi riesia nektore sa iba prizeraju a bedakaju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na tému...

...počerných a dúhových spoluovcanov nehodno sa vyjadrovať. Stačí,že sú !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

človek nemusí byť jasnovidec

aby vedel o čom bude tento článok. teda lepšie povedané o kom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nerozumiem

nerozumiem, kauza ako keby mala vypuknúť vojna a pri tom som sa nikde nedočítal, nedopočul aspoň najpodstatnejšie detaily. Prečo im ich vzali, prečo, ak je to pravda TVhnoj nenatočila ich dom a tých 5 detí tu, ako dlho sú už v GB, či tam vôbec niekedy pracovali, kde a ako žili s deťmi pred zásahom úradov, prečo nevedia po anglicky ak tam cheli ísť resp. tam žujú...
Hlavne že GB berie Slovákom deti naj je čítanosť, sledovanosť a peňiažky sa sypú.
Pozná niekto detaily tohto prípadu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Slovensku berú deti hlavne otcom

Novinárska fikcia
Slovenské sociálne úrady sú na otcov detí prísne. Doplatili na to už viaceré rodiny po rozluke rodičov.
BRATISLAVA. Najstaršie má osemnásť, najmladšie niečo viac ako mesiac. Osemdesiatjeden % detí rozídených rodičov žije na Slovensku bez otcov. Tí sú z rodín vytesňovaní. Keď sa im to nepáčilo, žiadali o pomoc sociálne úrady. Deti im zobrali a trvalo zverili do osobnej starostlivosti matiek a testín.
Na prípad upozornili OZ, cez ktoré sa o ňom dozvedelo naše Slovenské národne stredisko pre ľudské práva.
Pomoc pre Slovensko
„Veríme, že nájdeme spôsob, ako deťom pomôžeme,“ hovorí riaditeľ strediska JUDr. Juraj Horváth. Zisťujú, v akom štádiu sú prípady rodín bez otcov.
Podľa priebežných informácií ministerstva spravodlivosti sa staršie deti môžu stretávať s otcom raz za dva týždene. Najmladšie len v prítomnosti matky.
PLÁN ČINNOSTI SNSĽP NA ROK 2012 je zverejnený http://www.snslp.sk/CCMS/files... avšak súdy nerešpektujú zákon č. 217/2010 Z. z. Tie skúmajú, či sa otcovia dokážu starať o deti. Preveria ich zázemie (aj keď boli s deťmi na rodičovskej dovolenke) aj to, či deti chodia na styk.
Nejde o ojedinelý prípad rodiny u nás. Neoficiálne asi tridsaťtisícom otcov za posledné tri roky odobrali ich deti.
Dočasná osobná starostlivosť matkou je medzistupňom pred zákazom styku detí s otcom. Ak prípad dospeje až tam, hrozí, že otcovia už deti neuvidia.
Pomôcť sa snaží aj naša zástupkyňa pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) Marica Pirošíková. Veľa možností však v konfrontácii so slovenskými orgánmi nemá.
Jej pozícia sa mení, až keď sa rodičia obrátia na Štrasburg.
Rady zo Štrasburgu
V takom prípade môže intervenovať v ich prospech. Ak by európsky súd rozhodol o porušení Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd, mali by sa dočkať nielen odškodnenia a vyriešenia situácie. Výsledkom môže byť zmena slovenskej legislatívy alebo praxe, čo by zabránilo odoberaniu detí otcom.
Pirošíková odporúča, aby otcovia pred slovenskými orgánmi upozorňovali na verdikty Štrasburgu. Ten už rozhodol, že odobratie dieťaťa zo starostlivosti otca by malo byť obvykle považované za dočasné opatrenie.
Ak hrozí, že bude vydané rozhodnutie o osobnej starostlivosti len matke, tak by sa otcovia mali urýchlene obrátiť na európsky súd a žiadať o vydanie predbežného opatrenia nevykonať toto rozhodnutie až do verdiktu ESĽP.
SME zistilo, že len v päťmiliónovej Slovenskej republike, odobrali za posledné tri mesiace deťom 2500 otcov. Potvrdila to úradníčka z tunajšieho ústredného úradu. Len vlani v Slovenskej republike odobrali otcom okolo 13000 detí. Ich záujem o osobnú starostlivosť sa nedá zistiť.
„Prvý kontakt môže vyvolať telefonát od susedov, ZŠ, MŠ alebo OZ. Takže ktokoľvek, kto má podozrenie, môže zapojiť sociálne úrady do problému,“ hovorí úradníčka.
Sprísneli po zmene legislatívy
Slováci sú citliví na deti. Sociálne úrady si začali starostlivosť o ne viac všímať po zmene zákona o rodine z roku 2010.
Sprísnenie slovenskej legislatívy, ale aj prístupu sociálnych úradov spustil prípad občianskeho zákona Jozefa Ďurčeka z Novej Dubnice. Zákon v NR SR bol odhlasovaný v apríli 2010 s podporou všetkých politických strán.
Slovensko deti týra, lebo verí len materstvu, ktorým sú úradničky posadnuté. Polícia, sociálne úrady ani lekári nezasiahli.
Nové zákony a vyhlášky mali naučiť profesionálov odhaliť deti v núdzi. Dnes sú často už len pri náznaku vytesňovania otca zo starostlivosti o deti odoberané dočasne matkám z osobnej starostlivosti. Je to medzistupeň pred starostlivosťou obidvomi rodičmi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME


    Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop