Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Zahraničie | Študenta nachytali s 11-metrovým ťahákom

Študent v Kazachstane mal na ťaháku napísaných 25-tisíc správnych odpovedí.

ASTANA. Kazašského študenta nachytali pri tamojšej obdobe maturity s 11-metrovým ťahákom, na ktorom mal napísaných okolo 25.000 správnych odpovedí, oznámila dnes agentúra DPA.

Mladý muž si prácne vytlačil odpovede na testovacie otázky zo všetkých piatich predmetov na malé papieriky, ktoré spojil dokopy lepidlom.

Originálnu pomôcku si obtočil okolo pása a podarilo sa mu ju prepašovať aj do triedy, hoci sa pred vstupom do nej musel podrobiť prehliadke. Tesne pred začiatkom skúšky ho však odhalil dozorujúci učiteľ. Totožnosť mladíka z mesta Ridder na severovýchode Kazachstanu nebola zverejnená.

Predstaviteľ kazašskej školskej správy podľa agentúry RIA Novosti ocenil tvrdú prácu, ktorú študent vynaložil na svojpomocnú výrobu ťaháka. Vyjadril však poľutovanie nad tým, že mu nedopomohla k lepším známkam, ktoré by mu otvorili cestu na vysokú školu.

piatok 8. 6. 2012 14:42 | tasr
© 2012 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Foto: ilustračné - wordpress.com

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ
@denniksme: To, čo sa deje na Ústavnom súde, má od právneho štátu tak ďaleko, ako Košice od Bangaloru (Lukáš Fila) Čítajte viac Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2013 Petit Press, a.s.