Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Zahraničie | Pašeráci prevážali na Sinaj množstvo ťažkých zbraní

Pašeráci prevážali na Sinaj množstvo ťažkých zbraní

KÁHIRA. Egyptské bezpečnostné sily dnes pri líbyjskej hranici zhabali množstvo ťažkých zbraní, ktoré boli očividne určené na vytváranie problémov na Sinajskom polostrove - pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami v Egypte.

V troch autách sa našlo 40 rakiet typu zem-zem, 17 raketometov, raketové strely, automatické pušky a zhruba 10.000 delostreleckých nábojov.

Polícia zatkla troch egyptských beduínskych pašerákov. Dvaja boli z egyptského mesta Rafah, ležiacom na hraniciach s pásmom Gazy. Zadržaní muži uviedli, že zbrane prevážali na Sinajský polostrov.

Zbrane mali byť použité "proti armádnym a policajným jednotkám zabezpečujúcim hranice, aby vznikol chaos pred prezidentskými voľbami", informoval nemenovaný predstaviteľ egyptských bezpečnostných zložiek.

Prvé prezidentské voľby od zvrhnutia dlhoročného lídra Husního Mubaraka sú v Egypte naplánované v dňoch 23.-24. mája, pripomína tlačová agentúra AP.

štvrtok 10. 5. 2012 19:35 | tasr
© 2012 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ
@denniksme: To, čo sa deje na Ústavnom súde, má od právneho štátu tak ďaleko, ako Košice od Bangaloru (Lukáš Fila) Čítajte viac Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2013 Petit Press, a.s.