Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Z domova | Ak HZDS neuspeje, Mečiar po voľbách končí

Podľa Vladimíra Mečiara hrozí Slovensku sociálna katastrofa. Ak sa jeho strana nedostane do parlamentu, skončí celé vedenie.

RUŽOMBEROK. ĽS-HZDS by mala byť parlamentná politická strana.

Povedal to na tlačovej konferencii na Riadnom a nominačnom sneme strany v Ružomberku jej predseda a líder do parlamentných volieb v roku 2012 Vladimír Mečiar.

gal.jpg ico
Vyše dvadsať rokov s Vladimírom Mečiarom a HZDS na fotkách

Mečiar: Nové zoskupenia ľudí podvedú

"Bolí ma stav, v akom sa Slovensko za ostatné dva roky ocitlo, kedy takmer 600-tisíc ľudí žije v ohrození chudoby. Ľudia by nemali veriť novým zoskupeniam, ktoré ich tak či tak podvedú a čaká ich podobný osud, ako ich predchodcov. Slovensko by veľa získalo, ak by sa naša strana dostala do vlády. Začala by sa robiť reálna proslovenská politika," povedal Mečiar.

Na sneme podrobili kritike rodinnú politiku, oblasť zamestnanosti, rozvrat sociálnych systémov a prípravu štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorý prehlbuje sociálne rozdiely.

"Na Slovensku hrozí sociálna katastrofa a systém sa stane neudržateľným. Už tu v podstate funguje sociálna eutanázia a našou ambíciou je ju zastaviť. Uchádzame sa o dôveru ľudí, keďže aj v minulosti sme dokázali stabilizovať štát v časoch krízy," poznamenal.

Predseda strany informoval aj o zámere, v prípade, že by sa ĽS-HZDS nedostala do parlamentu.

autor: TASR

VIDEO

Mečiar kritizoval bývalých koaličných partnerov
video

Strana by skončiť nemala

"Ak nebudeme mať úspech vo voľbách, to znamená, že nezískame minimálne 5 percent, ja osobne a všetci funkcionári vo vedení strany, 11. marca končíme. Strana samozrejme nekončí, pretože sme najväčšou stranou na Slovensku. Nebude to pre nás životná tragédia, ale bola by to škoda pre Slovensko. Nemáme strany, ktoré by v sebe mali koncentrovaných toľko skúseností. Chceme zmenu pomerov," dodal Mečiar.

Prvými desiatim kandidátmi ĽS-HZDS sú po poradí od prvého Vladimír Mečiar, Sergej Kozlík, Katarína Tóthová, Milan Rehák, Jozef Pavúk, Ján Kovarčík, Rudolf Piták, Eva Zatková, Ján Dobrovič a Tibor Cabaj.

sobota 3. 12. 2011 15:59 | sita
© 2011 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Súvisiace články:

Vladimír Mečiar.

Vladimír Mečiar.

Foto: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ