SME

Minúta po minúte (17.mája): Trnku poslanci nezvolili, vláda pokračuje

Poslanci parlamentu dnes nezvolili Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora. Premiérka Iveta Radičová tak nemá dôvod na odstúpenie.

(Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)

Poslanci parlamentu nezvolili Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora. Premiérka Iveta Radičová tak nemá dôvod na odstúpenie.

20:33 Šéf parlamentu Richard Sulík prišiel na stretnutie v dobrej nálade. "Je trápny ako päťkoruna na záchode," vyhlásil na adresu Roberta Fica, ktorý koalíciu obvinil, že znova zmanipulovala tajnú voľbu.

20:01 Šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský tvrdí, že Jozef Čentéš nemusí byť jediným koaličným kandidátom na post generálneho prokurátora vo verejnej voľbe.

19:45 "Je to prehra Roberta Fica a všetkých tých, ktorí počítali s tým, že vláda padne a už mali pripravené vlastné scenáre. Je to prehra aj pre prezidenta Gašparoviča, ktorý počítal s tým, že vláda padne a preto vrátil novelu zákona o rokovacom poriadku," povedal pre agentúru SITA politológ Grigorij Mesežnikov.

gal.jpggal.gif
Poslanci nezvolili Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora.

19:24 V hoteli Bôrik, kde sa koná večierok, sa schádzajú prví politici. Zatiaľ dorazili poslanci za OKS, šéf klubu Most-Híd László Solymos, poslanec za SDKÚ Ľudovít Kaník. Šéf Mostu-Híd Béla Bugár sa zdržal iba chvíľu, po pár minútach s úsmevom bez vysvetlenia odišiel. Bugár tvrdí, že nejde o žiadnu párty, poslanci sa podľa neho v hoteli pravidelne stretávajú na začiatku parlamentnej schôdze. Píše spred hotela redaktorka Mária Mihaliková.

19:16 Šéf Mostu-Híd Béla Bugár tvrdí, že koalícia tajnosť voľby dodržala. "Pán Fico blúzni, ak tvrdí, že boli nejaké dohody," povedal Bugár. "Boli nejaké čiary na lístkoch, ale neexistuje, že bolo toľko čiar, ako poslancov v jednotlivých kluboch."

Podľa Fica niektorí poslanci zakrúžkovali na hlasovacom lístku možnosti, že sú aj proti kandidátovi, ale zároveň, že sa aj zdržujú hlasovania. Iní zas škrtli hlasovací lístok horizontálnou čiarou a ďalší diagonálne.

citat.gif
Dôvod, prečo niekoľkí koaliční poslanci svoju voľbu oproti decembru zmenili, môže súvisieť aj s tým, že sa chceli vyhnúť tomu, aby sa z podozrenia z hlasovania za Trnku stala istota.

19:02 Nezávislý poslanec Igor Matovič mal pri dnešnej voľbe generálneho prokurátora „naozaj pocit serióznej tajnej voľby“ a cítil sa slobodne.

19:00 Opozičný Smer očakáva od Dobroslava Trnku, že sa aj po dnešnej opakovanej tajnej voľbe obráti na Ústavný súd. Povedal to predseda strany Robert Fico, podľa ktorého bola aj dnešná tajná voľba absolútne zmanipulovaná. "Nebola to normálna tajná voľba. Poslanci vládnej koalície losovali, ktorý spôsob označenia lístku urobia, aby sa vedeli od seba odlíšiť. Je zrejmé, že veľká časť lístkov bola preškrtnutá diagonálne, iná časť bola preškrtnutá horizontálne, dokonca sú tam lístky, kde je aj možnosť 'proti' aj 'zdržal' zakrúžkovaná spoločne," upozornil.

18:59 Poslanci SDKÚ a celej vládnej koalície pristúpili k voľbe generálneho prokurátora zodpovedne a neprispeli tak k pádu koaličnej vlády, ktorá dnes na Slovensku nemá alternatívu. Tak reagoval na výsledky voľby generálneho prokurátora predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda. Poslancom sa za ich hlasovanie poďakoval.

18:48 Koaliční poslanci sa podľa predsedu SNS Jána Slotu podriadili tlaku a pri tajnej voľbe generálneho prokurátora nehlasovali podľa svojho vedomia a svedomia. Ako vyhlásil Slota pred novinármi, ide o manipuláciu s tajnou voľbou. ,,SNS je znechutená psychózou okolo tajnej voľby vysokého štátneho úradníka," uviedol Slota. Podľa neho poslanci jednotlivých koaličných klubov nehlasovali všetci rovnako, aby nemohli byť obviňovaní, že dostali jednotný pokyn.

18:42 Po napínavej tajnej voľbe generálneho prokurátora koaliční politici pôjdu na večierok do vládneho hotela Bôrik, ktorý je neďaleko parlamentu.

18:41 Do redakcie prišlo mailom vyhlásenie premiérky Ivety Radičovej. Píše v ňom, že dnešné hlasovanie poslancov je dobrou správou pre Slovensko.

Vyhlásenie predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej k opakovanej tajnej voľbe generálneho prokurátora

Vláda SR si v programovom vyhlásení dala za cieľ zvýšiť dôveru občanov v právny štát, zvýšiť vymáhateľnosť práva, bojovať proti korupcii a klientelizmu. Zmena vo vedení generálnej prokuratúry je jednou z kľúčových pre naplnenie týchto záväzkov a tým aj pre zvýšenie kvality života občanov, pre zdravé a spravodlivé Slovensko. Dnešné hlasovanie poslancov NR SR je preto dobrou správou pre Slovensko.

Verejní činitelia musia mať nielen práva, ale aj zodpovednosť za svoje konanie. Je na čase skončiť s politikou „ruka ruku myje“, s politikou beztrestnosti verejných činiteľov, či s politikou vydierania. Nepristúpim na žiadne dohody o porušovaní etiky v politike, na žiadne kompromisy na úkor demokracie, práva a spravodlivosti. Odmietam takýto „pragmatizmus“. Odmietam moc za cenu zatvárania očí pred porušovaním základných princípov demokracie.

Je absurdné a v rozpore so základnými zásadami trestného konania, aby procesy v prípravnom konaní a konaní na súde trvali viac ako desať rokov. V súčasnosti dochádza k výraznému porušovaniu zákona nielen z hľadiska neprimeranej dĺžky konania, ale aj pri uplatňovaní požiadavky náležitého zistenia skutkového stavu v trestnom konaní tým, že nie je dôsledne uplatňovaný dozor nad týmto procesom.

Prečo niektorí nepotrebujú zmenu vo vedení a fungovaní generálnej prokuratúry? Nie všetky trestné činy sú stíhané, a tým aj ich páchatelia. Doterajší prístup ku kauzám s politickým pozadím mi pripadá ako princíp „no a čo?“ Kauza emisie? No a čo! Kauza nástenkového tendra? No a čo! Podvody s pozemkami? No a čo! Takéto „no a čo“ musí konečne prestať! Odmietam generálne prikrývanie káuz, pretože práve to najviac spochybňuje fungovanie demokracie a oberá občanov o dôveru v právny štát.

Hoci sa občanom môže zdať, že voľba generálneho prokurátora sa týka len politikov, opak je pravdou – týka sa všetkých občanov, pretože v konečnom dôsledku ide o vymáhateľnosť práva pre všetkých, o rovnosť všetkých občanov pred zákonom, bez ohľadu na ich spoločenské postavenie.

Stále sme ešte v situácii, keď nemáme zvoleného generálneho prokurátora. Občania sa právom pýtajú, prečo to trvá tak dlho. Odpoveď je jednoduchá: pretože ide o spor dvoch typov politík, o súboj dvoch predstáv o fungovaní demokracie, práva a spravodlivosti. Tento súboj ešte nie je ukončený. Čaká nás ešte druhý krok – dovŕšiť proces zmeny na generálnej prokuratúre tak, aby sa aj v praxi potvrdzovala rovnosť všetkých občanov pred zákonom.

Trnku nezvolili, Radičová neodchádza

18:33 Trnku poslanci za generálneho prokurátora nezvolili. Už je to oficiálne. Iveta Radičová nemá teda dôvod odstúpiť.

fila.jpgcitat.gif
Orgie okolo voľby pripomínajú hlavné dôvody, pre ktoré by šéfa prokuratúry aj Najvyššieho súdu mali radšej voliť priamo občania.

18:25 Sloboda a solidarita na Facebooku odkazuje: Tato koalicia je daleko silnejsia a cestnejsia ako tvrdi Smer. Trnka nebol zvoleny.

18:12 Podľa informácií denníka SME Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora parlament nezvolil. Za Trnku hlasovalo 70 poslancov zo 150 zúčastnených, 17 bolo proti, 29 sa zdržalo a 34 hlasov bolo neplatných. Na zvolenie generálneho prokurátora je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasov poslancov prítomných na voľbe.

18:06 Podľa podpredsedu parlamentu Pavla Hrušovského sa voľby zúčastnilo všetkých 150 poslancov.

18:06 Voľbu generálneho prokurátora sledujú aj zástupcovia veľvyslanectva USA.

18:03 Výsledok oficiálne oznámia o 18:30 h, píše z parlamentu Miroslav Kern.

17:59 Pavol Hrušovský vyhlásil voľbu za ukončenú a vyzval skrutátorov, aby začali sčítanie.

17:50 Do hlasovacej miestnosti vstupujú poslední poslanci. Voľba sa končí. Nasledovať bude sčítanie hlasov, ktoré bude trvať asi hodinu. Nebudú ich totiž počítať strojom, ale ručne ich sčítajú skrutátori.

bene2.jpg

FOTO SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

17:42 Poslanci sa vo volebnej miestnosti rýchlo striedajú.

17:30 Do miestnosti idú prvé väčšie skupinky koaličných poslancov.

17:28 Kým väčšina opozičných poslancov už má voľbu za sebou, väčšina koalície sedí na svojich miestach.

17:27 Poslanci parlamentného finančného výboru sa napokon v utorok na kontrolu do národnej lotériovej spoločnosti Tipos pre voľbu prokurátora nedostanú.

17:23 Tajná voľba generálneho prokurátora sa začala. Do hlasovacej miestnosti vchádzajú prví poslanci. Medzi nimi sú poslanci Smeru.

Fico vyhlásil, že koalícia chystá podvod

17:09 Platy primátorov a starostov sa zmenia.

17:08 Predseda parlamentu Richard Sulík sa nepodriadil uzneseniu ústavnoprávneho výboru a nedal hlasovať o vyradení vládnej novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach z programu aktuálnej 18. schôdze.

17:05 Poslanci prelomili prezidentovo veto a opätovne schválili zákon o verejnej voľbe generálneho prokurátora.

16:55 Poslanci koalície nechcú komentovať vyjadrenia Fica. "Ale prosím vás," reagoval Milan Hort z SDKÚ.

16:50 Poslanci koaličných klubov sa ešte tesne pred voľbou stretli. Kluby sa stretli každý osobitne.

16:40 Predseda Smeru Robert Fico na tlačovej konferencii pred hlasovaním parlamentu vyhlásil, že koalícia chystá podvodom kontrolovať tajnú voľbu generálneho prokurátora. Fico naznačil, že poslanci majú viacero možností drobných úprav hlasovacích lístkov, napríklad "pokrčením rožkov". Na otázku, ako sa o príprave podvodného hlasovania dozvedel, Fico odpovedal: "Poslanci koalície sú utárané baby."

16:37 Predseda parlamentu Richard Sulík poprel, že by koalícia mala dohodnutý nejaký postup. Tvrdí, že lístky nebudú vynášať, ale vhadzovať. "Začínajú byť nervózni," komentoval vyjadrenia Smeru. Podľa neho možno ani niektorí poslanci Smeru nechcú voliť Trnku.

16:36 Dobroslav Trnka na chvíľu vyšiel z budovy Generálnej prokuratúry. Povedal, že do parlamentu sa nechystá. Voľbu bude sledovať doma, ak to stihne. Svoje šance odhaduje na 50:50. Podľa nášho redaktora Matúša Burčíka nevedel povedať, či zaňho budú hlasovať a niektorí koaliční poslanci. Na otázku, či bude kandidovať vo verejnej voľbe, odpovedal, že na hypotetické otázky neodpovedá.

16:21 U Richarda Sulíka začína schôdzka šéfov klubov a overovateľov k spôsobu tajnej voľby. Pôjde však len o technické detaily, nie o to, ako budú hlasovať koaliční poslanci.

Sulík zakázal poslancom fotoaparáty a mobily

15:51 Štefan Harabin odišiel z parlamentu.

15:13 Viacerí poslanci koalície sa dve hodiny pred hlasovaním netaja obavami. "Keďže nebude explicitná kontrola, môže to dopadnúť zle," povedal jeden z nich. Zároveň potvrdzujú, že premiérka včera vytrvalo odmietala akúkoľvek navrhovanú formu obštrukcie.

15:07 Do parlamentu prišiel predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Zamieril najprv do výťahu, ktorým sa ide k predsedovi parlamentu Sulíkovi. Po pár sekundách z neho vyšiel a do Sulíkovho traktu išiel pešo. "Politika ma nezaujíma," odvetil SME na otázku, či prišiel na voľbu prokurátora.

Harabin zrejme prišiel na rokovanie o zákonoch, ktoré predkladá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

14:28 Parlament začal rokovať o vetovanej novele rokovacieho poriadku, podľa ktorej sa tajná voľba prokurátora zmení na verejnú. Predseda Smeru Robert Fico reční pred poslancami o pošliapaní demokratických pravidiel, politickom nominantovi Jozefovi Čentéšovi a o "politickej parcelizácii prokuratúry".

"Verejná voľba je len a len preto, aby koalícia mohla vydierať svojich poslancov," pokračuje Robert Fico, podľa ktorého sa z generálneho prokurátora teraz stane treťotriedny úradník ministerstva spravodlivosti.

"Nikdy, opakujem nikdy, za takýto návrh nebudeme hlasovať," skončil svoj preslov predseda Smeru. Väčšina koaličných poslancov bol počas jeho prejavu mimo sály.

14:16 Premiérka Iveta Radičová sa nechystá prísť do parlamentu. Podľa hovorcu Rada Baťa nechce svojou prítomnosťou ovplyvňovať poslancov.

14:11 Predseda parlamentu požiadal poslancov, aby do hlasovacej miestnosti nenosili fotoaparáty ani mobily, aby si voľbu nemohli fotiť. Tým prvá debata o voľbe skončila. Pokračovať sa má až priamo hlasovaním. Parlament začal rokovať o iných bodoch programu.

14:08 Parlament po polhodinovej prestávke začal prvýkrát hovoriť o voľbe generálneho prokurátora. Sulík ohlásil, že sa bude voliť o 17:00. O 16:15 sa majú u neho stretnúť podpredsedovia parlamentu, šéfovia klubov aj skrutátori, aby si dohodli podrobnosti.

14:06 Sulík predĺžil prestávku pre rokovanie ústavnoprávneho výboru, ktorý stále pokračuje.

Sulík škrtol návrhy Smeru

13:50 Opozičný Smer nebude mať na programe parlamentnej schôdze tri zo svojich návrhov. Ide o novelizáciu zákona o štátnom občianstve, ktorou chcela strana Roberta Fica zjemniť vlastný existujúci zákon, ďalej o vrátenie DPH na úroveň 19 percent a napokon sa nebude rokovať ani o návrhu, ktorý zavádza bankovú daň. Tieto body vyradil predseda Národnej rady (NR) SR Richard Sulík (SaS) preto, lebo ich parlament odmietol už na minulej schôdzi.

Poslancom Smeru Sulík zrušil tri návrhy. Foto: TASR

Podľa rokovacieho poriadku možno novelu alebo nový zákon v tej istej veci predložiť po jeho neschválení zákonodarným zborom najskôr po uplynutí šiestich mesiacov. Predstavitelia Smeru síce svoje návrh pozmenili, ale podľa Sulíka ide stále o to isté. Líder parlamentu z rovnakého dôvodu vyradil aj návrh Igora Matoviča (nezávislý), ktorým tak ako na minulej schôdzi novelizoval zákon o štátnom občianstve podobne ako Smer.

Poslanci Smeru aj Matovič sa pred schvaľovaním programu schôdze neúspešne pokúsili ich body do rokovania vrátiť. "Lámete a porušujete ústavné práva poslancov. Zákonodarná iniciatíva je právom každého poslanca," upozornil Sulíka Pavol Paška (Smer).

Ľubomír Jahnátek (Smer) na revanš žiadal vyradenie koaličného návrhu zákona o regulácii v sieťových odvetviach. "Pokiaľ mám prijať túto hru, žiadam, aby ste boli féroví a žiadam vyradiť tento bod, lebo obdobný zákon, ktorý hovorí len o personálnom obsadení Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, sme neschválili vo februári, tak ho, prosím vás, vyraďte," apeloval. Avšak neuspel, i keď ho podporili aj Matovič a Radoslav Procházka (KDH).


Tipujúci v zajtrajsie.sme.sk Trnkovi veľa šance nedávajú


Na balkóne sa objavil Kotleba

13:32 Na balkóne v parlamente sa objavili traja členovia extrémistickej Slovenskej pospolitosti, vrátane Mariána Kotlebu. Sedia tam v rovnakých tričkách. Ako sa dostali do budovy, nie je jasné, píše Miro Kern.

kotlebovci.jpg

Členovia pospolitosti neprišli do parlamentu kvôli voľbe generálneho prokurátora, ale kvôli hlasovaniu o jazykovom zákone. "Je úplne jedno, kto sedí na tej stoličke", komentoval ich šéf Marián Kotleba. Rokovanie si natáčajú na kameru, vraj pre vlastné potreby, píše Zuzana Petková.

13:28 Poslanci opozície pred sálou tipovali, ako to dnes dopadne. Poslanec SNS Ján Mikolaj si myslí, že dnes Trnka zvolený nebude. "Dzurinda to zastaví", komentoval. Ak koalícia opäť využije obštrukciu, ústavný sud podľa neho vydá predbežné opatrenie, aby sa verejná voľba nemohla konať skôr než tajná.

13:25 Schôdzu parlamentu prerušili do 13:45. Dôvodom sú pochybnosti Ľubomíra Jahnátka o jej programe.

Zo schôdze sa neospravedlnil nikto

13:20 Medzi poslancami sa okolo obeda často hovorilo o tom, že by koalícia lístky z hlasovacej miestnosti nevyniesla, ale že by ich neoznačené hádzali do urny bez toho, aby sa zastavili za plentou. Či použijú tento postup ale nie je jasné.

13:15 Z budovy Generálnej prokuratúry vyšiel muž, ktorý nasadol do pristaveného auta a potajomky sa snažil fotiť čakajúcich novinárov. Redaktor Matúš Burčík píše, že keď ho odhalili, vystúpil a fotil na chodníku. "Aby ste aj vy boli odfotení," povedal a vošiel do budovy. "Asi ste dobre zaplatení," povedal.

13:01 Richard Sulík otvoril schôdzu. V sále je 123 poslancov. Z dnešnej schôdze sa neospravedlnil nikto. Prokurátora by tak malo voliť všetkých 150 poslancov.

13:00 Na poslancoch koalície nie je z balkóna rokovacej sály vidieť nervozita. Bavia sa medzi sebou. Nálada je pomerne uvoľnená.

12:50 Druhá tajná voľba - voľba člena Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), o ktorej sa uvažovalo, že by sa mohla uskutočniť dnes po voľbe generálneho prokurátora, sa s veľkou pravdepodobnosťou preloží na iný deň. Dôvodom sú obavy vládnej koalície, aby ich druhá voľba "nemýlila" pri postupe v prípade voľby generálneho prokurátora. Po dnešnom rokovaní parlamentného výboru pre kultúru a médiá to pre TASR povedal jeho predseda Dušan Jarjabek (Smer).

12:46 V rokovacej sále sa začínajú schádzať poslanci. V poslaneckých laviciach už sedí bývala sudkyňa, poslankyňa SDKÚ Jana Dubovcová, niektorí poslanci KDH. Tajná voľba je uvedená ako prvý bod programu so začiatkom o 13:00. Zrejme ju však presunú na 17:00.

Posledný pokus u Sulíka na spoločný postup pri voľbe

12:39 Definitívna podoba voľby sa včera zrejme nedohodla. Podľa informácií SME sa mali zástupcovia koalície k tejto otázke ešte stretnúť dnes u predsedu parlamentu Richarda Sulíka. Schôdzka mala začať okolo 11:00.

12:29 Dobroslav Trnka je v týchto chvíľach v budove Generálnej prokuratúry. Tlačový odbor nechce prezradiť, aký bude jeho program a či sa chystá do parlamentu. "Program prokurátora nie je verejná informácia," povedala Jana Tökölyová. Trnka nevyšiel ani na obed. Z budovy na hodinu vyšiel zastupujúci generálny prokurátor námestník Ladislav Tichý. Vrátil sa v dobrej nálade. Spred budovy Generálnej prokuratúry píše redaktor Matúš Burčík.

12:12 Poslanec KDH Radoslav Procházka pre TA3 povedal, že tieňového ministra spravodlivosti Smeru Roberta Madeja asi uniesli na chvíľu mimozemšťania a vrátili ho v neporiadku. Reagoval tak na jeho tvrdenia, že obštrukcia poslancov pri voľbe by bola porušením ústavných princípov. Odkráčal so slovami "to nemá zmysel" po Madejovom výroku, "z dobrého právnika sa stal zlý politik", hlási z parlamentu redaktor Miro Kern.

12:10 V parlamente je okrem poslancov aj predseda SDKÚ a minister zahraničia Mikuláš Dzurinda. Prišiel na výbor pre európske záležitosti. Nevyzerá, že by bol v strese. V budove je aj minister vnútra Daniel Lipšic.

12:04 Poslanci vládnej koalície nechcú hovoriť, ako prebehne voľba. S istotou tvrdia, že si prevezmú hlasovacie lístky. Po otázke, čo urobia po tom, sa väčšinou len usmievajú.

11:35 V parlamente to hodinu a pol pred začiatkom schôdze nevyzerá na to, že by dnes mohla padnúť vláda Ivety Radičovej. Okrem protestujúcich zdravotníkov sa v budove pohybuje len zopár poslancov. Novinári sú v presile. Z parlamentu píše redaktor Miroslav Kern.

Čo sa môže stať
  • Trnka neuspeje, nový generálny prokurátor sa bude voliť verejne.
  • Parlament zvolí Trnku, Radičová podá demisiu. Jej odchodom padá celá vláda, rekonštrukcia nie je možná. Novú vládu môže vytvoriť aj terajšia štvorkoalícia. Nanovo musí predložiť vládny program a získať dôveru parlamentu. Nový kabinet vytvorí Smer s niektorou z terajších koaličných strán alebo sa vypíšu predčasné voľby.
  • Poslanci zvolia Trnku, ale Radičová neodstúpi.

Ako sa volí generálny prokurátor (otázky a odpovede)

Kto kandiduje a kto ho navrhol?

Kandiduje Dobroslav Trnka, bývalý generálny prokurátor. Podporuje ho Smer a SNS, v minulých tajných voľbách mu odovzdali hlasy aj niektorí poslanci koalície. Ich mená sú neznáme, k Trnkovi sa nikto z nich nepriznal.

Prečo sa volí tajne?

Tajnú voľbu nariadil opakovať Ústavný súd, ktorý vyhovel Trnkovej sťažnosti. Podľa ústavného súdu parlament porušil Trnkove práva, keď nevolil tajne. Poslanci koalície si totiž neverili a navzájom sa kontrolovali, kto ako volí. Napríklad si fotili hlasovacie lístky na mobil alebo vytvárali dvojičky, ktoré chodili spoločne k hlasovacej urne.

Koľko hlasov je potrebných na zvolenie? Koľko má k dispozícii koalícia a koľko opozícia?

Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov, teda tých, ktorí si prevezmú hlasovacie lístky. Koalícia má 79 hlasov, opozícia 71. V prípade, že si lístky prevezmú všetci, Trnka by musel dostať 76 hlasov.

Kedy budú známe výsledky?

Volí sa o piatej, výsledky by mali byť známe do hodiny. Závisí to od toho, ako rýchlo sčítajú lístky skrutátori.

Kto je v súčasnosti generálny prokurátor?

Po skončení funkčného obdobia Dobroslava Trnku nemá Slovensko generálneho prokurátora. Prokuratúru riadi Trnkov námestník Ladislav Tichý.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  7. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  4. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  7. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  8. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 704
  2. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 529
  3. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 16 245
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 756
  5. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 005
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 9 864
  7. McDonald's reštaurácia Košice Jazero ukončuje svoju prevádzku 7 636
  8. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 567
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Oscar Bobb (vľavo) a Lukáš Haraslín počas prípravného stretnutia Nórsko - Slovensko.

Slovenskí futbalisti odohral prvé zápasy v príprave na EURO 2024.


Juraj Slafkovský.

Slafkovský by bol už ako 20-ročný najväčšou hviezdou reprezentácie.


Petra Vlhová dostala ďalšieho soba za triumf v slalome vo fínskom Levi.

Dokážete odpovedať správne na všetkých 10 otázok?


SkryťZatvoriť reklamu