Únia už má 500 miliónov ľudí, rastie najmä vďaka imigrantom
BRUSEL. Európska únia podľa najnovších štatistík prekonala v počte obyvateľov číslo 500 miliónov. Štatistický úrad Európskej únie Eurostat dnes zverejnil správu o demografických trendoch v EÚ, z nich vyplýva aj to, že populácia Slovenska oproti minulému roku mierne rástla.
Dvadsaťsedem štátov EÚ počítalo dohromady k začiatku roka 501,1 miliónov obyvateľov, na Slovensku žilo v tom istom čase 5,425 milióna ľudí.
Najvyšším prirodzeným prírastkom sa môžu pochváliť Íri (10,2 promile) a Cyprus (5,5 promile), kým 10 z 27 členských krajín vymiera - najviac Bulharsko a Lotyšsko (po -3,6 promile), na Slovensku bolo toto číslo mierne kladné (1,5 promile), v celej únii štatistici vyrátali súhrnný prírastok o jedného človeka na 1000 obyvateľov.
V EÚ sa teda narodilo o 509.000 obyvateľov viac než ich zomrelo, ďalších 857.000 sa do niektorého zo štátov EÚ prisťahovalo, čo tvorí viac než 60 percent z celkového nárastu.
Celkovo to dáva prírastok o 1,366 milióna ľudí oproti roku 2009. Spolu s migračnou zmenou si pripísalo najväčší rast obyvateľstva Luxembursko (17,2 promile), kým najviac klesal počet obyvateľov v Litve (-6,2 promile). Na Slovensku sa v roku 2009 usadilo aj 4000 imigrantov, populácia teda súhrnne narástla o 2,3 promile.
utorok 27. 7. 2010 14:05 | Copyright © TASR 2010
© 2010 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
PLATENÉ
- Zatkli pápežovho komorníka, vynášal tajné dokumenty 2 668
- Fotograf Horst Faas ukázal svetu hrôzy Vietnamu 1 287
- Český vzdušný priestor chránia opäť české stíhačky 1 021
- Do Osvienčimu počas ME bez vlajok, šálov či vuvuzel 527
Rusi podozrievajú z nehody Suchoja aj Spojené štáty 468- Peking odmietol kritickú správu o stave ľudských práv v Číne 375
- Traja ľudia utrpeli zranenia pri výbuchu iPhonu v Čečensku 330
- Kapitán havarovanej lode pri Novom Zélande pôjde do väzenia 313
- Otec strelil v škole synovi do hlavy, potom spáchal samovraždu 304
- Nemeckí lekári sa ospravedlnili za nacistické zločiny 280






















