Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Zahraničie | Samovražedný útočník zabil v Afganistane 13 ľudí

AKTUALIZOVANÉ 8:16
Samovražedný útočník zabil v Afganistane 13 ľudí

HERÁT. Počet obetí samovražedného útočníka v meste Farah na juhozápade Afganistanu sa zvýšil na 13. Ďalších 30 ľudí utrpelo pri útoku zranenia. Medzi zranenými je veľa detí. Obeťou útoku sa stal aj jeden policajt.

Šéf polície v provincii Farah, Fakir Muhammad Askar uviedol, že útočník bol na motocykli a odpálil sa na preplnenom námestí v blízkosti autobusovej stanice. K výbuchu došlo iba 50 metrov od úradu guvernéra provincie.

Farah, prevažne púštna provincia ležiaca pri hranici s Iránom, patrí k oblastiam Afganistanu, v ktorých tento rok zaznamenali nárast útokov vzbúrencov, keďže militanti Talibanu rozšírili svoje aktivity zo svojich tradičných bášt na juhu a východe krajiny na jej západ a sever.

Zdroj: AP

piatok 20. 11. 2009 6:55 | tasr
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ
@denniksme: To, čo sa deje na Ústavnom súde, má od právneho štátu tak ďaleko, ako Košice od Bangaloru (Lukáš Fila) Čítajte viac Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2013 Petit Press, a.s.