Stanica Channel 4 ukáže divákom naživo pád lietadla
LONDÝN. Súkromná britská televízna stanica Channel 4 prinesie na budúci rok na obrazovky ďalší kontroverzný formát. Dostal názov Plane Crash, ktorý vypovedá, že diváci budú môcť v priamom prenose sledovať haváriu civilného lietadla.
"Plane Crash bude najodvážnejšia televízna udalosť budúceho roka," povedal programový riaditeľ Channel 4 Julian Bellamy pre denník Guardian.
Len Channel 4 má podľa Bellamyho odvahu zrealizovať takýto nápad. "Ani výrobcovia by nenechali padnúť také veľké lietadlo," myslí si.
Relácia má nielen priniesť sledovanosť, ale vzbudiť aj záujem vedcov. "Táto šou bude jedným z najužitočnejších experimentov v dejinách letectva," tvrdí producent Geoff Deehan.
K tomu má prispieť množstvo senzorov a kamier pripevnených na trupe 300-miestneho stroja. Obete si šou údajne nevyžiada žiadne, pretože dvaja zúčastnení piloti sa včas katapultujú.
pondelok 16. 11. 2009 7:13 | Copyright © TASR 2009
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- V ruskej Lobni vykopali zo zeme milióny eur 1 084
- Kongres schválil historickú reformu zdravotníctva 959
- Valášek: Číne a Amerike musíme ísť príkladom 659
- Táraj Topolánek 402
- Sarkozy utrpel v regionálnych voľbách debakel 234
- Pápežova sústrasť Írom nestačí 208
- Topolánek: Fischer je žid, cirkev ohlupuje 133
- Loď ruského námorníctva mala problémy v Japonskom mori 128
- Americký tínedžer vyzval černochov na opustenie obchodu 105
- Chávez potrestal 80 spoločností odpojením elektriny 95
TÉMY
ANKETA

Splnila vláda Roberta Fica svoje sľuby?
- rozhodne áno7%
- skôr áno3%
- skôr nie3%
- rozhodne nie87%















