Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Z domova | Kandidáti na županov slovenských krajov

Prehľad všetkých kandidátov na župana:

Prehľad kandidátov, ktorí postúpili do druhého kola a víťazov:

Bratislavský samosprávny kraj

Bratislava_erb.jpgObhajuje

Vladimír Bajan (nezávislý s podporou SMER-SD, ĽS-HZDS, SZS - Strana zelených Slovenska, HZD)

Vyzývateľ

Pavol Frešo (SDKÚ-DS, KDH, SaS, SMK)

Nepostúpili Robo Beňo (Most-Híd), Branislav Zahradník (nezávislý), Jaroslav Paška (SNS), Juraj Janošovský (Úsvit, ZRS), Peter Pilinský (Zelení - SZ), Miroslav Šimkovič (Európska demokratická strana - EDS), Zdenko Marton (KSS), Mária Bertóková (Rómska iniciatíva Slovenska - RIS)Martin Halás (SDĽ)

 

Banskobystrický samosprávny kraj

 

BB_erb.jpgKandidáti

Vladimír Maňka (SMER-SD, ĽS-HZDS),

Jozef Mikuš (SDKÚ-DS, KDH, SaS, OKS, KDS)

Nepostupujúci Milan Murgaš (nezávislý), Jozef Šimko (SNS, HZD), Marián Kotleba (extrémna pravica), Emil Samko (RIS), Pavel Chovanec (Úsvit), Igor Danihel (nezávislý), Jozef Sásik (Slovenská ľudová strana)

 

Prešovský samosprávny kraj

 

Presov_erb.jpgObhajuje

 

Peter Chudík (SMER-SD, ĽS-HZDS)

Vyzývateľ

 

Ján Hudacký (KDH, SDKÚ-DS, SaS)

Nepostúpili Pavel Hagyari (SF, Nová demokracia - ND, LIGA, SZ), Milan Kručay (Most-Híd), Ján Bajus (Demokratická únia Slovenska - DÚS), Fedor Šandor (Úsvit), Ján Blaščák (nezávislý), Ľuba Kráľová (nezávislá), Kvetoslava Supuková (nezávislá), Radoslav Ščuka (RIS)

Trenčiansky samosprávny kraj

Trencin_erb.jpgObhajuje

Pavol Sedláček (SMER-SD, HZDS-ĽS, SNS)

Vyzývateľ

Martin Fedor (SDKÚ-DS, KDH, OKS, SaS)

Nepostúpili Juraj Liška (nezávislý), Miloš Radosa (LIGA - občiansko-liberálna strana, SF, Zelení), Jozef Čambalík (KĽS), Lenka Ďurechová (Úsvit)

Košický samosprávny kraj

Kosice_erb.jpgObhájil

Zdenko Trebuľa (SMER - SD, SMK - MKP, ĽS-HZDS, SF, HZD, Strana občianskej solidarity, Most-Híd, LIGA) - víťaz

Vyzývatelia

Ján Süli (SDKÚ-DS, KDH, SaS, KDS, OKS, DS), Ján Slabý (SNS), Michal Vajda (Úsvit), Jozef Plachý- strana ho z kandidátky stiahla (Strana regiónov Slovenska - SRS), Stanislav Lábaj (SDĽ)Jozef Červeňák (RIS), Peter Jacko (Agrárna strana vidieka - ASV)

Žilinský samosprávny kraj

Zilina_erb.jpgObhájil

Juraj Blanár (SMER-SD, ĽS-HZDS, SNS, HZD, Strana zelených, SF) - víťaz

Vyzývatelia

Pavol Pavlásek (KDH, SKDÚ-DS, OKS, SaS, Misia 21), Jozef Tarčák (nezávislý), Štefan Brestovský (ASV)

Trnavský samosprávny kraj

Trnava_erbx.jpgObhájil

Tibor Mikuš (Nová demokracia - ND, SMER-SD, SNS, SZS, HZD) - víťaz

Vyzývatelia

Miroslav Jureňa (ĽS-HZDS, Agrárna strana vidieka - AVS, SDĽ), Gabriel Pavelek (SDKÚ-DS, KDH, SaS, Misia 21), Gábor Gál (Most-Híd)

Nitriansky samosprávny kraj

Nitra_erb.jpgObhájil

Milan Belica (SMER-SD, KDH, SDKÚ-DS, SNS) - víťaz

Vyzývateľ

Imrich Okenka (nezávislý, ĽS-HZDS)Ágnes Biró (SMK), Vladimír Karvaj (EDS), Viliam Mokráň (KĽS - Kresťanská ľudová strana)

Kliknite - obrázok zväčšíte


pondelok 28. 9. 2009 22:29 | Braňo Ondrášik
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ