Fico má stále bolesti, výjazdové zasadnutie nebude
Premiér nechal presunúť zasadnutie vlády do Bratislavy. Možno zruší program na celý týždeň.
BRATISLAVA. „Chodí, hýbe sa, komunikuje, ale má veľké bolesti. Je to počuť aj na jeho hlase.“ Tak opisujú súčasný zdravotný stav premiéra Roberta Fica jeho spolupracovníci zo Smeru.
Neoficiálne hovoria o zápalovom ochorení nervu v krčnej chrbtici, pre ktoré bude zrejme celý týždeň práceneschopný.
„Pokračuje v liečbe mimoriadne bolestivého akútneho ochorenia krčnej chrbtice, ktoré mu znemožňuje plniť pracovné povinnosti mimo územia Bratislavy,“ znie oficiálne stanovisko Úradu vlády.
Premiér zrušil dlhodobo plánované výjazdové zasadnutie vlády, ktoré malo byť zajtra vo Svidníku. Vláda zasadne v Bratislave, výjazd predbežne presunuli na koniec augusta.
Úrad vlády na otázky, aká je konkrétne premiérova diagnóza, neodpovedá, rovnako ani, aký je termín jeho návratu do práce či prípadnej rehabilitácie.
Lekári premiérov stav oficiálne komentovať nechcú. Presnú diagnózu totiž Ficov aparát tají. Jeden z bratislavských neurológov povedal, že takéto ochorenia „niekomu prejdú za týždeň, niekto sa z nich nemusí úplne vyliečiť vôbec“.
Premiér mal problémy s bolestivým neurologickým ochorením už v januári. Sťažoval sa na bolesti pravej paže, niekoľko dní ňou hýbal len obmedzene. To, či januárové ochorenie súvisí so súčasným, nie je jasné.
utorok 14. 7. 2009 | Miroslav Kern
Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní SME. (Predplaťte si SME cez internet.)
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- SaS ide do volieb sama. Nestačí jej, ako SDKÚ vysvetlila svoje financovanie 7 788
- Mikloš: Sulík sa musí rozhodnúť, či verí viac Ficovi alebo nám 6 534
- Mikolaj chce zo štátneho podporiť golf u Sotáka. Za pol milióna eur 4 863
- Packovmu synovi hrozí väzenie za jazdu bez vodičáku 4 690
Malé pravicové strany pôjdu do volieb spolu - založili Úniu 4 616- Jazykový zákon nie je protiprávny, odkázal Maďarom Vollebaek 3 904
Simona Mišunová: Kone sú prekliate 1 901
Epidemiológovia zúfalo presviedčajú verejnosť, že očkovanie je potrebné 1 872- Širokej koalícii bráni už len Sulík 1 692
- Muža, čo sa v decembri vyvliekol z pút, už chytili 1 528











