Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Zahraničie | Haiderov nástupca odhalil ich homosexuálny vzťah. Prišiel o post

AKTUALIZOVANÉ 15:55
Haiderov nástupca odhalil ich homosexuálny vzťah. Prišiel o post

VIEDEŇ. Poslanecký klub rakúskeho krajne pravicového Zväzu pre budúcnosť Rakúska (BZÖ) má nového šéfa. Stal sa ním 43-ročný hoteliér Josef Buchner. Hoci až do poslednej chvíle bol favoritom na tento post 27-ročný Stefan Petzner, ktorý sa do čela strany dostal po smrti jej zakladateľa Jörga Haidera. Ako informuje internetová stránka britského denníka The Times, vedeniu BZÖ sa nepáčili opakované výroky Petznera o tom, akí si boli s Haiderom blízki.

Petzner (27), ktorý sa nedávno stal novým predsedom Združenia za budúcnosť Rakúska (BZÖ), sa po Haiderovej smrti niekoľkokrát objavil na záberoch televíznych kamier so slzami v očiach. V rozhovore pre ranné vysielanie rakúskeho rozhlasu odhalil svoj homosexuálny vzťah so zosnulým korutánskym hajtmanom.

"Musel som ísť k nemu. Musel som ísť k nemu," opakoval Petzner vo veľmi emotívnom interview narážajúc na to, ako sa ponáhľal do nemocnice, kde ležal mŕtvy 52-ročný Haider.

Petzner sa priznal, že cítil k Haiderovi "magnetickú príťažlivosť". "Mali sme vzťah, ktorý bol ďaleko za hranicami priateľstva. Jörg a ja sme boli spojení niečím naozaj výnimočným. Bol mužom môjho života," povedal Petzner, ktorý Haidera stretol pred piatimi rokmi.

Uviedol tiež, že Haiderova vdova Claudia o tomto vzťahu vedela a nebránila mu: "Milovala ho ako žena. On ju miloval ako muž. Ja som ho miloval úplne odlišným a osobným spôsobom. Ona tomu rozumela". Napriek tomu Petznerova sestra Christiane v rozhovore pre rakúske médiá uviedla, že pani Haiderová nebola vždy taká chápavá. "Claudia bola niekedy žiarlivá, pretože Stefan trávil viac času s jej mužom, ako ona sama," uviedla.

Zahanbení predstavitelia Haiderovej strany sa po týchto vyhláseniach rozhodli zabrániť ďalším politickým škodám a zakázali Petznerovi ďalšie rozhovory. Pokus o zopakovanie záznamu jeho interview v rozhlase bol však neúspešný.

Odhalenie prišlo po zverejnení fotografií v rakúskych médiách, na ktorých bol korutánsky hajtman v podniku pre homosexuálov krátko pred osudnou dopravnou nehodou. Svedkovia, ktorí boli v bare prítomní, uviedli, že Haider odrazu odišiel z po emocionálnej diskusii so svojím námestníkom.

Krátko nato zahynul pri tragickej nehode. Výsledky vyšetrovania preukázali, že v krvi mal takmer dve promile alkoholu a takmer dvojnásobne prekročil predpísanú rýchlosť, keď sa ponáhľal na oslavu 90. narodenín svojej matky.

Zdroj: independent.co.uk

štvrtok 23. 10. 2008 10:40 | tasr
© 2008 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ