Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Z domova | Kresťanská mládež chce skvalitniť vzdelávanie mladých lídrov – dobrovoľníkov
PRÍSTUP NA SME.SK TERAZ V AKCII 1+1 ZADARMO

Vo vlaňajšom roku vo vyše 50 okresoch na celom Slovensku zastrešovalo 385 spoločenstiev
Kresťanská mládež chce skvalitniť vzdelávanie mladých lídrov – dobrovoľníkov

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 9. februára (SITA) - Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) chce v horizonte dvoch rokov skvalitniť vzdelávanie a formáciu mladých lídrov – dobrovoľníkov malých spoločenstiev. Vo vlaňajšom roku vo vyše 50 okresoch na celom Slovensku zastrešovalo 385 spoločenstiev s 6623 mladými ľuďmi, čo predstavuje v počte členov nárast oproti roku 2006 o devätnásť percent, uviedla pre agentúru SITA výkonná riaditeľka združenia Veronika Hagovská.

Za najdôležitejšiu formu prípravy lídrov malých skupiniek považuje Hagovská otvorenie prvého ročníka trojročnej animátorskej školy v Diecéznom centre voľného času vo Važci, ktorú absolvuje sto mladých. Na stretnutiach s odborníkmi dostávajú mladí základy z pedagogiky, psychológie a praktickej teológie. „Prvý ročník bol ladený viac teoreticky, druhý je praktickejší, pretože sa zameriava na skvalitnenie a rozvoj vodcovských schopností,“ zdôraznila projektová manažérka ZKSM Elena Brezovská. Štúdium, ktoré bude pokračovať aj tretím ročníkom , je akreditované na Ministerstve školstva SR.

Ďalšiu formou interaktívneho vzdelávania zabezpečuje ZKSM cez internetovú stránku www.animator.sk.

ZKSM vzniklo transformáciou z Hnutia kresťanských spoločenstiev mládeže. Pod súčasným názvom funguje od roku 1999. ZKSM tvoria malé skupinky mladých ľudí, ktorí sa pravidelne stretávajú pri vzájomnom zdieľaní, čítaní Božieho Slova, pri modlitbe, na diskusii, , štúdiu, výmene skúseností a informácií. ZKSM organizuje aj rôzne celoslovenské podujatia (pešia púť Muráň - Levoča, Akadem, Voľnosť na Nevoľnom), letné tábory, jazykové výmeny a iné podujatia.



lp;mt;pu

sobota 9. 2. 2008 13:12 | Copyright © SITA 2008
© 2008 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ
ANKETA
@denniksme: O knihách sa nedá rozprávať vážne. Zvlášť o tých, ktoré sme nečítali (Jana Beňová) Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2012 Petit Press, a.s.