NBÚ: Útoky hackerov vlani neboli úspešné
BRATISLAVA. Útoky hackerov v minulom roku nenarušili bezpečnosť informačných systémov, ich funkčnosť a nespôsobili únik dát, agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kancelárie Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Ivan Goldschmidt.
"Možno skonštatovať, že aj v roku 2007 boli denne zaznamenávané snahy o narušenie funkčnosti týchto systémov - takzvané hackerské útoky v rôznej kvantite a rôznej kvalite," povedal Goldschmidt. Ako ďalej uviedol, NBÚ stále pracuje na zdokonaľovaní ochranného systému. Ten má za úlohu zabrániť hackerom narúšať funkčnosť systémov - e-mailovej komunikácie, prevádzky webových stránok, úradov, systémov elektronického podpisu.
Čo sa týka utajovaných informačných systémov, na celom Slovensku nebol zaznamenaný žiadny únik utajovaných informácií spôsobený neautorizovaným prístupom, povedal Goldschmidt. Tento systém je zabezpečený voči vonkajšiemu prístupu a neustále prechádza previerkovým procesom, dodal Goldschmidt.
nedeľa 13. 1. 2008 12:36 | Copyright © SITA 2008
© 2008 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
PLATENÉ
V SDKÚ odmietli ďalšiu ženu 2 188
Hokejisti pôjdu na Námestie SNP cez nákupné centrá 1 795- Päť dôvodov, prečo Frešo v SDKÚ vyhral 389
- IV. a V. futbalová liga 269
- Mohameda šokovalo, ako pijeme a nadávame ženám 263
- Chlapci, vďaka za striebro! Má cenu zlata 247
Demolácia Lunika IX má pokračovať 191- Frešo: So Žitňanskou by to bolo lepšie, Kužmovi dôverujem 163
- Fico odletel do Helsínk za hokejistami 133
- Majstrovstvá regiónu: Líder tabuľky prehral v Giraltovciach 119






















