Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Z domova | Kaliňák: Tupého vrahovia sa nemôžu cítiť bezpečne

Minister vnútra Robert Kaliňák sa stretol s rodičmi zavraždeného študenta Daniela Tupého presne rok od jeho smrti na Tyršovom nábreží v Bratislave
Kaliňák: Tupého vrahovia sa nemôžu cítiť bezpečne

BRATISLAVA 4. novembra (SITA) - Vrahovia Daniela Tupého sa nemôžu cítiť ani dnes bezpečne, vyhlásil na dnešnej tlačovej besede v Bratislave minister vnútra Robert Kaliňák, krátko po tom, ako sa stretol s rodičmi nebohého študenta. Práve dnes totiž uplynul rok od zavraždenia 21-ročného Daniela na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Podľa Kaliňáka, polícia zatiaľ vylúčila všetky medializované verzie vraždy Tupého a zameriava sa na pôvodnú verziu, že Daniela zavraždili neonacisti. Polícia nechce zverejňovať konkrétne informácie z vyšetrovania prípadu, aby si zachovala výhodu voči páchateľom, upozornil minister vnútra. Vyšetrovanie je o to komplikovanejšie, že nešlo o vraždu na objednávku, respektíve nie je známy motív, pre ktorý bol tento mladý muž zavraždený. Kaliňák však ubezpečil verejnosť, že polícia aj rok po tejto brutálnej vražde vynakladá na jej vyšetrenie maximálne úsilie.

"Nemyslím si, že polícia je na bode nula, myslím, že za rok výrazne pokročila," poznamenal.

Kaliňák pripustil, že pri vyšetrovaní tohto ako aj iných podobných prípadov sa vyskytli problémy v legislatíve, predovšetkým s využitím inštitútu chráneného, či utajeného svedka. Jeho rezort preto v najbližších mesiacoch pripraví legislatívne zmeny v tejto oblasti. Kaliňák zároveň ubezpečil, že polícia bude vo všetkých prípadoch s extrémistickým pozadím postupovať nekompromisne.

Otec Daniela Tupého sa na tlačovej besede poďakoval ministrovi vnútra za jeho osobnú angažovanosť v prípade vraždy jeho syna, ako aj za Kaliňákov postoj voči extrémizmu.sobota 4. 11. 2006 14:26 | sita
© 2006 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Na tomto mieste prišiel pred pol rokom o život - údajne rukami neonacistov, študent Daniel Tupý

Na tomto mieste prišiel pred pol rokom o život - údajne rukami neonacistov, študent Daniel Tupý

Foto: TASR

najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ