Glendová: Treba zabrániť šíreniu poloprávd
FOTO SME - PAVOL MAJER |
BRATISLAVA - Nová hovorkyňa vlády Silvia Glendová je napriek svojmu mladému veku už štvrtý rok hovorkyňou strany Smer. Zostane ňou aj ďalej, kým za ňu strana nenájde náhradu.
Smer si hneď vo volebnú noc vyslúžil kritiku za to, že v jeho centrále novinári prakticky nemohli pracovať. "Kto robí, robí aj chyby. Keď to dnes spätne hodnotím a ak chcem byť úprimná, možno sme mohli zvoliť iný postup," priznáva Glendová. Tvrdí však, že počas noci sa v centrále robilo paralelné sčítavanie hlasov, na čo bol potrebný pokoj. "Dopredu sme vopred veľmi jasne povedali, že prvé oficiálne stanoviská povieme až po zrátaní výsledkov," pripomína.
Dnes považuje Glendová za dôležité zabrániť "šíreniu rôznych poloprávd a fám", ktoré bude "politická konkurencia podporovať". Povolebnú situáciu u nás zahraničie často nevníma až tak "katastroficky", ako to prezentujú "isté médiá" u nás.
Silvia Glendová vyštudovala nemecký jazyk a literatúru na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre.
Pracovala ako redaktorka spravodajstva v rádiu Hviezda FM, ktoré zaniklo v roku 2004. Spolumajiteľom bol vtedajší podpredseda HZDS Ján Kovarčík.
Rádio vysielalo pravidelné komentáre Vladimíra Mečiara a bolo za kampaň pred voľbami 2002 pokutované licenčnou radou za porušenie zásady vyváženosti a objektívnosti.
Otec novej hovorkyne vlády Tibor Glenda je poslancom za Smer. Silvia Glendová si však nemyslí, že pri jej vymenovaní to zohralo úlohu. (zu)
štvrtok 13. 7. 2006
© 2006 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
Súvisiace články:
Ráž mladší verejne obstaráva na ministerstve obrany
Matka už v pôrodnici tvrdila, že jej vymenili dieťa

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
PLATENÉ
Marek Adamík: Našťastie neviem, či som niekoho trafil 5 082- Na gymnáziá pustia aj slabších žiakov s priemerom do 2,0 3 648
- Dôchodca z Piešťan si privyrábal pestovaním marihuany 2 873
- Dubovcová: Kandráč kryl sudcov 2 843
- Bukuš bude opäť krajským šéfom polície v Košiciach 2 273
- Mužov zotročujú už častejšie ako ženy 1 770
- Plagiátor rozbieha novú fakultu 1 268
- Mojsejovcom ukradli šperky 1 125
- Auto policajnej šéfky nedalo prednosť 933
- Podnikateľ Ľuboš Fellner: Tak dobre ako na Slovensku nie je ani v Amerike 891






















