Pisár odmietol aj ponuku Slovana *OZVENY 20. KOLA II. FUTBALOVEJ LIGY

Rimavskosobotský kanonier Jozef Pisár je bezpochyby najväčším talentom II. futbalovej ligy. K doterajším 16 presným zásahom pridal v stredu podvečer v Devíne do siete domáceho Milošoviča ďalšie dva "banány", no po zápase bol smutný-presmutný. "Čudujete ..

Rimavskosobotský kanonier Jozef Pisár je bezpochyby najväčším talentom II. futbalovej ligy. K doterajším 16 presným zásahom pridal v stredu podvečer v Devíne do siete domáceho Milošoviča ďalšie dva "banány", no po zápase bol smutný-presmutný. "Čudujete sa, vyhrávali sme 2:0 a predsa sme nevyhrali. Dostať gól v poslednej minúte, to bolí. Devínčania v závere už nič iné nerobili, len hrali na auty, ktoré na takom krátkom ihrisku vždy doleteli do šestnástky. My sme tak zákonite robili chyby a domáci nakoniec so šťastím vyrovnali. Škoda, stratené dva body môžu hrať veľkú rolu," smútil už osprchovaný útočník Gemerčanov J. Pisár. Strelec, ktorý v druhej najvyššej súťaži púta pozornosť i prvoligistov. Vlani ho do svojho košiara lákal na skusy 1. FC Košice, teraz sa pridal i bratislavský Slovan, no Jozef je Rimavskej Sobote verný. A verí, že jeho tím si to na rok rozdá už s tými najlepšími. V to veria takmer všetci Gemerčania. Remíza v Devíne ale určite škrie, Rimavská Sobota mohla a mala vyhrať. "Je to škoda. Víťazstvo sme mali na dosah, no najväčšia zbraň domácich - dokonalé poznanie terénu - opäť slávila úspech. Snahu ale chlapcom uprieť nemôžem, veď ešte teraz v kabíne si jeden druhému vyčítajú, že dvojgólový náskok neudržali," pridal svoj názor tréner hostí Karol Kisel. Devínčania posledne v závere zápasu s Trenčínom bod stratili, teraz ho získali. "Opäť sme sa presvedčili, že sa hrá do poslednej minúty. Petržalku sme gólom v 90. minúte zdolali, s Trenčínom sa nám síce záver nevydaril, s Rimavskou Sobotou sme si však vďaka gólu Masného vybojovali aspoň bod. V boji o záchranu má pre nás veľkú cenu. Nič to ale zatiaľ neznamená. My sme príliš náladový tím. Jeden deň dokážeme zdolať favorita, na druhý deň sklameme u outsidera. Je to tu jednoducho ako na hojdačke," poznamenal asistent Tatrana Devín Milan Beseda.

BILANCIA 20. KOLA (v poradí 24.): Domáci - hostia: 8 2 3 3 9:12 (body), 12:11 (góly), doteraz 192 109 44 39 371:161 (body), 313:192 (góly). Počet gólov: 23, priemer na zápas 2,87, doteraz 503, priemer 2,6. Žlté karty: 28, spolu 764. Červené karty: 4 - Petruš (Púchov), Jakubička, Bogora (Piešťany), Blahušiak (Ružomberok), doteraz 35. Diváci: 5655, priemer 706, doteraz 238 635, priemer 1241.

Strelci: 18 gólov: Pisár (R. Sobota), 13 gólov: Strelec (Petržalka), 10 gólov: Meszároš (Žilina).