Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Spravodajstvo (vydanie z 30. 12. 2003) | V obchodoch sa začali povianočné výpredaje

V nákupných centrách Aupark a Polus sú výpredaje takmer v každom obchode. „Je tu takmer toľko ľudí ako pred Vianocami," povedala vedúca obchodu s odevami. Zákazníkom ponúka 50-percentné zľavy. Rovnako je to aj v obchodoch značky Kenvelo. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁBRATISLAVA - Obchody po Vianociach lákajú zákazníkov až 70-percentnými zľavami. Zlacneli najmä textil, obuv a sezónne výrobky.

Hovorkyňa Carrefouru Jana Havlíčková povedala, že záujem o povianočné výpredaje sa z roka na rok zvyšuje najmä u väčších rodín s deťmi.

Zmysel výpredajov spočíva v tom, že sa vyprázdnia sklady sezónneho tovaru, ktorý zaberá veľa miesta a nikto by ho už za starú cenu nekúpil.

30- až 70-percentné zľavy ponúka Tesco na zimnú kolekciu textilu a obuvi. Zimnú bundu tu možno kúpiť za 900 korún, elegantnejšie bundy sú zlacnené z 1999 na 1399 korún. Pánske kabáty všetkých dĺžkok sú presne o dve tisícky lacnejšie a stoja 1999 korún. Zimné vychádzkové topánky 1190 korún. Vianočné ozdoby však stále predávajú za pôvodné ceny.

Aj v Carrefoure ponúkajú tovar s 30- až 70-percentnou zľavou. Lacnejšie je zimné oblečenie, topánky, športové vybavenie, niektoré druhy hračiek a vianočné ozdoby.

V Ikea sa začne výpredaj na Nový rok o dvanástej. Zľavy budú až 50-percentné. Hovorkyňa Ivana Hrdličková povedala, že so zľavou budú predávať tovar, ktorý vyraďujú zo sortimentu. Za zníženú cenu bude možné kúpiť výrobky všetkých kategórií, ktoré majú v ponuke. Vypredávať plánujú tri týždne.

V predajniach textilu Benetton ponúkajú už teraz 50-percentné zľavy takmer na všetok tovar. Až za polovičné ceny predávajú tovar aj v Kenvele. Zlacnené sú výrobky z celého sortimentu. Teplé zimné svetre sú zlacnené z 1199 korún na 599.

Baťa vypredáva tovar až s 50-percentnou zľavou. Kto nakúpi tovar nad 500 korún, dostane ďalšiu zľavu 200 korún. Musí však predložiť kupón uverejnený v denníkoch.

Predajne Colin's ponúkajú takmer všetok tovar okrem džínsov so zľavou 20 až 50 percent. Zimnú bundu tu možno kúpiť už za 1200 korún.

Betty Barclay má na tovar až 70-percentné zľavy. V obchodoch 4YOU vypredávajú košele od 299 korún, mikiny od 599, pletáž od 499, športové nohavice od 599 a bundy od 1099 korún.

V Baumaxe možno za znížené ceny kúpiť sezónny tovar, osvetlenie či vykurovacie telesá.

PETER CSERNÁK


utorok 30. 12. 2003
© 2003 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

< predchádzajúci článok
najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ