Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu
Sme.sk | Spravodajstvo (vydanie z 30. 12. 2003) | V obchodoch sa začali povianočné výpredaje

V nákupných centrách Aupark a Polus sú výpredaje takmer v každom obchode. „Je tu takmer toľko ľudí ako pred Vianocami," povedala vedúca obchodu s odevami. Zákazníkom ponúka 50-percentné zľavy. Rovnako je to aj v obchodoch značky Kenvelo. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁBRATISLAVA - Obchody po Vianociach lákajú zákazníkov až 70-percentnými zľavami. Zlacneli najmä textil, obuv a sezónne výrobky.

Hovorkyňa Carrefouru Jana Havlíčková povedala, že záujem o povianočné výpredaje sa z roka na rok zvyšuje najmä u väčších rodín s deťmi.

Zmysel výpredajov spočíva v tom, že sa vyprázdnia sklady sezónneho tovaru, ktorý zaberá veľa miesta a nikto by ho už za starú cenu nekúpil.

30- až 70-percentné zľavy ponúka Tesco na zimnú kolekciu textilu a obuvi. Zimnú bundu tu možno kúpiť za 900 korún, elegantnejšie bundy sú zlacnené z 1999 na 1399 korún. Pánske kabáty všetkých dĺžkok sú presne o dve tisícky lacnejšie a stoja 1999 korún. Zimné vychádzkové topánky 1190 korún. Vianočné ozdoby však stále predávajú za pôvodné ceny.

Aj v Carrefoure ponúkajú tovar s 30- až 70-percentnou zľavou. Lacnejšie je zimné oblečenie, topánky, športové vybavenie, niektoré druhy hračiek a vianočné ozdoby.

V Ikea sa začne výpredaj na Nový rok o dvanástej. Zľavy budú až 50-percentné. Hovorkyňa Ivana Hrdličková povedala, že so zľavou budú predávať tovar, ktorý vyraďujú zo sortimentu. Za zníženú cenu bude možné kúpiť výrobky všetkých kategórií, ktoré majú v ponuke. Vypredávať plánujú tri týždne.

V predajniach textilu Benetton ponúkajú už teraz 50-percentné zľavy takmer na všetok tovar. Až za polovičné ceny predávajú tovar aj v Kenvele. Zlacnené sú výrobky z celého sortimentu. Teplé zimné svetre sú zlacnené z 1199 korún na 599.

Baťa vypredáva tovar až s 50-percentnou zľavou. Kto nakúpi tovar nad 500 korún, dostane ďalšiu zľavu 200 korún. Musí však predložiť kupón uverejnený v denníkoch.

Predajne Colin's ponúkajú takmer všetok tovar okrem džínsov so zľavou 20 až 50 percent. Zimnú bundu tu možno kúpiť už za 1200 korún.

Betty Barclay má na tovar až 70-percentné zľavy. V obchodoch 4YOU vypredávajú košele od 299 korún, mikiny od 599, pletáž od 499, športové nohavice od 599 a bundy od 1099 korún.

V Baumaxe možno za znížené ceny kúpiť sezónny tovar, osvetlenie či vykurovacie telesá.

PETER CSERNÁK


utorok 30. 12. 2003
© 2003 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Hlavné správy

Z DOMOVA

Pomáhala Židom u Heydrichovcov, prezradila ju saláma

Helena Vovsová vie, aké bolo pracovať na zámku pod dozorom manželky Heydricha.

SPORT.SME.SK

Futbalový titul si šejkovia vždy nekúpia

Futbalu vládnu peniaze, ale neznamenajú okamžité víťazstvá. Ukazujú to súboje o tituly v Anglicku, Taliansku aj v Španielsku.

KOMENTARE.SME.SK

Týždeň vo svete v karikatúrach

Pozrite si výber najlepších svetových karikatúr z uplynulého týždňa. Ďalšie nájdete na cagle.com.

Z DOMOVA

Spoplatnený obsahKam môže prísť NATO? Slovensko má viacero zaujímavých lokalít

Pre krízu na Ukrajine sa hovorí o nových jednotkách v našom regióne.

< predchádzajúci článok
najčítanejšie
  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
  • PLATENÉ